Jump to content
Dogomania

NANA/Dropiata już też we wspaniałym DS !! sunia u mnie w DT .Czarna u koleżanki. BALBINKA W DS .


Poker

Recommended Posts

Właściwie już wczoraj , bo 21 listopada ok. godziny 14.30 ewu wraz z p.Magdą przywiozły do mnie  2 sunie .Jedna , większa i dropiata została w BDT u mnie ,a malusia czarnulka pojechała do koleżanki , która miała w DT Dropsa i jeszcze inne psy na moją prośbę.

Czarnulka waży  5,2 kg ,młodziutka,  malutka , mniej więcej wielkości kota. Jest radosna, przytulińska . Powinna szybko znaleźć domek.

DSC05164.JPG.d34b16310eb32ba0e01e759ddc66b050.JPG

 

DSC05157.JPG.2fd8d100f100445aa4210aebfcb03a65.JPG

Dropiatka natomiast jest bardzo dzika. Przynajmniej tak się zachowuje. Dygocze ze strachu, siusia pod siebie, wbija się w ścianę, na ogródku szuka możliwości ucieczki. Na szczęście jest łagodna. Na pewno jest młoda,ząbki ma bialutkie. Musieliśmy ją wykąpać , bo umoczyła piękne bryczesy w siuśkach jak się czołgała siusiając pod siebie. Jakby mogła, to by się schowała w mysiej norce.

DSC05150.JPG.bf292332584e10fb89ec2e69c148e7ea.JPG

DSC05146.JPG.f8065e2da494b1c38722e4923f438b49.JPG

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Wydatki :

USG Nany  75 zł

II USg          45 zł

Antybiotyk 11 zł

Sterylizacja Nany 300 zł

Przegląd Balbinki  u weta i  odrobaczenie   60 zł

Sterylizacja i zabieg 2. przepuklin pachwinowych  Balbinki 430 zł

Galastop dla Balbinki 60 zł

szelki , smycz dla Balbinki 44 zł

karma dla Balbinki za cały okres 150 zł

_________________________________________

razem :  1175 zł

Dochód

Bazarek https://www.dogomania.com/forum/topic/348577-koc-pled-narzuta-chodnik-poduszki-na-fotele-ogrodowedo-2911g22/    164 zł

Bazarek https://www.dogomania.com/forum/topic/348871-do-zamknięcia-2-podomki-dla-nany-i-balbinki-na-sterylkędo-1112g22/  68 zł

bazarek https://www.dogomania.com/forum/topic/348056-od-godz-20-przecena-o-20-ciuszki-damskie-w-odpowiedniej-cenie-na-2-sunie-w-bdt-pod-moją-opiekądo-3011g22/  162 zł

bazarek https://www.dogomania.com/forum/topic/348926-dziś-koniec-ciepłe-czapki-szaliki-dla-nany-i-balbinki-do-1812-g-22/ 30 zł

bazarek https://www.dogomania.com/forum/topic/348658-ostatnie-podrygi-prosto-z-usa-piękne-kalendarze-kartki-świąteczne-i-i-inne-do-0612g22-na-inne-okazje/  292 zł

od DS Balbinki 300 zł

od sąsiadki koleżanki 50 zł

sprzedaż poza bazarkowa 150 zł

_____________________________

razem : 1216 zł

Dochód  1216

Wydatki 1175

saldo 24.02. 41 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Przeklejam z wątku Maleństw ze schronu.

1. Czarnulka malutka jak kot, waży 5,2 kg. Przesłodka przylepka, ogonek cały czas w ruchu. Koleżanka wybrała właśnie ją. Dopasowałyśmy obróżkę ,zapakowałam gotowane jedzonko i pojechały do sklepu po szeleczki. Mam w domu ich  sporo, ale wszystkie były na tę mikruskę za małe.

"Mamuśka" jest przerażona, mam wrażenie ,że dzikawa. Ogonkiem macha, ale cały czas na przykurczonych łapciach i wbija się się w ścianę. Wzięła z ręki chrząstki z kurczaka i zjadła trochę gotowanego.

Musze dopasować jej szelki i mną razie będę z nią wychodzić na ogródek.

Miałam wrażenie ,że na widok męża zjeżyła sierść na grzbiecie. Na początek więc ja będę się nią zajmowała.

Zobaczymy jak się uda wprowadzić ją do stada.

Dałam koleżance 100 zł za karmę , którą kupiła dla małej i na szelki. Muszę tłuc bazarki na sterylki i inne potrzeby suniek.

Na razie nie mam pomysłu na imię dla Mamuśki. Dla czarnulki wymyślą koleżanka i jej córka.

 

2. Dropiatka jest dzika. Na szczęście nie pokazuje mi zębów. Chciałam jej nałożyć obróżkę i szelki,żeby wyjść na ogródek.Ze strachu zalała cały hol, ma mokre , cuchnące od moczu bryczesy ,a ja spodnie. Po wyjściu wpadła od razu pod samochód. Wyciągnęłam ją i zrobiłyśmy parę metrów . Zrobiła koo.

Sunia macha ogonkiem ,ale ze strachu dosłownie wbija się  w ścianę.

Wymacałam na szyjce kleszcza. Był tak duży , został po nim lej w skórze ,a krew kapała ciurkiem. Mam nadzieję ,że nie wykluje się nam z tego babeszjoza.

Myślę,że koleżanka dobrze zrobiła ,że wybrała czarnulkę.

Ma ktoś pomysł na imię dla mojej suni?

 

Myślę ,że będzie sporo pracy z dropiatką. Tyle na dziś. Idę spać.

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem u maluszków.Fajnie,że czarna malizna ma super charakter.Aby zachowywała czystość i może iść do domku.Czy nie ma kleszczy?

Sądzę,że Dropka jest bardziej delikatniejsza,bardziej strachliwa ale da się to też zniwelować.Pozna co to normalny dom,normalne warunki i ciepło człowieka i będzie dobrze.Za tydzień będziemy czytać o dużych postępach Dropki,wierzę w to tym bardziej,że nie jest agresywna i nie rzuca się na ludzi.Jak przebiegła kąpiel? Jest bardzo ładna o nietypowym umaszczeniu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Noc minęła spokojnie. Sunia spała w osobnym pomieszczeniu, bo  nie chciałam na noc robić zamieszania ze stadem.

W kąpieli była bardzo spokojna. Nawet nie była taka brudna,ale trzeba było wyprać smród moczu z ogona i bryczesów. Trzeba będzie chyba codziennie prać podogonie , bo rano przywierając do podłogi znowu się podlała. Sierść ma miękką jak aksamit.

Smycze dała sobie zapiąć ,ale na ogródku chaotyczne bieganie, szarpanie, szukanie dziury ,żeby się wymknąć poza posesję. W nocy miała zostawione chrupki i gotowane jedzonko,ale nie ruszyła.

Myślę ,że nie będzie jej łatwo oswoić. Przypomina mi Gigę , Gucię czy Tami , nie mówiąc o innych.Tyle ,że jest na szczęście łagodna.

Mój mąż zaproponował imię Dropka ,ale jakoś nie pasuje mi. Widzę ,że Anula też ją tak nazywa.

Link to comment
Share on other sites

Obie sunie są słodkie, młode, małe ,łagodne mam nadzieję ,że szybko znajdą domek :)  pewnie więcej pracy będzie nad Dropką... myślę ,że musiała być bardzo źle traktowana, skoro jest taka przerażona!  takie zachowania nigdy nie wynikają u psów z niczego  :(  

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ? ja wcale nie lubię tych trudnych przypadków. Ale takie mi się trafiają. Jestem nimi bardzo zmęczona psychicznie. No ale cóż robić? Na ogół nie wiem jaka mi się trafi.

Mam wrażenie ,że sunia nie była jakoś szczególnie skrzywdzona przez człowieka tylko miała z nim znikomy kontakt. Wygląda na to, że żyła na dziko.

Na razie żadne imię nie przychodzi mi do łepetyny.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Gabi79 napisał:

To raczej trudne przypadki lubią Poker.

Kibicuję obu sunieczkom

Na to wygląda

6 godzin temu, Sowa napisał:

Skoro ona chce do mysiej nory, to bez bazarku proponuje Myszkę, Misiunię.

Chyba już mamy imię. dzięki za propozycję.

1 godzinę temu, ewu napisał:

Córeczka jest bardzo fajna. Wesoła, wlepiona w człowieka, załatwia się na dworze. Boi się schodów.

Nie pojmuję czemu mamunia jest dzikuską:(

A może to wcale nie mama z córką. Skąd  to wiadomo?  Zakładając ,że facet mówił prawdę ,że się przybłąkały , to skąd ta wiedza ?

Sunia robi postępy. Nawet sama weszła po schodach za nami.

Trochę pojadła, najpierw w legowisku na leżąco ,a potem na stojąco. Niestety nadal siusia pod siebie jak się do niej zbliżam. Jest to o tyle dziwne ,że za chwilę wykłada się brzuszkiem do góry i mogę ją smyrać wszędzie.

Wejście do stada odbyło się bez jakichkolwiek zgrzytów. Dolar właściwie to jej nie zauważył , Loczka niuchnęła sunię , ona Loczkę i po wszystkim.

Kota jak zwykle obserwuje nowego psa z wysokości i zachowuje ostrożność.Ona jest taka mądra w kontaktach z nowym psem . Nie boi się ,ale zachowuje ostrożność i doskonale wyczuwa na co z którym może sobie pozwolić. Nie dziwię się jej ,w końcu "przerobiła " ok 40. spów  w domu.

 

A teraz relacja o czarnulce. Koleżanka mówi ,że miała rajd po osiedlu .Co chwilę uskuteczniała  bieg na 60 albo 100 m. Sunia pędzi ,a nie chodzi. jest niesamowicie przyjazna.

Wczoraj po kąpieli oczywiście wpakowała się na kanapę. Moim gotowanym pogardziła , wolała chrupki. Czarnulka będzie miała przypuszczalnie na imię Mamba.  A my podkradliśmy jedną z propozycji imion dla niej i nazwaliśmy naszą dropiatkę NANA.

Nana ma piękne oczy z permanentnym makijażem.

20181122_192242.jpg.61e56186e9dc5a95c3cd9c63707d6a2a.jpg

obserwatorka

20181122_151731.jpg.92912313acb033a5a19c9dd057fc788d.jpg

wreszcie je

20181122_152413.jpg.2798506e7a4ce9f1754778aba3626fe3.jpg

 

co się dzieje za drzwiami ?

20181122_152442.jpg.966df4027c8eb698669fccdf0db8e61c.jpg

chyba trochę się rozluźniła, bo leży na boczku

20181122_152655.jpg.75452f8ff9d088926aff7162a9303109.jpg

Teraz cała trójka psów śpi obok mnie na dywanie. Właśnie przyszła kotka.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...