Jump to content
Dogomania

Sara i Maja - dwie pudlowate sunie w Schronisku.08.12.18 w hoteliku.Już od 03.02.19 w swoim domku w Stargardzie Szczecińskim.


Anula

Recommended Posts

Państwo dojechali szczęśliwie do domu.Prawdo podobnie Maja ma chorobę lokomocyjną bo 3 razy wymiotowała,choć nie miała czym i bidulka się śliniła.Sara położyła się koło Pani i spała.Pierwszy spacer był bardziej stresujący dla Sary,była wylękniona i boi się mężczyzn,widać ,że musiała być w przeszłości bardzo skrzywdzona.Z powrotem to biegła jak strzała w kierunku drzwi do bloku.Kolejny już był dużo lepszy,więc wszystko na dobrej drodze.W domu sunie pozwiedzały,zjadły porcję gotowanego mięsa z chrupkami.Przyjechała córka z wnukami i jak Sara zobaczyła małą Hanię to oszalała ze szczęścia.Przylgnęła do niej i nie odstępowała na krok.Do wnuka również ciągle podchodziła po głaski.Majka bardziej biegała to tu,to tam i była wszędzie i nigdzie choc najwięcej w pobliżu swojej nowej Pani.Można powiedzieć,że jak na pierwsze godziny to jest bardzo dobrze :) Pan Mirek chce w tygodniu podjechać do weta aby je oglądnął i zarejestrował czipy.Sara to będzie córeczka Pana przez to,że miała trudną przeszłość,a Pan jest bardzo wrażliwy na krzywdę zwierząt.

ab8204a8b6430118gen.jpg

f9e224be72bae823gen.jpg

8b204e362628e18dgen.jpg

  • Like 7
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

U Sary i Mai wszystko dobrze.Miały trochę luźniejsze koopale ale to było związane ze stresem.Dzisiaj już jest wszystko ok.Dziewczyny fajnie się aklimatyzują :) W odwiedzinach jest piesek córki ale dobrze się dogadują choć są trochę zazdrosne o swoje Pańciostwo.

 

  • Like 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.02.2019 o 17:01, Havanka napisał:

Doczekały się sunie wspaniałego domu.

Anula, mam aktywne wyróznienie ogłoszenia na OLX do 18 lutego po Sarze i Majce. Na jakiego psiaczka podmienić? Szkoda, żeby sie zmarnowało.

Jeżeli możesz to dla Czestera na Gorzów Wlkp.

Na koncie Mai i Sary pozostała kwota 158,05zł.Przeniosłam ją dla Czestera z tego wątku:

http://:https://www.dogomania.com/forum/topic/349282-czester-z-radys-kudłatek-wypatrzony-przez-bogusik/?tab=comments#comment-17418466

Stan konta Mai i Sary = 0,00zł.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Poker napisał:

Widać ,że sunie będą rozpuszczone jak bicz pański.

Zdrowa zazdrość się przyda , bo mocniej zwiąże  sunie z właścicielami.

 

Na razie trochę się im folguje  aby nie zrazić ich na wstępie zakazami i nakazami.Z resztą są dosyć karne i reagują na przywołanie.W domu tapczan jest "rodzinny" więc Sary i Mai też :)

15 godzin temu, Gabi79 napisał:

Obejrzałam ten filmik już kilka razy i ciągle tak samo się zachwycam!!!

Myślę,że suniom będzie tam dobrze bo czego jak czego ale miłości w nim nie zabraknie :) Będą im też dogadzać gotowanym a przede wszystkim Sarze bo p.Mirkowi serce pęka widząc ją taką chudziutką.Wczoraj mi powiedział,że nawet nie chce sobie wyobrażać jak wyglądała po przyjeździe do Hoteliku....

Link to comment
Share on other sites

Ja też oglądam filmik po kilka razy.Fajnie,że się znalazł im domek razem.Byłyśmy wytrwałe w tym przekonaniu.Za to wytrwanie mamy podziękowanie w postaci filmików i wiadomości.A Sara i Maja i tak super wyglądają teraz w porównaniu do tego jak przyjechały ze schronu.Szafirka im dogadzała,dostawały trzy razy dziennie Animondę z suchym do tego Olekardin.Naprawdę o sunie dbała.08.12.18 przyjechały do hoteliku a poprawa jest bardzo duża w ich wyglądzie.Teraz jeszcze pomalutku się doszlifują w DS.Też bardzo istotnym jest aby miały sporo spacerów i mogły sobie wolno pobiegać bo mieszkanie jest małe a od tapczanu do kuchni odległość jest mierna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Anula napisał:

Jeżeli możesz to dla Czestera na Gorzów Wlkp.

Na koncie Mai i Sary pozostała kwota 158,05zł.Przeniosłam ją dla Czestera z tego wątku:

http://:https://www.dogomania.com/forum/topic/349282-czester-z-radys-kudłatek-wypatrzony-przez-bogusik/?tab=comments#comment-17418466

Stan konta Mai i Sary = 0,00zł.

Odnalazłam wątek Czestera i na postawie tekstu z pierwszej strony, napisałam nowy, zeby nie usunęli duplikatu: https://www.olx.pl/oferta/wyjatkowej-urody-czester-mlody-piesek-do-adopcji-CID103-IDy2IdC.html

Ogłoszenie jest na Gorzów Wlkp, wyróżnione do 18 lutego.

Link to comment
Share on other sites

Pan Mirek był wczoraj z dziewczynami u weta na przeglądzie.Obie dostały tabletki na robale i za tydzień Maja będzie doszczepiona na wirusówki.Według wagi w gabinecie Maja przybrała 0,5kg ale Sara schudła 30dkg.Bardzo trzeba pilnować je przy jedzeniu, ponieważ Maja pochłania swoje  jak odkurzacz i pcha się do miski Sary.Podejrzewamy,że w schronie niestety ale nie miała dostępu do jedzenia i stąd to wychudzenie...:( Teraz będą dobrze pilnowane a Sara będzie dostawać dodatkowe porcje :)

Zapomniałam napisać,że p.Mirek zostawił u Hani 100zł na potrzeby psiaków.Za te pieniążki Hania kupi smaczki i szarpaki bo tych ciągle brakuje.Psiaki lubią się nimi bawić i szarpak potrafi być błyskawicznie rozpracowany :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Sary i Majki średnio dobre wiadomości.Z Sarą nie ma większych problemów ale z Majką tak.Ma problemy jelitowe i będzie na suchej karmie puki co, aby się wszystko uregulowało.Nie sygnalizuje potrzeby wyjścia na dwór i mimo,że jest obserwowana aby zaraz z nią wyjść,to i tak potrafi nasikać.W przedpokoju jest mata w razie czego i tyle dobrze,że zrobi na nią.Jest też problem z jazdą samochodem ze względu na chorobę lokomocyjną.Tabletki weterynaryjne nic nie dały, a ludzkie średnio działają.Nie wymiotuje ale ślinotok ma okropny więc widać,że się męczy.Pozostawione obie w domu na ok. godzinę  robią niezłe pobojowisko.Szczególnie Maja wyciąga wszystko co możliwe i rozszarpuje.Pozrzucała doniczki z kwiatami więc można sobie tylko wyobrazić jak to wyglądało po powrocie.Wczoraj już nie miała co, to wzięła się za matę.Mają zapewnione spacery i wybieganie się na terenie bezpiecznym.Państwo pracują z suniami bo są kochane, ale nie jest łatwo....

Link to comment
Share on other sites

No tak.Mam nadzieję,że Państwo sobie poradzą z zapędami niszczycielskimi Majki.Oby Sara się nie zaraziła.Hania pisała na początku,że sunie utrzymują czystość w 80%,nie wiem jak było później.Dziewczynki poszły do domu w całkiem inne warunki i być może to ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Poker napisał:

Serce mi zamarło. Oby tylko DS wytrzymał wyczyny Mai. Może nie być łatwo. Ona chyba wymaga mocniejszej ręki.

Mam też taką nadzieję,że wytrzymają i uda się jakoś okiełznać Maję.Pan należy do osób nie tak szybko się poddających i pracuje nad jej zapędami.Jak zrobi sioo na dworze to ją za to bardzo chwali i wynagradza.Oby załapała w czym rzecz i zaczęła sygnalizować potrzebę wyjścia.Co do niszczenia to też nie łatwa sprawa....

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj wiadomość od p.Mirka,że z Majką jest wszystko dobrze więc zadzwoniłam.Biegunka minęła i Maja też już praktycznie nie załatwia się w domu.Pan Mirek podejrzewa,że może to jednak było na tle nerwowym i związane z jazdą autem.Teraz jej nigdzie nie zabierał i wszystko się uspokoiło.Przetestuje ją jeszcze za jakiś czas i będzie wiadomo czy to jest przyczyna problemów biegunkowych.Dziewczyny fajne,Maja rozrabia ale musi bo jest młoda i ogólnie  jest ok :)

Maja :)

1304656513_WhatsAppImage2019-02-21at11_45_42.jpeg.a1faf6d1f47a15c96df6f6a13b441ba4.jpeg

Maja zaczepia Sarę do zabawy...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...