Jump to content
Dogomania

Pies w łóżku.


Karolina Volkenstein

Recommended Posts

Dzień dobry.

To jest bardziej problem mojej babci ale tutaj to wstawię.

Moja babcia ma 8 letnią suczke Dabi. Suczka jest rasy Labrador retriever ( czarna). Ogólnie jest to bardzo wyszkolony pies ale ostatnio gdy moja babcia musiała wyjechać na 5 dni zostawiła ją u swojej koleżanki. Ogólnie ta pani bardzo dobrze się nią zajmowała, dawała tyle jeść ile przeznaczył jej weterynarz, wychodziła na spacery. Ale nauczyła jej złej rzeczy, a mianowicie spania w łóżku. 

Po powrocie Dabi cały czas wchodzi do łóżka w nocy. Moja babcia tego nie słyszy i ma 2 osobowe łóżko więc Dabi sprytnie idzie na drugą stronę. Ogólnie Dabi ma bardzo dobre posłanie, które lubi i wgl. Zauważyłyśmy też, że gdy moja babcia jest np. W sklepie to Dabi wchodzi do łóżka ( jest rozwalone)

Co mamy robić???

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby przyłapać psa na gorącym uczynku i mu "złym głosem" kazać zejść z łóżka i hasło zabraniające. U nas zadziałało. W dodatku była nauczona, że wchodzi na wersalkę tylko gdy dostaje na nią swój kocyk.

A możesz spać u babci? może zamieńcie się łóżkami i gdy ty wyczujesz, że piesek śpi przy Tobie to mu każ zejść?

Albo kupcie babci pojedyncze łóżko żeby piesek nie miał gdzie się położyć, bo gdy położy się koło nóg babcia na pewno wyczuje :) I wtedy może odpowiednio zareagować.

Albo niech babcia tak zwyczajnie położy się na łóżku w ciągu dnia (nie śpi, tylko czuwa) i gdy piesek zacznie kłaść pierwszą łapę na łóżku będzie mogła mu zabronić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2018 o 09:40, malagos napisał:

To może.... polubić to spanie w łóżku, zaakceptować?....

 

Szczerze powiem, że ja nie chciałabym żeby mój pies ze mną spał ;( a co doperio moja babcia. Dabi jest bardzo sporym psem ( nie jest gruba ale duża) i linieje. Po za tym pies nie pachnie za ładnie, wchodzi w różne rzeczy i nie wiem czy ktokolwiek chciałby żeby tyłek jego psa był na jego pościeli.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.11.2018 o 10:26, PannaBella napisał:

Najlepiej byłoby przyłapać psa na gorącym uczynku i mu "złym głosem" kazać zejść z łóżka i hasło zabraniające. U nas zadziałało. W dodatku była nauczona, że wchodzi na wersalkę tylko gdy dostaje na nią swój kocyk.

A możesz spać u babci? może zamieńcie się łóżkami i gdy ty wyczujesz, że piesek śpi przy Tobie to mu każ zejść?

Albo kupcie babci pojedyncze łóżko żeby piesek nie miał gdzie się położyć, bo gdy położy się koło nóg babcia na pewno wyczuje :) I wtedy może odpowiednio zareagować.

Albo niech babcia tak zwyczajnie położy się na łóżku w ciągu dnia (nie śpi, tylko czuwa) i gdy piesek zacznie kłaść pierwszą łapę na łóżku będzie mogła mu zabronić.

+Panna Bella moja babcia mieszka gdzie indziej, a sposób z tym " karceniem " bardzo dobry. Na pewno przekażę babci i bardzo dziękuję za pomoc ^~^

Link to comment
Share on other sites

No ale autorka wątku tego nie chce. I wcale się nie dziwię, bo też nie zawsze mam czas żeby porządnie wytrzeć mojemu psu stopy (żeby piach się nie nosił po mieszkaniu) a co dopiero jakbym miała te stópki myć... A nieumytego za chiny bym nie wpuściła na łóżko. Błoto to raz, ale i nie raz i nie dwa zdarzyło się że wdepnął w siki czy kupę... U mojego psa dochodzi jeszcze choroba, która to wyklucza.

 

Link to comment
Share on other sites

Autorka napisała, że raczej nikt by nie chciał psa w łóżku, więc napisałam, że dużo osób śpi z psami i ja też należę do tych ludzi, a nikomu nie nakazuję wpuszczać psa do łóżka.

21 godzin temu, Karolina Volkenstein napisał:

nie wiem czy ktokolwiek chciałby żeby tyłek jego psa był na jego pościeli.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 25.11.2018 o 16:54, Joanienka napisał:

No ale autorka wątku tego nie chce. I wcale się nie dziwię, bo też nie zawsze mam czas żeby porządnie wytrzeć mojemu psu stopy (żeby piach się nie nosił po mieszkaniu) a co dopiero jakbym miała te stópki myć... A nieumytego za chiny bym nie wpuściła na łóżko. Błoto to raz, ale i nie raz i nie dwa zdarzyło się że wdepnął w siki czy kupę... U mojego psa dochodzi jeszcze choroba, która to wyklucza.

 

Dabi ma po spacerze czyszczone łapki i brzuch ( bo zazwyczaj ma mokry od biegania w długiej trawie) ale chodzi o to, że pies ma swoje bakterie, swój zapach ( wiem myje się psy ale nie będziemy myć jej codziennie) i po prostu moja babcia NIE CHCE spać ze swoim psem i się do tego nie przyzwyczai. Ja też mam psa i nigdy go nie zabieram na łóżko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Pani pisze,ze jej babcia musiala zostawic psa pod opieka kolezanki na dlugie 5 dni. Ja mysle, ze pies wystraszyl sie porzucenia i dlatego teraz pakuje sie do lozka, aby byc jak najblizej pani. Odbudowac zaufanie psa jest trudno ale nie niemozliwe. Sama nie wiem jak to zrobic, moja sunia tez chodzi za mna krok w krok. Powoli jest lepiej, np. w nocy kiedy ide do lazienki juz tylko obserwuje mnie ze swego poslania. Co myslicie o tej teorii?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 22.01.2022 o 23:24, klamrutka8 napisał:

nasz pies śpi z nami i nie wyobrażamy sobie inaczej żeby było  🙂 Tylko na łózku.  Jak Wam przeszkadza to, ze materac bedzie brudny albo coś, to zawsze można kupić dodatkowo ochraniacz na materac przecież  https://ochraniacz-na-materac.pl/27-przescieradla-140x200 🙂

A no pewnie, że tak ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

ze spaniem psa w lozku jest podobny problem,jak z zebraniem przy stole: jesli psa tego nie nauczysz,nie bedzie tego robil; jesli pies od poczatku nie ma pozwolenia wspinania sie na meble,to zwyczajnie nie bedzie tego robil; tu problem jest inny,sasiadka "rozbestwila" psa; poniewaz problem dotyczy lozka wlascicielki,proponuje wykorzystac silny instynt hierachii u psa; psowate w naturze bardzo respekuja legowisko przywodcy stada,natomiast "glowno dowadzacy" na prawo wejsc wszedzie; jak glupio to brzmi,niech Twoja babcia siada na legowisku psa(2-3 razy dzienne),zawsze je pierwsza posilek,zawsze pierwsza przechodzi przez drzwii i inne waskie przejscia,a jak pies uwali sie na lozko sciagnie go za kark na podloge(ale tylko tak by sprawic mu dyskonfort a nie bol) i kaze mu isc na miejsce... po kilku tygodniach przestrzegania tych zasad problem powinnien sie rozwiazac; 

Link to comment
Share on other sites

To jest przestarzała i już dawno porzucona teoria o dominacji. Moje psy i to rottweilery zawzze wychodziły pierwsze przez drzwi bo mnie było tak wygodniej, mogły spac na kanapie, do łóżka nie wchodziły vo za duże, i nigdy nie próbowaly mnie zdominoiwać, byly karne, wyszkolone i zsocjalizowane, kochały cały świat choc w razie zagrożenia potrafiły obronić bo były szkolone na obronne policyjnie a mim o to mogły ze mną chodzić bez smyczy i kagańca więc nie glos takich głupot. Trzeba po prostu umiec psa wychować i kochać bo wtedy zrobi dla ciebie wszystko beż pokazywania przez ciebie dominacji. Nic siłą wszystko sposobem i z sercem. Wiem co mówię bo mam psy ponad 54 lata i to zawsze obronne i szkolone i zawsze lubiane przez moich sąsiadow na osiedlu.

Link to comment
Share on other sites

jestem pewna,ze masz racje a ja sie myle; ale skoro masz o blisko 30 lat dluzsze doswiadczenie z psami niz ja,to mi wytlumacz dlaczego moj ukochany i bardzo przyjacielski szkot(a przy tym swietny obronca i stroz,i owszem,szkolony na PT i PO),ktory jezdzil ze mna wszedzie i przez wiekszosc swojego zycia spedzal ze mna 24/7, nawet sila nie dal sie polozyc na moim lozku? ...choc nigdy nie byl za to karcony; 

nie jestem zwolenniczka terorii o dominacjii,ani w ogole zadnych teorii,bo sa rozne modne metody,a moda przemija i zostaje tylko relacja pies-czlowiek... staram sie obserwowac i rozumiec swoje zwierzeta,ale nie mam problemu ze stosowaniem "przestarzalych" czy nowoczesnych metod,jesli daja wymierne efekty,a nie szkodza moim psom; 

zamiast mnie krytykowac,daj kobiecie konkretna rade,jak uporac sie z problemem... wtedy wszyscy sie czegos nauczymy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...