Jump to content
Dogomania

Uraz u psa - jaką decyzje podjąć


Bear7

Recommended Posts

Mój roczny Amstaff kuleje już na prawą łapę prawie 2 miesiące.

Uraz zrobił się gdy bawił się z innym psem i zrobil taki nagły zwrot wtedy zaczął kuleć, dokładnie to widzialem. Tydzień po tym jak zaczął kuleć, pojechaliśmy do weta, powiedział że to stan zapalny od wzrostówki u psa. Dał zastrzyki na stan zapalny i tabletki na stawy. Miało minąć po 2 tygodniach, ale nie za bardzo pomogło. Byłem znowu u weta i dał tabletki na niedodbór fosforu i wapnia+witaminy. Od czasu az złapał uraz kuleje mniej, ale jak dłużej poleży to wstaje o znowu mocno kuleje, aż ttrochę się rozgrzeje i jakos mocno nie kuleje.

I teraz nie wiem za bardzo jaką decyzję podjąć, wet mówi że to wzrostówka, ale może to być też dysplazja stawu łokciowego albo biodrowego. 

Dysplazją to nie jest błaha sprawa, ale zdjecie też trochę kosztuje, a wzrostowka po tych tabsach powinna sie wyleczyć.

Teraz nie wiem czy poczekac jeszcze pare miesiecy i zobaczyc czy uraz bedzie powoli sie leczyl czy bedzie tak samo  lub gorzej i wtedy wykonac rtg.

 

Czy od razu wykonac rtg i wykluczyc dysplazje?

 

Pomocy!

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro zastrzyki przeciwbólowe nie pomogły kolejny krok to RTG, ale gdybanie czy to łokieć czy biodro to trochę ciężka sprawa Jak już zdecydujesz się na RTG lepiej zrobić je tam gdzie wykonanie i opis będzie profesjonalne, nie tylko dla dobra psa ale i Twojego portfela.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma na co czekać,samo się nie wyleczy,skoro do tej pory leki niewiele pomogły,to trzeba szukać przyczyny...Podstawowe badanie

 to rtg,a podstawowe dzialanie poza tym - to znalezienie weta ortopedy.

A te niedobory pierwiastków to wet stwoerdził po badaniach,czy tak " na oko".

Napisz skąd jesteś,może uda sie polecić Ci dobrego weta.Zaniedbanie tego w tej chwili będzie bardziej kosztowne,niż zdiagnozowanie i leczenie teraz.

1 godzinę temu, Bear7 napisał:

Mój roczny Amstaff kuleje już na prawą łapę prawie 2 miesiące.

Uraz zrobił się gdy bawił się z innym psem i zrobil taki nagły zwrot wtedy zaczął kuleć, dokładnie to widzialem. Tydzień po tym jak zaczął kuleć, pojechaliśmy do weta, powiedział że to stan zapalny od wzrostówki u psa. Dał zastrzyki na stan zapalny i tabletki na stawy. Miało minąć po 2 tygodniach, ale nie za bardzo pomogło. Byłem znowu u weta i dał tabletki na niedodbór fosforu i wapnia+witaminy. Od czasu az złapał uraz kuleje mniej, ale jak dłużej poleży to wstaje o znowu mocno kuleje, aż ttrochę się rozgrzeje i jakos mocno nie kuleje.

I teraz nie wiem za bardzo jaką decyzję podjąć, wet mówi że to wzrostówka, ale może to być też dysplazja stawu łokciowego albo biodrowego. 

Dysplazją to nie jest błaha sprawa, ale zdjecie też trochę kosztuje, a wzrostowka po tych tabsach powinna sie wyleczyć.

Teraz nie wiem czy poczekac jeszcze pare miesiecy i zobaczyc czy uraz bedzie powoli sie leczyl czy bedzie tak samo  lub gorzej i wtedy wykonac rtg.

 

Czy od razu wykonac rtg i wykluczyc dysplazje?

 

Pomocy!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, bou napisał:

Nie ma na co czekać,samo się nie wyleczy,skoro do tej pory leki niewiele pomogły,to trzeba szukać przyczyny...Podstawowe badanie

 to rtg,a podstawowe dzialanie poza tym - to znalezienie weta ortopedy.

A te niedobory pierwiastków to wet stwoerdził po badaniach,czy tak " na oko".

Napisz skąd jesteś,może uda sie polecić Ci dobrego weta.Zaniedbanie tego w tej chwili będzie bardziej kosztowne,niż zdiagnozowanie i leczenie teraz.

 

Niedobory "na oko" stwierdził, tak coś czułem że trochę wcisnął mi te tabsy.

Jestem z lubelskiego.

Link to comment
Share on other sites

Nie podawaj tych prochów,bez wiedzy na ten temat mozna bardzo zaszkodzić.

Masz w Lublinie świetnego ortopedę:

ORTOVET Przychodnia Weterynaryjna,Sapiehy 2

tel:81 781 01 01

Powodzenia,nie czekaj,pies młody,jest o co walczyć.Daj znać jak będziesz cos wiedział.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bear7 napisał:

Niedobory "na oko" stwierdził, tak coś czułem że trochę wcisnął mi te tabsy.

Jestem z lubelskiego.

Nie podawaj tych prochów,bez wiedzy na ten temat mozna bardzo zaszkodzić.

Masz w Lublinie świetnego ortopedę:

ORTOVET Przychodnia Weterynaryjna,Sapiehy 2

tel:81 781 01 01

Powodzenia,nie czekaj,pies młody,jest o co walczyć.Daj znać jak będziesz cos wiedział.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...