Jump to content
Dogomania

Problem dwóch psów.


xMartynax

Recommended Posts

Witam. Mam ogromny problem z moimi psami. Jaden buldog angielski A drugi Mix owczarka z labradorem. Buldog ma już 5 lat a drugi nie dawno miał rok. Niestety zdarza się że psy się gryzą. Przeważnie ten młodszy atakuje. Do tej pory myślałam że jakoś sobie z tym poradzę i że przyzwyczaja się do siebie. Niestety stało się coś strasznego. Kiedy mój 2 letni syn jadł czekoladę oba stały już przy nim. Niestety młodszy pies doskoczyl do drugiego o kawałek czekolady. Próbowałam jakoś ich rozdzielić ale tak mocno trzymał buldoga że myślałam że zaraz go zagryzie na śmierć. Niestety próbując go ratować zaatakował też mnie. Parę razy wbił mi się w rękę A pode mna robiła się kałuża krwi. Jestem w 6 msc. Ciąży i strasznie się teraz boję o siebie, dziecko i buldoga. Boję się że muszę go oddac do adopcji. Moje serce pęknie. Nie wyobrażam sobie zeby miał siedzieć w klatce gdzieś w schronisku i nie wyobrażam sobie zeby mogloby się komuś coś stać poważnego. Co mam robić. Odchodzę od zmysłów 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Masz młodego dorastającego psa, on rywalizuje ze starszym o miłość, jedzenie i każde pieszczochy bo nie jest jeszcze okiełznany. Ma konkurencję, na pewno nie chciał Cię ugryźć, zrobił to w tzw amoku. Nawet najlepszy kochany piesek jak walczy z innym może niechcąco Cię ugryźć to jest normalna reakcja psa to instynkt. Musisz być tego świadoma wchodząc pomiedzy nich w walce. Młody dorasta i chce dominować nad starszym to częsty przypadek jak się ma starszego psa i bierze jeszcze jednego. Spróbuj tego starszego gdzieś uwiazac luz zamknąć tak, żeby go młodszy widział. Tego owczarka zapnij na smycz i podchodź powolij do starszego  mówiąc nie wolno lub zostaw. Jak za którymś razem zostawi czyli bez reakcji daj smaczka i pochwał. Tak podchodź coraz bliżej za każdą dobrą reakcję nagradzaj i pochwal. Na początku nie podejdziesz bardzo blisko ale z każdym dniem będzie coraz lepiej aż się zbliżą. Musisz chwalić za każdym razem kiedy smaczka. Wiem to wymaga pracy ale naprawdę skutkuje. Musisz młodego uczyc bo nie dasz sobie rady. Będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Wiola2339 napisał:

Musisz młodego uczyc bo nie dasz sobie rady. Będzie dobrze.

@Wiola2339

Po raz kolejny pytam - czy Ty sie orientujesz w zasadach tego forum? Twoje wpisy irytują,bo NIC nie wnoszą,chcesz jedynie zaistnieć na forum?Zaistniałaś.Po jaką cholerę odpowiadasz na post (tym razem) sprzed dwóch lat???To jakieś nagminne działanie u Ciebie?Naucz sie czytać ze zrozumieniem.I nie - to nie o "jad" chodzi,tylko o zabieranie przestrzeni ludziom,którzy pisza tu z naprawde ogromnymi problemami szukając porady,a Ty tę mozliwość ograniczasz swoimi wpisami.

Zgłaszam Cie do admina.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2020 o 11:38, bou napisał:

@Wiola2339

Po raz kolejny pytam - czy Ty sie orientujesz w zasadach tego forum? Twoje wpisy irytują,bo NIC nie wnoszą,chcesz jedynie zaistnieć na forum?Zaistniałaś.Po jaką cholerę odpowiadasz na post (tym razem) sprzed dwóch lat???To jakieś nagminne działanie u Ciebie?Naucz sie czytać ze zrozumieniem.I nie - to nie o "jad" chodzi,tylko o zabieranie przestrzeni ludziom,którzy pisza tu z naprawde ogromnymi problemami szukając porady,a Ty tę mozliwość ograniczasz swoimi wpisami.

Zgłaszam Cie do admina.

@bou Trochę chyba przesadzasz - nie ma w regulaminie żadnego zapisu stanowiącego,  że nie można komentować starych postów, co więcej odpowiedź @Wiola2339 może być przydatna osobom, które mają podobny problem i szukają odpowiedzi na tym forum ale nie są jego regularnymi użytkownikami, więc nawet po dwóch latach może się komuś przydać. A jeżeli chodzi o zabieranie przestrzeni na forum to niestety jest to totalny absurd - jestem przekonana, że "w internetach" wszyscy się pomieścimy. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, ILoveSpringers napisał:

@bou Trochę chyba przesadzasz - nie ma w regulaminie żadnego zapisu stanowiącego,  że nie można komentować starych postów, co więcej odpowiedź @Wiola2339 może być przydatna osobom, które mają podobny problem i szukają odpowiedzi na tym forum ale nie są jego regularnymi użytkownikami, więc nawet po dwóch latach może się komuś przydać. A jeżeli chodzi o zabieranie przestrzeni na forum to niestety jest to totalny absurd - jestem przekonana, że "w internetach" wszyscy się pomieścimy. 

Akurat te rady są niepraktyczne tak to można nauczyć szczeniaka niepodejmowania jedzenia z ziemi. Dobre relacje między domownikami nawiązuje się inaczej i nie za pomocą komend "zostaw"

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, ale moja uwaga nie dotyczyła wartości merytorycznej tych porad, jeżeli ktoś udziela szkodliwych informacji należy go poprawić lub zgłosić to adminowi (btw. czytając porady z forum internetowego należy liczyć się z tym, że spora część z nich nie będzie się nadawała do zastosowania), ale na litość boską nie zgłaszajmy nikogo do admina dlatego, że odpowiedział na stary post - w ten sposób to forum umrze śmiercią naturalną - tylko o to mi chodzi :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...