Jump to content
Dogomania

Szczeniak wskakuje na kanape podczas nieobecnosci domownikow


nimmuee

Recommended Posts

Mam problem z 4 miesiecznym szczeniakiem. Mieszaniec Malinois i Amstaffa.

Suczka podczas naszej obecnosci jest bardzo grzeczna, ma swoje miejsce w salonie przy kanapie, na ktorym chetnie lezy, i  w ogole nie pakuje sie na kanape.

Niestety w nocy juz tam wskakuje. Spimy w innym pokoju, ona zostaje sama na dole na swoim miejscu i niemal zawsze, przylapuje ja jak spi na kanapie w nocy, zamiast u siebie.

Spodziewam sie dziecka, i nie chce zeby tam lezala po prostu.

nie wiem jak skorygowac to zachowanie, bo w zasadzie nie zostala nauczona, ze lezenie na kanapie jest niedozwolone, bo nigdy przy nas tego nie robila.

Jak ja przylapuje, to juz jest za pozno, bo od razu jak sie pojawiam na schodach, zeskakuje..... czyli wie chyba ze zle robi... ale skad? - nie wiem.

Wiem ze krzykiem biciem nic nie zdzialamy, ale w jaki sposob utrwalic w niej, zeby tego nie robila jak jest sama..... 

Link to comment
Share on other sites

A mam takie pytanie czy pies posiada swój własny kąt w którym ma jakiś kocyk zabawkę? Można spróbować zabrać ją do pokoju w którym się śpi nie do łóżka ale obok żeby wiedział że na swoim posłaniu ma spać. Oczywiście polecam się psem porządnie zająć! Zacząć szkolić go typu: siad, waruj, do mnie, bardzo ważne na miejsce, ale najważniejsze dobrze, żle. Zawsze gdy psa zauważysz że robi coś co jest złe nie bagatelizuj, powiedz mu najlepiej fe, ponieważ jest to szybkie słowo które nie wymaga zastanowienia i każdy pies szybko pojmuje,  po fe powiedz mu na miejsce czyli coś co pies robi dobrze siedzi czy leży w swoim miejscu, a nie na łóżku. Szczeniak 4 miesięczny bardzo szybko łapie co wolno co nie i bardzo szybko mu się to utrwala. Napisałaś/eś mało informacji więc tylko tyle mogę ci/tobie napisać, pisz śmiało, zawsze ktoś na forum się zainteresuje i odpiszę na pytanie :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po co wzielas szczeniaka i ti jeszcze mixa akurat malinoisa i amstafa, skoro się spodziewasz dziecka?   Dla szczeniaka, a szczególnie szczeniaka po takich rasach to trzeba codziennie dużo czasu na nauke, socjalizacji, spacery - no chociaż te 3-4 godziny dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...