Jump to content
Dogomania

mastocytoma


wilczyca

Recommended Posts

moja sunia ma zdiagnozowaną mastocytomę (GR 3). Chciałam się zapytać, czy ktoś miał psiaka z tą chorobą, i czy może mi powiedzieć ile psinka żyła? Niestety, wiek i zmiany wielonarządowe uniemożliwiają zabieg usunięcia guza, który utworzył się na nodze. Dlatego też prosiła bym o odpowiedź, ile mniej-więcej mogę się jeszcze cieszyć moją sunią

Link to comment
Share on other sites

Gdyby była mozliwa resekcja zmiany - rokowanie byłoby  korzystniejsze...Czy uzywając okreslenia 'zmiany wielonarządowe' masz na mysli przerzuty?

Wilczyca...nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie - może ewentualnie wet,który monitoruje rozwój choroby...

Trzymam kciuki za sunię...

 

Link to comment
Share on other sites

Wilczyco, znałam psa labradora z mastocytomą III stopnia, miał guz na brzuchu i nodze, nie do operacji, przeżył jeszcze ok roku, pomógł mu w tym lek na mastocytomę. Miał wzlot, nawet zaczął zachowywać się jak za dawnych lat a potem nastąpiło gwałtowne tąpnięcie.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, vetches napisał:

Wilczyco, znałam psa labradora z mastocytomą III stopnia, miał guz na brzuchu i nodze, nie do operacji, przeżył jeszcze ok roku, pomógł mu w tym lek na mastocytomę. Miał wzlot, nawet zaczął zachowywać się jak za dawnych lat a potem nastąpiło gwałtowne tąpnięcie.

vetches - to moze podaj wilczycy nazwę tego leku.

Link to comment
Share on other sites

vetches dziękuję za informację. Cena nie gra roli, ważne żeby pomogło, Mam wizytę umówioną na 1.XII więc zapytam o te leki. Czy w jej przypadku coś choć trochę spowolnią, bo na całkowite wyleczenie raczej nie ma szansy (Tak w skrócie opis badania - węzeł chłonny lokalny powiększony - mastocyty, liczne leukocyty. Powiększona wątroba - wielojamniste zmiany w prawym i środkowym płacie, zmieniona struktura miąższu. Powiększona śledziona - zmiany guzowate). 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

niestety, nie doczekałyśmy wizyty u weta :(  Niunia odeszła 23.11. Była już bardzo osłabiona, i sama też zaczęła prosić żeby jej pomóc (kto zna się na psach, to wie co znaczy ten szczególny błysk w oczach). Tak więc, dziekuję wszystkim za chęć pomocy ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...