Jump to content
Dogomania

Sunia w DS. Bezimienna " mała czarna " zaczyna nowe życie. I ma już nowe imię- Panna Migotka, Migotka dla przyjaciół Mimi.


Jo37

Recommended Posts

Dnia ‎06‎.‎12‎.‎2018 o 21:52, agat21 napisał:

Melduję się u Czarnuszki, myślę, że szybko znajdzie dom, bo jest urocza, na razie kapnę jej grosik na dobry początek :)

 

Dnia ‎06‎.‎12‎.‎2018 o 22:14, b-b napisał:

I ja się zjawiam u dziewczyny :)

Coś podeślę po wypłacie. Niestety nie będzie tego dużo.

 

Wysyłam na PW numer konta z ogromnym podziękowaniem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎09‎.‎12‎.‎2018 o 10:03, terra napisał:

Bardzo się cieszę, że ta suczynka dostała szansę. 

Mnie się bardzo podoba, coś w niej jest tajemniczego. 

Proszę o dane do przelewu, dorzucę grosik dla sunieczki.

 

Wysyłam nr konta na PW  i bardzo, bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎12‎.‎12‎.‎2018 o 21:58, Tola napisał:

Na konto Zea wpłynęło 100 zł od Iwony K. z Sosnowca dedykowane małej czarnej, teraz już Migotce, bardzo dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

Poproszę Jagnę o fakturę na taką kwotę.

Bardzo serdecznie podziękuj p. Iwonie. To ogromna pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Mimi po odrobaczeniu, kiedy wyszły glisty, zaczęła robić śluzowate kupy.Wzięłam nawet próbkę do zbadania, ale nie udało nam się wczoraj podjechac zrobić badanie, bo spędziliśmy z Zuzią pół dnia w lecznicy wTychach. Jednak wczoraj wieczorem kupa juz była normalna.

Mimi robi się aktywna. Kiedy kogos zna, to cieszy się, merda ogonkiem, podskakuje. W domu to całkiem normalny pies, nawet szczeka, kiedy ktoś obcy pojawia się. Niestety, wystarczy że zobaczy coś w ręce, to ucieka pod łóżko. Przez to o smyczy na razie nie ma mowy. Myślę, że ktoś jej czymś musiał robić krzywdę. Gdybym weszła ze smyczą w dłoni do pokoju, to nie ma mowy, żeby wyszła spod łóżka.

Na spacerach cieszy się, biega, ale nie daje się normalnie zabierać. Trzeba podstępem ją złapać. sama do domu też nie wejdzie, boi się przekroczyć próg. Robi wszystko za Mysią. Idealny dla niej byłby dom z innym psem,zeby miała w nim oparcie i przewodnika. Domownikom rozdaje juz całuski. 

Chciałam potwierdzić, że otrzymałam 40 zł za pielęgnację Mimi.

Tak myslę, że może zacząć ją ogłaszać, może znajdzie się ktoś z domem i własnym ogrodem. Pomijając kwestię smyczy to fajny psiak.  Można wspomnieć w ogłoszeniu, że pewnie była bita smyczą i dlatego teraz tak reaguje. Najważniejsze, że nie może być puszczana luzem poza terenem ogrodzonym.

Link to comment
Share on other sites

Biedna Migotka, co ona musiała przejść.
"Moja" Mimi też miała problem z łapaniem. Jej poprzedni dom puszczał ją samopas na podwórku i robiła co chciała i to prawdopodobnie pogłębiło jej problem smyczowo-ludziowy. U jaguski od pierwszych dni wychodzi na podwórze na smyczy (długiej), początkowo było to problematyczne, teraz zaakceptowane. Czy Migotka podejdzie do człowieka jak się ma coś smacznego w ręce?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Biedna Migotka, co ona musiała przejść.
"Moja" Mimi też miała problem z łapaniem. Jej poprzedni dom puszczał ją samopas na podwórku i robiła co chciała i to prawdopodobnie pogłębiło jej problem smyczowo-ludziowy. U jaguski od pierwszych dni wychodzi na podwórze na smyczy (długiej), początkowo było to problematyczne, teraz zaakceptowane. Czy Migotka podejdzie do człowieka jak się ma coś smacznego w ręce?

Ze smyczą leży niestety w miejscu. Nawet tylko przypiętą, a puszczoną luzem. W domu podchodzi na smakołyk, na zewnątrz podchodzi tyle, żeby nosem dotknąć dłoni, ale nie dać się złapać. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jaaga napisał:

Ze smyczą leży niestety w miejscu. Nawet tylko przypiętą, a puszczoną luzem. W domu podchodzi na smakołyk, na zewnątrz podchodzi tyle, żeby nosem dotknąć dłoni, ale nie dać się złapać. 

A na razie zastąpić smyczkę cieniutką żyłeczką? I niech sobie tak lata, przyzwyczaja się?
Próby łapania mogą zniweczyć totalnie zaufanie do człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2018 o 23:01, Jo37 napisał:

Boję się ogłaszać Migotkę . Brak umiejętności chodzenia na smyczy zamyka

jej drogę do aktywnego, miejskiego domu.

Na miejski dom raczej nie ma i tak co liczyć. Mimi jest lękliwym, czasem nerwowym psem. Raz jest radosna, skacze, biega, oszczekuje i wystarczy ruch, moment spłoszenia, a przypada do ziemi czy szuka jakiegoś miejsca do ukrycia się. Na pewno z takimi cechami nie czułaby się komfortowo w mieście i zgiełku. Ja cudów sama nie zdziałam, nie mam mozliwości, umiejętności ani czasu na szczególną pracę z psem. Może praca z behawiorystą coś dałaby? Hotelik ze szkoleniowcem? Nie mam pojęcia. Mieszkamy na wsi, nie mam w pobliżu żadnego specjalisty. Mysia jest calkiem inna: stabilna, spokojna. Mimi stale jest przy niej, a raczej za nią, obrała sobie Mysię za przewodnika w świecie z ludźmi. 

Wydaje mi się, że i tak trzeba by jej szukać domu w spokojnej okolicy, najlepiej z ogrodem i szczelnym ogrodzeniem. Gdyby była sama, to na pewno łatwiej zaakceptowałaby ludzkie stado, niż jak ma inne psy przy sobie. Nie jestem pewna, czy gdyby np. jakims cudem zerwała sie ze smyczy, szelek, to czy wróciłaby. U nas na spacerach pierwsze co, to zawsze podbiega do bramy sprawdzić, czy na pewno jest zamknieta, czy nie da się wybiec.

Ja ogłaszałabym ją z opisem, że szuka spokojnego domu z ogrodem. Może akurat ktoś z takimi warunkami wypatrzyłby ją.

Link to comment
Share on other sites

 

Rozliczonko
Babcia Ania  10 zl 50 gr
Ciocia uxmal  21 zl 20 gr
Ania christo fair 23 zl 50 gr
maga56  11 zl
razem fantuski 66 zl 50 gr
    plus  Cegielka od Nadziejkow 15 zl
 
                          Wysylam do Jo 37 81 zl 50 gr
 
Podobny obraz
.Spokojnosci Zdrowenka Malenkiej
 W Nowem Roczku
 
 Ciociu Jo prosze o num konta
 mam z karmciku pieniazeczki dla malenkiej cudnej
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2018 o 13:29, Jaaga napisał:

Na miejski dom raczej nie ma i tak co liczyć. Mimi jest lękliwym, czasem nerwowym psem. Raz jest radosna, skacze, biega, oszczekuje i wystarczy ruch, moment spłoszenia, a przypada do ziemi czy szuka jakiegoś miejsca do ukrycia się. Na pewno z takimi cechami nie czułaby się komfortowo w mieście i zgiełku. Ja cudów sama nie zdziałam, nie mam mozliwości, umiejętności ani czasu na szczególną pracę z psem. Może praca z behawiorystą coś dałaby? Hotelik ze szkoleniowcem? Nie mam pojęcia. Mieszkamy na wsi, nie mam w pobliżu żadnego specjalisty. Mysia jest calkiem inna: stabilna, spokojna. Mimi stale jest przy niej, a raczej za nią, obrała sobie Mysię za przewodnika w świecie z ludźmi. 

Wydaje mi się, że i tak trzeba by jej szukać domu w spokojnej okolicy, najlepiej z ogrodem i szczelnym ogrodzeniem. Gdyby była sama, to na pewno łatwiej zaakceptowałaby ludzkie stado, niż jak ma inne psy przy sobie. Nie jestem pewna, czy gdyby np. jakims cudem zerwała sie ze smyczy, szelek, to czy wróciłaby. U nas na spacerach pierwsze co, to zawsze podbiega do bramy sprawdzić, czy na pewno jest zamknieta, czy nie da się wybiec.

Ja ogłaszałabym ją z opisem, że szuka spokojnego domu z ogrodem. Może akurat ktoś z takimi warunkami wypatrzyłby ją.

Myślę, ze warto podjąć ryzyko. Dlatego zrobiłam jej ogłoszenie na Kraków. Szukanie domu na pewno trochę potrwa. Może Mimi w tym czasie zrobi jeszcze "kilka kroczków do przodu".

https://www.olx.pl/oferta/spraw-by-znowu-merdala-ogonkiem-slodka-mimi-szuka-domu-CID103-IDy398B.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Havanka napisał:

Myślę, ze warto podjąć ryzyko. Dlatego zrobiłam jej ogłoszenie na Kraków. Szukanie domu na pewno trochę potrwa. Może Mimi w tym czasie zrobi jeszcze "kilka kroczków do przodu".

https://www.olx.pl/oferta/spraw-by-znowu-merdala-ogonkiem-slodka-mimi-szuka-domu-CID103-IDy398B.html

Dziekuje w imieniu Mimi za ogłoszenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...