Jump to content
Dogomania

[ * ] TEO pojechał do wspaniałych Ludzi. :) Dramat - w schronie niewidomy staruszek porzucony jak śmieć :( On nie wytrzyma zimy w schronie - mróz, głód - niewidomy nie dopcha się do michy. Czy pozwolimy mu odejść w strachu, głodzie, samotności ?


elik

Recommended Posts

18 godzin temu, Anula napisał:

Mój post jest źle zrozumiany.Ja tylko dałam przykład,że Teo marzł nawet w domu.Głównie mi chodziło,że Teo był na dworze bez kubraka i mógł się przeziębić.W hoteliku wychodził na ogród w kubraku jak tylko go dostał.

part000001.jpg.28551938b0e880631e00bb804f444fea.jpg

 

U nas też sterty śniegu a na dworze +2.Ja obserwuję psiaki.Widać kiedy im zimno.Trzeba brać namiary na wiek,choroby.Bo przecież chcemy dobrze..Każdy z psiolubów.Nigdy dość troski.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2018 o 13:17, szafirka napisał:

Dziadziuś był dzisiaj u weta na szczepieniu. W załączeniu faktura za weta, za krople kupione w aptece, wyniki badań krwi. Czekam jeszcze na fakturę od okulisty, zapłacę ją i wszystkie kwoty doliczę na fakturze za hotel na koniec miesiąca. Doliczę też transport Nowa Sól - Zielona Góra - Nowa Sól 40 zł. Odejmę 100 zł, które otrzymałam od fundacji ZEA. 

IMG_20181206_124724_800x600.jpg

IMG_20181206_125128_800x600.jpg

IMG_20181206_125323_800x600.jpg

    

     113,00 zł  - weterynarz

       70,26 zł  -  kropelki do oczu

       40,00 zł  -  transport do weta

+   310,00 zł  -  hotel XI.2018 r.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = 

      533,20 zł

-     100,00 zł  od Fundacji ZEA  dziękujemy Tolu

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

     433,26 zł

 

Z moich wyliczeń wynika, że faktura za grudzień powinna wynosić 433,26 zł.

Dostaliśmy fakturę na kwotę 423,20 zł (i tytle zapłaciliśmy) i faktura nie uwzględnia należności za okulistę.

Haniu, bardzo proszę sprawdź czy moje podsumowanie jest prawidłowe i co z fakturą od okulisty? Nie dostałaś jeszcze?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, anica napisał:

Eliczku , jesteś urodzoną księgową! usmiech.gif Twoje rozliczenia są takie dokładne i przejrzyste, zawsze mam takie strony w zakładkach i jak nie mam do czegoś pewności to zaglądam, jesteś dla mnie wzorem :)

Łaaałł  Dziękuję Aniu :)

Ale ja Aniu nigdy nie byłam księgową w instytucji. Owszem kilka razy prowadziłam finanse dla różnych grup bardziej lub mniej oficjalnych.  A ponieważ zawsze były to "cudze" pieniądze, to starałam się tak prowadzić rozliczenia, żeby nie było cienia wątpliwości, czy niejasności. Czasem zdarzają mi się błędy i wtedy jest mi strasznie głupio i wstyd, ale zawsze jestem wdzięczna, gdy ktoś czujnie śledzi ze mną rozliczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Dziewczynki :)  Miło mi to czytać, choć czuję się jak zwykle w takich sytuacjach zażenowana.

 

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

. . .głupio, że moje nie są tak czytelne. 

Tysiu, noooo Ty wiesz :) 

Po prostu nie masz  czasu. Takie rozliczenia pochłaniają dużo czasu. Mam na myśli wklejanie paragonów, faktur, robienie skanów przelewów i robienie linko do rozliczenia. To pracochłonne czynności, ale dzięki temu śpię spokojnie :) Zdarzają mi się pomylić, ale tylko ten  się nie myli, kto nic nie robi. Dzięki temu, że każdy psiak ma swoje konto łatwo mi stwierdzić, że gdzieś się pomyliłam, bo każdy psiak ma swoją ewidencję w Excelu. Jeśli zgadza się stan konta bankowego psiaka ze stanem mojej ewidencji w Excelu to znaczy, że rozliczenie na wątku jest ok. Może być tak, jak zdarzyło mi się  ostatnio, że wpisując wpłaty do postu rozliczeniowego przeoczyłam jedną osobę, ale sumę wpłat wpisałam tak jak pokazywał Excel czyli razem z tą wpłatą. Ta osoba zauważyła i  bardzo taktownie na PW poprosiła o sprawdzenie. Sprawdziłam, dopisałam i przeprosiłam :) Mam zwyczaj za każda wpłatę dziękować na bieżąco w treści wątku. Tam było podziękowanie tej osobie, ale nie była wymieniona  poście rozliczeniowym.  Nie ważne jest, że ogólna suma wpłat jest prawidłowa. Każdy wpłacający ma prawo być wpisany do postu rozliczeniowego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam SMS-a od Pani Kasi, że Teoś czuje się coraz pewniej, że gdy wchodzi do domu, to radośnie Ją wita :)  Super.

Dzisiaj stała mi sie okropna rzecz i nie moge tego odżałować. Chciałam skasować kilka SMS-ów, a skasowałam wszystkie, totalnie wszystkie SMS-y i MMS-y jakie dostałam  967912922_pacz3.gif.8599a15692bb455fe6704339e355c490.gif  Chciało mi się wyć, ale nie mogłam zatrzymać kasowania. Nie mam żadnych wiadomości z domów psiaków, żadnych zdjęć. Nieodżałowana strata :(

Link to comment
Share on other sites

elik, właśnie za tą skrupulatność w rozliczeniach bardzo Cię podziwiam :) Mam nadzieję, że nie będę musiała prowadzić zbyt dużo rozliczeń, bo nie lubię, a i czasu nie mam, zawsze robię to z doskoku... Pomyłki to rzecz ludzka :)

Cieszę się, że u Teosia dobrze i powoli się adaptuje :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Mam nadzieję, że nie będę musiała prowadzić zbyt dużo rozliczeń, bo nie lubię, a i czasu nie mam, zawsze robię to z doskoku..

Życzę Ci tego z całego serca :) Ja też wiem jak spędzać wolny czas, nie konieczne na rozliczeniach Już wiele razy obiecywałam sobie, że ostatni raz, że już tylko swoje psiaki, ale jak widzę, że piesio czeka w schronie i nie ma kto się podjąć robienia rozliczeń, to moje postanowienia idą gdzieś   :)

Co tam słychać u kochanego Teosia?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2019 o 19:16, Nadziejka napisał:
Podobny obraz Dramciu sciskam goraco pozdrawiam
.. Ciocia Ela sobie ustrzelilla
 masz ci losie kabanosie ....

Ano zdarzyło mi sie, oj zdarzyło. I nie ma być złym na kogo, tylko na siebie :)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Nadziejka napisał:
Ciocia ciasteczko na pocieszenie Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi
beda nowe kolejne zdjateczka 
 przysylac przeciez beda domeczka

Dziękuję Ciociu :) Dzisiaj objadłam się wspaniałymi ciasteczkami :)  Byliśmy zaproszeni do  wspaniałych Ludzi, którzy adoptowali od nas dwie koteczki porzucone na działce.  Jedną adoptowali 4 lata temu, a drugą w 2017 roku. Obie czarne i obie przepiękne. Bardzo sympatyczni Ludzie wielcy zwierzoluby :) Basia wspaniale gotuje i robi wspaniałe wypieki. Była wspaniała uczta dla ciała i ducha, ale ciasteczka od Twojego misiaczka jeszcze dopakuję :)  Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Ciocia moze figurka jako modelka

 ja siem muszem ...wziac za odchudzanko

 ojjjjj bedzie sie dzialo

 bedzie

 boc ja zajadm podjadam czasem nioce cale

 a opotem juz najedzona wstaje ....

 ale jak naroslo sloninki wszedzie

 to ruszac sie Nadziejeczka niebawem  ie bedzie ...wiec musze ostro

 wprowadzic dietke ...

Swietnie fajnie ze tacy ludzie ciocia

Podobny obraz    bardzo sie ciesze pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nadziejka napisał:

Ciocia moze figurka jako modelka

 ja siem muszem ...wziac za odchudzanko

 ojjjjj bedzie sie dzialo

 bedzie

 boc ja zajadm podjadam czasem nioce cale

 a opotem juz najedzona wstaje ....

 ale jak naroslo sloninki wszedzie

 to ruszac sie Nadziejeczka niebawem  ie bedzie ...wiec musze ostro

 wprowadzic dietke ...

Swietnie fajnie ze tacy ludzie ciocia

Podobny obraz    bardzo sie ciesze pozdrawiam

Ale Ci się fajnie rymnęło Ciocia :)  A z tą figurą modelki, to ostrożnie :)

Pozdrawiam również Ciociu :)  Dobrej nocki.

1899042876_gifbajkowychsnw.gif.8a0fcf1bad1c3afcb7f730a8d191bcd1.gif

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Nesiowata napisał:

To normalne, że głodny człowiek musi jeść. Ale może warto sprawdzić hormony nap. tarczycy lub poziom cukru?  Sama dieta to może być stanowczo za mało.

 

To fakt. Czasem winimy ilość pochłanianych pokarmów, a to może być po prostu złe trawienie.

 

17.01.2019 r. na konto Teosia wpłynęły poniższe kwoty:

  • 20,00 zł   od uxmal  deklaracja I.2019
  • 10,00 zł   od Jolanta08  deklaracja I.2019

Bardzo serdecznie dziękuję

1950515036_kwiatki6.gif.971811f9a49cffe074f62364f5c80cf3.gif

Link to comment
Share on other sites

Mamy już ostateczne rozliczenie Teosinka :)

Faktura za styczeń. Opieka w hotelu zawiera także zapłaconą przez Hanię fakturę od okulisty - 165,00 zł.

646870401_twof-ra.png.130b43f86fcd9423b15e36a44bbd8c52.png

faktura od okulisty

2082603824_Teookulista.png.db1b95da688793a1b32f8d9487017698.png

   144,00 zł  -  pobyt w hotelu 1-12.01.2019 r. (12 dni x 12,00 zł)

   165,00 zł  -  okulista 

   200,00 zł  -  transport Teosia do Wrocławia

+   10,00 zł  -  dopłata do faktury za XII.2018 r.

===============

 519,00 zł

 

Przelew

544390842_Tdeoprzel.png.36799db4ec08f160d9cc9816037891da.png

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Teosia pozostała kwota 48,20 zł, którą chciałabym przelać na konto suni, która miała wielkiego jak melon guza. Jest już po operacji usunięcia tego guza, ale czeka ją sterylizacja, szczepienie i opłata pobytu w PDT.

Proszę sponsorów o opinię do mojej propozycji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...