Jump to content
Dogomania

Sara i Maja - dwie pudlowate sunie w Schronisku.08.12.18 w hoteliku.Już od 03.02.19 w swoim domku w Stargardzie Szczecińskim.


Anula

Recommended Posts

Dnia 20.01.2019 o 20:09, Onaa napisał:

Śłodkie pudliszonki :).

Pudliszony są cudne i przeważnie o cudnym charakterze.Tak jak Hania napisała trzymają się blisko człowieka,mają go wciąż na oku.Nie miałam tego szczęścia w swoim życiu aby mieć pudliszonka ale miałam dwie sunie w BDT były cudne,tak jak Hania opisuje.Zresztą masowo kiedyś,nie wiem jak teraz ale występowały w cyrkach a więc coś w tym jest.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Pudle stoją na podium na liście Stanleya Corena najinteligentniejszych psów :) Zaraz po border collie (tak, są na 2. miejscu). To fantastyczne psy, więc mam nadzieję, że ktoś się na nich pozna.

Nie wiedziałam,że tak wysoko stoją.No proszę.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Anula napisał:

Nie wiedziałam,że tak wysoko stoją.No proszę.

To świetne psy użytkowe (do tej pory w niektórych krajach robią to, do czego zostały stworzone - w końcu są psami myśliwskimi), do tańca i do różańca:) Aktywne, wpatrzone w człowieka, zawsze chętne do pracy, do tego bardzo ciepłe. Osobiście, jestem w nich zakochana. Jak szukałam dla siebie rasy nieliniejącej (na za parę lat) to pierwsze swoje kroki skierowałam ku pudlom. A wszystko przez to, że widziałam ich pracę na treningu z posłuszeństwa oraz tropienia i byłam zachwycona nimi. Fajne psiska :) Znajomi od lat swoją pudlicę królewską doczepiają do psiego zaprzęgu, też sobie radzi i kocha to. To bardzo uniwersalne psiaki, elastyczne, świetnie wpasowują się w ciepłą rodzinę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

To świetne psy użytkowe (do tej pory w niektórych krajach robią to, do czego zostały stworzone - w końcu są psami myśliwskimi), do tańca i do różańca:) Aktywne, wpatrzone w człowieka, zawsze chętne do pracy, do tego bardzo ciepłe. Osobiście, jestem w nich zakochana. Jak szukałam dla siebie rasy nieliniejącej (na za parę lat) to pierwsze swoje kroki skierowałam ku pudlom. A wszystko przez to, że widziałam ich pracę na treningu z posłuszeństwa oraz tropienia i byłam zachwycona nimi. Fajne psiska :) Znajomi od lat swoją pudlicę królewską doczepiają do psiego zaprzęgu, też sobie radzi i kocha to. To bardzo uniwersalne psiaki, elastyczne, świetnie wpasowują się w ciepłą rodzinę.

Ja też zakochałam się w pudlach po moich dwóch tymczasowiczkach.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Pudle stoją na podium na liście Stanleya Corena najinteligentniejszych psów :) Zaraz po border collie (tak, są na 2. miejscu). To fantastyczne psy, więc mam nadzieję, że ktoś się na nich pozna.

Bardzo cenna informacja. Właśnie dodałam ją do ogłoszenia. Dzieki Tysia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ma wielu telefonów niestety, a wszystkie są głównie po to by upewnić się, czy nie można wziąć jednego psiaka. Nie wiem co sądzicie, mogę je spróbować rozdzielić, aby zobaczyć jak to przeżyją przez np. dzień lub 2. Wcześniej nie było takiej możliwości, ale teraz już poznały nasz dom, więc czują się bezpiecznie i pewnie.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, szafirka napisał:

Nie ma wielu telefonów niestety, a wszystkie są głównie po to by upewnić się, czy nie można wziąć jednego psiaka. Nie wiem co sądzicie, mogę je spróbować rozdzielić, aby zobaczyć jak to przeżyją przez np. dzień lub 2. Wcześniej nie było takiej możliwości, ale teraz już poznały nasz dom, więc czują się bezpiecznie i pewnie.

Haniu,poczekajmy jeszcze przez luty.Nie rozdzielaj suń.Tak bardzo bym chciała aby trafiły jednak do jednego domu.Nieraz też czekaliśmy dłużej na domek i pojawił się w końcu super dom.Zrobiłam OLX jeszcze na Szczecin,zobaczymy.

6 minut temu, szafirka napisał:

Dzisiaj doszła animonda, zakupiłam olekardin - 2 opakowania.

Bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

To świetne psy użytkowe (do tej pory w niektórych krajach robią to, do czego zostały stworzone - w końcu są psami myśliwskimi), do tańca i do różańca:) Aktywne, wpatrzone w człowieka, zawsze chętne do pracy, do tego bardzo ciepłe. Osobiście, jestem w nich zakochana. Jak szukałam dla siebie rasy nieliniejącej (na za parę lat) to pierwsze swoje kroki skierowałam ku pudlom. A wszystko przez to, że widziałam ich pracę na treningu z posłuszeństwa oraz tropienia i byłam zachwycona nimi. Fajne psiska :) Znajomi od lat swoją pudlicę królewską doczepiają do psiego zaprzęgu, też sobie radzi i kocha to. To bardzo uniwersalne psiaki, elastyczne, świetnie wpasowują się w ciepłą rodzinę.

http://www.hauward.pl/ranking.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Haniu,poczekajmy jeszcze przez luty.Nie rozdzielaj suń.Tak bardzo bym chciała aby trafiły jednak do jednego domu.Nieraz też czekaliśmy dłużej na domek i pojawił się w końcu super dom.Zrobiłam OLX jeszcze na Szczecin,zobaczymy.

Bardzo dziękuję.

Jestem tego samego zdania Anulko :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Nie ma wielu telefonów niestety, a wszystkie są głównie po to by upewnić się, czy nie można wziąć jednego psiaka. Nie wiem co sądzicie, mogę je spróbować rozdzielić, aby zobaczyć jak to przeżyją przez np. dzień lub 2. Wcześniej nie było takiej możliwości, ale teraz już poznały nasz dom, więc czują się bezpiecznie i pewnie.

Może dodam jeszcze ogłoszenie gdzieś tutaj bliżej nas  - nasz Dt będzie od lutego co 1,5 miesiąca jeżdził w okolice Wrocławia, mógłby w razie czego w drodze powrotnej zabrać i przekazać  suczki...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Ja też zakochałam się w pudlach po moich dwóch tymczasowiczkach.

Umieją chwycić za serce :) Ja nie miałam żadnego na DT, wystarczyło mi tylko obserwować je w pracy.

2 godziny temu, Havanka napisał:

Bardzo cenna informacja. Właśnie dodałam ją do ogłoszenia. Dzieki Tysia.

Proszę, oby coś to pomogło :) Pudle zostały sprowadzone do psów fikuśnie ostrzyżonych, a to z wielką krzywdą dla nich. 

1 godzinę temu, Tola napisał:

Właśnie tak :)

42 minuty temu, Anula napisał:

To mój pekineczek jest na 73 miejscu,buuu!

Bo tu chodzi o inteligencję użytkową, czyli też sporą podatność na szkolenie i ukierunkowanie na człowieka. :) 
Psy bardzo inteligentne, ale przy tym niezależne (np. husky czy teriery) są na końcu listy, co nie umniejsza ich wspaniałości... ale nie są tak plastyczne w pracy, bardziej trzeba się nagimnastykować. 


Też uważam, żeby jeszcze się wstrzymać z rodzielaniem. Sara i Maja nie są olbrzymami, więc może jeszcze znajdą domek wspólny. :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tola napisał:

Może dodam jeszcze ogłoszenie gdzieś tutaj bliżej nas  - nasz Dt będzie od lutego co 1,5 miesiąca jeżdził w okolice Wrocławia, mógłby w razie czego w drodze powrotnej zabrać i przekazać  suczki...

Ja nie widzę przeszkody aby jeszcze dorobić ogłoszenie np. na Kraków ale już nie będzie wyróżnione przez ograniczone finanse.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedziałam, że pudelki mają szatę, która nielinieje. Zawsze mi się wydawało, że ich pielęgnacja jest dość trudna, żeby miały ładne zadbane futerko.

Wydaje mi się że pudelki nie są zbyt popularną rasą, jakoś niewiele osób dostrzega ich zalety, nie tylko ich  futerko które można obcinać na różne dziwne sposoby np. jak poniżej.

image.png.e0734439d500f0a9f9cc8910965fcf78.png

A już dużego pudelka to nigdy w życiu nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Onaa napisał:

Nie wiedziałam, że pudelki mają szatę, która nielinieje. Zawsze mi się wydawało, że ich pielęgnacja jest dość trudna, żeby miały ładne zadbane futerko.

Wydaje mi się że pudelki nie są zbyt popularną rasą, jakoś niewiele osób dostrzega ich zalety, nie tylko ich  futerko które można obcinać na różne dziwne sposoby np. jak poniżej.

image.png.e0734439d500f0a9f9cc8910965fcf78.png

A już dużego pudelka to nigdy w życiu nie widziałam.

Wydaje mi się,że to zwykłe fanaberie ludzi,którzy z tej rasy zrobili i robią takie właśnie nie wiadomo co.Jeżeli właściciel wystawowiec to wiadomo,że zrobi wszystko aby zbierać medale za owe wymyślone fryzury dla swojego pudelka...Jeżeli nie wystawowiec, to tylko można sobie wyobrazić jak sam wygląda...? A może lepiej nie, żeby nie dostać zdwojonego szoku....:) To ludzie sprawili to,że wiele psich ras ma przypiętą łatkę,która wcale nie ma nic wspólnego z faktycznym  charakterem psa.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Onaa napisał:

Nie wiedziałam, że pudelki mają szatę, która nielinieje. Zawsze mi się wydawało, że ich pielęgnacja jest dość trudna, żeby miały ładne zadbane futerko.

 

A już dużego pudelka to nigdy w życiu nie widziałam.

Dlatego, że sierść nielinieje, wymaga ogromnego wkładu właściciela, aby była zdrowa. Pielęgnacja jest czasochłonna. Samo suszenie pudla królewskiego zajmuje około 3-4h :) A kąpie się i strzyże średnio raz w miesiącu, no może czasem raz na dwa... zadbana szata, wystawowa fryzura wnosi też wiele piachu i błota... ;) więc jednak trochę trzeba poświęcić czasu na pielęgnację. 

Aleee... pudle mają wiele ładnych fryzur, bez żadnej przesady. Można samemu strzyc, jak ktoś potrafi :)
A pudel duży, wg mnie najpiękniejsza odmiana pudli... :)

Tu np. pudliszon w zaprzęgu
Na fb jest strona @Zuzu-therapy dog, czyli o pudlu królewskich dogoterapeucie :) Można podejrzeć.
Dwie odmiany pudli na jednym filmiku (odmian jest 4). Filmik zresztą autorstwa byłej dogomaniaczki.

32 minuty temu, Bogusik napisał:

Wydaje mi się,że to zwykłe fanaberie ludzi,którzy z tej rasy zrobili i robią takie właśnie nie wiadomo co.Jeżeli właściciel wystawowiec to wiadomo,że zrobi wszystko aby zbierać medale za owe wymyślone fryzury dla swojego pudelka...Jeżeli nie wystawowiec, to tylko można sobie wyobrazić jak sam wygląda...? A może lepiej nie, żeby nie dostać zdwojonego szoku....:) To ludzie sprawili to,że wiele psich ras ma przypiętą łatkę,która wcale nie ma nic wspólnego z faktycznym  charakterem psa.

To prawda... :) Wiadomo, że na wystawie pies ma wywrzec wrażenie, ale w domowych warunkach psy nie muszą nosić ekscentrycznych fryzur. 

Przepraszam za spam, nie chciałam :) 
Ale przynajmniej ruch się zrobił na wątku. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dlatego, że sierść nielinieje, wymaga ogromnego wkładu właściciela, aby była zdrowa. Pielęgnacja jest czasochłonna. Samo suszenie pudla królewskiego zajmuje około 3-4h :) A kąpie się i strzyże średnio raz w miesiącu, no może czasem raz na dwa... zadbana szata, wystawowa fryzura wnosi też wiele piachu i błota... ;) więc jednak trochę trzeba poświęcić czasu na pielęgnację. 

Aleee... pudle mają wiele ładnych fryzur, bez żadnej przesady. Można samemu strzyc, jak ktoś potrafi :)
A pudel duży, wg mnie najpiękniejsza odmiana pudli... :)

Tu np. pudliszon w zaprzęgu
Na fb jest strona @Zuzu-therapy dog, czyli o pudlu królewskich dogoterapeucie :) Można podejrzeć.
Dwie odmiany pudli na jednym filmiku (odmian jest 4). Filmik zresztą autorstwa byłej dogomaniaczki.

To prawda... :) Wiadomo, że na wystawie pies ma wywrzec wrażenie, ale w domowych warunkach psy nie muszą nosić ekscentrycznych fryzur. 

Przepraszam za spam, nie chciałam :) 
Ale przynajmniej ruch się zrobił na wątku. 

 

Tysiu żaden spam! Dotyczy pudli, a Sara i Maja są w tym typie rasy :) Nigdy wiedzy za dużo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko napiszę jedno,że nie obcięty pudel to dla mnie nie pudel,w każdym razie nie przypomina pudla.Odpowiednio obcięty bez przesady nabiera dopiero swojej krasy.

Po fryzjerze.

IMG_0029.JPG

Po wykąpaniu u mnie i wycięciu dredów.

 

W DS.

P1050005.JPG

W DS.

CAM00100.jpg

U mnie świeżo po wykąpaniu i wycięciu dredów.

IMG_0041.JPG

Po wyczesaniu.

IMG_0083.JPG

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

Z mojego bazarku uzyskano kwotę 351,40zł,która została przekazana na potrzeby Mai i Sary.

https://www.dogomania.com/forum/topic/349157-proszę-nie-pisaćróżności-dla-dorosłych-i-dzieci/?tab=comments#comment-17409986

 

O to super! Bardzo się cieszę :)

Z mojego 619,20zł więc na opłatę hoteliku mamy :) Potwierdź Anulko też na bazarkowym

https://www.dogomania.com/forum/topic/349217-rozliczam-to-i-owo-do-domu-zapraszam-do-180119/

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zgłosiła się rodzina ze Stargardu Szczecińskiego zainteresowana adopcją Sary i Mai.Państwo mają po 60 lat i są już na emeryturze.Córka mieszka oddzielnie ale często ich odwiedza wraz z wnusią.Zawsze w ich domu były psy i to schroniskowe.Ostatni Czester mieszaniec teriera, w wieku 14 lat odszedł 8 stycznia po długim leczeniu, niestety  musieli podjąć decyzję o uśpieniu.Psiaki zawsze były kochane, zadbane i otoczone opieką wet.Kanapa czy łóżko było zawsze dla nich dostępne.Pan często też przygarniał ranne ptaszki i po wyleczeniu wypuszczał na wolność.Mieszkanie w bloku i jak dobrze zrozumiałam to jest kawalerka i tu właśnie chyba niestety ale jest problem, bo nie wiem czy do tak małego mieszkania powinny trafić dwa psiaki...Widać,że rodzina bardzo psiolubna i myślę,że to dobry dom, dlatego postanowiłyśmy z Anulą,że jednak trzeba zrobić wizytę p/a.Być może jeżeli nie trafi tam Sara i Maja to może Państwo zdecydują się np. na naszego Czesterka...? Napisałam prośbę do AlfaLS,która jest ze Szczecina i czekam na odpowiedź.Nikogo innego więcej nie kojarzymy...

Link to comment
Share on other sites

Anulko / Bogusik kawalerka to nie problem byle milosc byla :) trzymam.kciuki

Panstwo na emeryturze to beda miec czas zeby panny wyspacerowac. Ja mieszkalam w kilku kawalerkach i one tez moga byc rozne, czasem na malej powierzchni jest wystarczajaco miehsca i dla ludzi i zwierzakow takze nie przekreslajcie

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Anulko / Bogusik kawalerka to nie problem byle milosc byla :) trzymam.kciuki

Panstwo na emeryturze to beda miec czas zeby panny wyspacerowac. Ja mieszkalam w kilku kawalerkach i one tez moga byc rozne, czasem na malej powierzchni jest wystarczajaco miehsca i dla ludzi i zwierzakow takze nie przekreslajcie

Izuniu nie przekreślamy tego domku,dlatego będzie wizyta aby więcej się czegoś dowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...