Jump to content
Dogomania

Jak bawić się ze starszym psem


PannaBella

Recommended Posts

Witajcie,

zastanawiam się jak wy umilacie czas swoim psim staruszkom. Moja bernardynka wkrótce skończy 13 lat. Trochę tęsknię za zabawami, jakie razem miałyśmy gdy była młodsza, dlatego postanowiłam dopasować zabawy i komendy pod jej wiek, ale pomału brakuje pomysłów. W głównej mierze interesują nas zabawy na leżąco, ale z uwagi na jej zęby, nie takie, które trzeba szarpać, a raczej takie, które zmuszą umysł do myślenia, coś co pomoże jej nadal być młodym psem (mentalnie). Wciąż szybko uczy się nowych komend, dlatego wiem, że możemy sobie na coś nowego pozwolić (swoją drogą, nauczyłam ją tupać prawą łapą i teraz jak coś chce to tupnie raz i z poważną miną patrzy po wszystkich :D ). Myślałam też o macie węchowej, czy ona nada się na zabawę na leżąco?

....a może jednak powinnam jej pozwolić spokojnie leżeć niż angażować do działania? jak myślicie?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A próbowałaś na przykład wyszukanie nosem smaczka pod przykryciem, lub odgadnięcia w której jest ręce? Ja się bawię z moim 9-latkiem w odgadnięcie pod którą z trzech pozamienianych filiżanek jest smaczek :)

W ogóle zabawy z szukaniem za pomocą węchu wszystkie są wymagające dla psa mentalnie.

 

Link to comment
Share on other sites

Szukanie smakołyka w której ręce jest bawimy się od lat i jest to świetna zabawa :) ale z przykryciem smakołyka jeszcze nie próbowałam, co najwyżej w opakowaniu kartonowym do otwarcia :D A że dziewczyna z tych w miarę delikatnych, męczyła się dość długo, aby otworzyć opakowanie bez potargania go :)

Na pewno spróbuję z przykryciem smakołyka, przy jej uderzaniu łapą pewnie będzie super zabawa :) dziękuję Miawko za pomysł :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fakt, ślimacze spacery i leżakowanie na trawie w ciepłe dni - uwielbia :) I obserwowanie domowników :) ... Także chyba mata węchowa dla 13- latki nie ma sensu. Nadal bawimy się w daj łapkę czy "w której ręce jest smakołyk", lubi też pozaczepiać domowników i chce by być blisko niej :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja z moją 15 letnią suczką  bawię się w następujący sposób:

maczam palec w jej ulubionej mokrej karmie i smaruję jej tym nosek. Sunia zlizuje smakołyk z noska robiąc przy tym zabawne miny. Możemy tak godzinami. 
Pozdrawiam serdecznie właścicieli wszystkich piesków :)

Link to comment
Share on other sites

Moja staruszka czasami jeszcze bawi się na leżąco z ulubioną koleżanką, sunią znajomej albo ze swoimi towarzyszami ale rzadko. Najchętniej śpi a na spacerach zawąchuje się jakby chciała wywąchać każdy atom trawki czy krzaczka.Ma 13 lat i 7 m-cy co dla rottki jest rekordem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciulinka, świetna zabawa, ale u mojej nie sprawdzi się, byłaby oburzona faktem, że brudzę jej nos :D Również pozdrawiamy z Bellą :) Jutro dziewczyna kończy 13 lat :D

 

dwbem Wąchanie dla mojej to też świetna sprawa :) Dlatego zdecydowałam się kupić matę węchową i super się sprawdza. Moja psina dziennie domaga się tej maty, z dnia na dzień coraz lepiej sobie radzi, jak nie nosem to łapkami, jest na prawdę z niej zadowolona. I stała się taka weselsza, jeszcze więcej broi :) W dodatku zdarza jej się specjalnie dla maty wstać i na stojąco ją całą wywąchać :) 

Juliusz(ka) Nie znałam tej zabawki, a wydaje się być fantastyczna, muszę ją kupić :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...