Jump to content
Dogomania

NANA/Dropiata już też we wspaniałym DS !! sunia u mnie w DT .Czarna u koleżanki. BALBINKA W DS .


Poker

Recommended Posts

40 minut temu, Poker napisał:

Mój mąż często się kładzie na podłodze i przywołuje Nanę. Ona wtedy czołga się do niego ,a nie idzie.

To ,że kładzie się  i mnie liże po rękach do tego stopnia ,że nie mogę zapiąć obroży czy szelek traktuję jako poddawanie się mi. Ale jak traktować to ,że się wpycha między psy , a mnie gdy im zakładam szelki i też liże obsesyjnie?

Męża się pewnie nadal boi. Jak się wpycha między Ciebie a psy i liże, to znaczy, że was rozdziela i Ciebie obłaskawia. Niesależnie od wszystkich porad, usiądź przed nią na podłodze, połóź szelki, a jak sama dotknie je nosem, daj maleńki smaczek. Przyzwyczaja ją, że kontakt z szelkami, "jest smaczny" . Stopniowo nakładają, chwal, dawaj smaczki i zdejmuj. Szelki też mogą budzić lęk

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Męża się pewnie nadal boi. Jak się wpycha między Ciebie a psy i liże, to znaczy, że was rozdziela i Ciebie obłaskawia. Niesależnie od wszystkich porad, usiądź przed nią na podłodze, połóź szelki, a jak sama dotknie je nosem, daj maleńki smaczek. Przyzwyczaja ją, że kontakt z szelkami, "jest smaczny" . Stopniowo nakładają, chwal, dawaj smaczki i zdejmuj. Szelki też mogą budzić lęk

Szelki lub... pochylanie się nad psami. Nie każdy ma zwyczaj zrobić przysiad nanipulując przy małym lękliwym lub obcym sobie psie. A nakładanie rąk z góry Nana może odbierać jako oznakę dominacji i za wszelką cenę uspokaja sytuację. Własne psy już to oswoiły. 

No chyba, że rzeczywiście ma "lizawkę" kompulsywną :) ale wtedy lizałaby w każdej sytuacji. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Poker napisał:

Nana biegnie pod drzwi , siada i niby  czeka na zakładanie szelek , ale się wywala i liże. Ona nie boi się szelek ,ani obroży. Cieszy się na nasz widok jak szalona, Pięknie się bawimy piłeczką i pluszakiem.

 

Zresztą, Poker, przepracowałaś tyle psich dziwactw, że trudno tu się mądrować :))) 

Link to comment
Share on other sites

Wiedzy nigdy za wiele.

Trochę  słucham mądrych ludzi ,trochę czytam, ale  głównie działam na wyczucie.

Teraz wieści o Balbince, które są bardzo dobre. Koleżanka mówi ,że to cud ,a nie pies. Praktycznie nie ma wad. Same zalety łącznie

z tym ,że pięknie się bawiła z 3,5 letnią dziewczynką. Pieszczoch z niej niesamowity.

Koleżanka zrobiła jej zdjęcia ,ale są  kiepskiej jakości.

363911765_20181229Balbinka.jpg.390eb2b60f9192e862596c5fb0cd72a3.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Lizaczka nadal chce mnie zalizać.

Nana bardzo lubi śnieg. Puściłam ją luzem na ogródku i biegała z prędkością światła. Pięknie bawiła się piłeczką.

Staram się pokazywać ja , właściwie jej różne osoby. Jeszcze ciągle dygocze na ich widok ,ale jest zainteresowana , podchodzi, wącha, nawet daj się czasem posmyrać.

Do nas jest cudowna. Bardzo dużo rozumie i wykonuje polecenia , których właściwie jej nie uczyłam. Z kotą i psami żyje w pełnej zgodzie.  Na prawie 2 miesiące pobytu u nas szczeknęła może z 4 razy.  Ktoś będzie miał z niej wielką pociechę.

W przyszłym tygodniu będę umawiać sterylkę.

Balbinka ma sterylkę w poniedziałek. Koleżanka mówi ,że nie ma z nią żadnych problemów. Jest wspaniała.

 

Zdjęcia na dowód jak Nana żyje z naszymi futrzakami.

 

Nana (1).jpg

Nana (3).jpg

Nana (4).jpg

  • Like 2
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Poker napisał:

Może z tych zdjęć uda się wybrać jakieś do ogłoszenia,.

Przydałyby się lepsze całej sylwetki ,ale na razie nie udało mi się zrobić.

Przecież te wszystkie zdjęcia są śliczne i nadają się do ogłoszeń, a cała sylwetka jest świetnie ujęta na poniższym zdjęciu

2033202727_Nana(17).jpg.7a47520d228aedde2342008043ebc258.jpg

No może przydałoby się jeszcze zdjęcie suni przy człowieku, żeby można było wyobrazić sobie jej wielkość.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

1266224698_Nana(36).jpg.906db6d8fde59a1eb1bbc1c039129b13.jpg

Suuper fota!serduszka2.gif całuję w sam czubeczek noska :)

1 godzinę temu, Anula napisał:

Śliczna jest.Warto już Nanę ogłaszać bo szkoda aby mocno przywiązała się do domu.Sądzę,że już myśli,że to jest jej domek na zawsze.

Jestem również, przekonana ,że tak myśli , dobrze jej tam :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Nana jest bardzo, bardzo urokliwa :) Też uważam, że zdjęcia są idealne do ogłoszeń i warto ruszyć już z nimi :)

Tylko ja nie jestem pewna czy już chcę z nimi ruszyć , mimo że małpka pogryzła dziś lekko drzwi wejściowe. Oby się nie  włączył jej lęk separacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...