Jump to content
Dogomania

Nie pozwólmy, aby ich życie skończyło się, nim się na dobre rozpocznie – psie dzieci w schronisku. Yuri zamieszkała w Piasku, Sarcia w Bytomiu:)


Tola

Recommended Posts

Dnia 19.11.2018 o 08:50, Jaaga napisał:

Książeczki owszem są z regularnie robioną wscieklizną i wpisanym kiedyś odrobaczeniem. Olly był tam 5 lat nie zaszczepiony na choroby wirusowe, Saba 4. Jak dla mnie to siedzenie na bombie. Dobrze że Zamość leży na uboczu i parwo tam nie dotarło

Małe przyjechały z mega pchlicą, więc odpchlone też nie były. Tasiemczyca gigantyczna, przed odrobaczeniem kupy pełne członów. Na pewno więc nic wcześniej nie dostały. Po tabletce tasiemiec wylazł ekspresowo. Kupy z członami na pewno były i w schroniskowej zagrodzie. Trudno mi uwierzyć, że pracownicy sprzątną całą słomę i wydezynfekują podłoże (jak?) przed wsadzeniem tam kolejnych psów. Nie ma jak dla mnie możliwości, żeby w takiej sytuacji psy nie miały pasożytów.

Nie mają ksiazeczek zdrowia. Każdy z psów z tego schroniska do mnie z czymś przyjechał i wymagał leczenia. jedyne, co mogę dobrego przy nich powiedzieć, to że pierwsze kupy nie składały się z pszenicy i słomy, jak u pozostałych zamojszczaków, więc pewnie były lepiej karmione. 

Sunie są naprawdę świetne, takie małe przylepki. Kiedy patrzę na zdjęcia ze schroniska i na nie na żywo, to bardzo się ciesze, że tak szybko udało się zmienić ich los.

Dzięki Jaaga, że to napisałaś, bo być może mój post mówiący zarobaczeniu psów wyglądał na przesadzony.

Teraz cieszmy się, że udało się zabrać malutkie i możemy tutaj wspólnie przyczynić się do zmiany ich życia.

Dziewczynki wyglądają cudnie;  uśmiechnięte, radosne, z pełnymi brzuszkami, zadbane.

Nie mogę się napatrzećkODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQf05_jZ_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Tz zamówił podkłady dla maluszków i puszki.

Dzwonił tez do kierownika schronu w sprawie mamusi szczeniaków z prośbą, aby powiadomili nas, jak pani nie zgłosi się po sunię.

Po południu oddzwoniono, że na razie pani  jest zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Na koncie funadcji zameldowały się wpłaty dla maluszków:

Adrianna  Z. Złotoryja - 50 zł

Zuzanna J. Warszawa - 100 zł

Bardzo dziękujemy!22.gif

Super ,dziś jeszcze jedna pani z fb obiecała kupić i przesłać karmę. Potwierdzę p. Małgosi, że wpłata od córki dotarła. 

Wsparcie się przyda, bo wizyta u weta wyszła 108 zł. Małe dostały zastrzyki na tasiemce i wcierki Stronghold. Fakturę prześlę.

Co do pozostałych wydatków, to paliwo za ich przywiezienie w sobotę z Katowic wyszło 50 zł i 30 zł paliwo za wizytę u weta w Mikołowie. Niestety, nie mam w okolicy żadnej sprawdzonej przychodni. Okoliczne obsługują wiejskie tereny i takie też mają podejście oraz asortyment. 

Jedna sunia robi jeszcze kupy na końcu ze śluzem i krwią. Nie jestem jednak w stanie uchwycić która. Co dzień dostają bakterie od Limby. Apetyt mają obie. Starsza córka dokładnie je wyczesała, bo od wygryzania pcheł, miały całe futerko pofilcowane u nasady. Teraz są prawdziwe puszki z nich :)

Myślę, że z ogłoszeniami musimy się wstrzymać do czasu unormowania się kupek. Od tego również zależy termin szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Jaaga napisał:

Wsparcie się przyda, bo wizyta u weta wyszła 108 zł. Małe dostały zastrzyki na tasiemce i wcierki Stronghold. Fakturę prześlę.

Co do pozostałych wydatków, to paliwo za ich przywiezienie w sobotę z Katowic wyszło 50 zł i 30 zł paliwo za wizytę u weta w Mikołowie.

Jaaga, proszę o podanie dotychczasowo poniesionych kosztów na okruszki, pzeleję pieniążki. Mamy w tej chwili na koncie 360zl

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Jaaga, proszę o podanie dotychczasowo poniesionych kosztów na okruszki, pzeleję pieniążki. Mamy w tej chwili na koncie 360zl

Podałam właśnie. Dla mnie zwrot 80 zł za paliwo. Faktura 108 zł jest przelewowa na fundację, wyślę ją Toli. 

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Ogłoszenia maluszkow na Katowice. 

https://www.olx.pl/oferta/puchata-ok-2-miesieczna-sunia-do-adopcji-CID103-IDxAgqA.html

https://www.olx.pl/oferta/cudowna-ok-2-miesieczna-sunia-do-pokochania-od-zaraz-CID103-IDxAgeo.html

Jaaga, prosze przeczytaj. co zmienić, co dopisać? 

Jak Tola wstawi zdjęcia to dołożę.

Co do Sarci jest idealnie, ale przy Yuri warto zaznaczyć, że nie może trafić do domu, gdzie zostawałaby długo sama. Niestety, ale reaguje dalej histerycznym płaczem na każde moje wyjście, a przecież jeszcze ma siostrę. No i nie nadają się do domu z młodszymi dziećmi, bo w kazdej wolnej chwili, kiedy coś ich akurat nie zainteresuje, to wiszą zębami na stopach lub nogawkach. Za to są już zgrane z kotami, więc mogą zamieszkać w domu z kotem.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Jaaga napisał:

Co do Sarci jest idealnie, ale przy Yuri warto zaznaczyć, że nie może trafić do domu, gdzie zostawałaby długo sama. Niestety, ale reaguje dalej histerycznym płaczem na każde moje wyjście, a przecież jeszcze ma siostrę. No i nie nadają się do domu z młodszymi dziećmi, bo w kazdej wolnej chwili, kiedy coś ich akurat nie zainteresuje, to wiszą zębami na stopach lub nogawkach. Za to są już zgrane z kotami, więc mogą zamieszkać w domu z kotem.

Dziękuję za informacje, zaraz postaram się coś dopisać. Myślę, że więcej w rozmowie telefonicznej będziemy podawać.

Link to comment
Share on other sites

Dziś od p. Małgorzaty z FB dotarła dla małych paczka, w której jest karma Intestinal, paczka podkładów i poducha legowisko. Już podziękowałam. Pani pisała, że miała wcześniej przykre doświadczenia z fundacjami, gdzie wpłacała pieniądze. Tym bardziej mnie cieszy, że zaufała, zechciała pomóc i zrobiła suniom taki super i przydatny prezent. To już któraś osoba, która pisała, że miała złe doświadczenia z organizacjami pomocowymi. To bardzo przykre, bo przez nie ludzi tracą zaufanie także do tych uczciwych i dużo pomagających, trudniej o pomoc dla potrzebujących zwierząt. Całe szczęście, że te osoby chca nadal pomagać, zamiast wpłatami, kupując potrzebne danemu zwierzakowi rzeczy. Jak dzieciaki pojadą do nowych domów, to poduchę odziedziczy Limba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam właśnie też paczkę z podkładami i 12 puszek Animondy Junior przesłane przez fundację Zea, dziekuję.

Tolu, napisałam p. Małgosi J., że fundacja zrobiła i wysłała paczkę z przesłanych przez jej córkę na wasze konto 100 zł. P. Małgosia mi wcześniej pisała, że gdyby jednak mamusia małych nie pojechała do domu, który ją zarezerwował lub jesli trafiłby do mnie inny potrzebujący psiak, to też pomoże. Podziękowałam za taką chęć pomocy.

Teraz możesz spokojnie wypatrzyć inne szczenięta w potrzebie ;) bo te dwie małe mają takie zapasy, a z ich urodą, to pewnie nie zasiedzą się. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Jaaga napisał:

Otrzymałam właśnie też paczkę z podkładami i 12 puszek Animondy Junior przesłane przez fundację Zea, dziekuję.

Tolu, napisałam p. Małgosi J., że fundacja zrobiła i wysłała paczkę z przesłanych przez jej córkę na wasze konto 100 zł. P. Małgosia mi wcześniej pisała, że gdyby jednak mamusia małych nie pojechała do domu, który ją zarezerwował lub jesli trafiłby do mnie inny potrzebujący psiak, to też pomoże. Podziękowałam za taką chęć pomocy.

Teraz możesz spokojnie wypatrzyć inne szczenięta w potrzebie ;) bo te dwie małe mają takie zapasy, a z ich urodą, to pewnie nie zasiedzą się. 

Bardzo się cieszę, bo już miałam dzwonić i ponaglać, przesyłka "szła" od poniedziałku.

A wypatrywać będę, jak zawsze.

Może uda mi się w najbliżśzych dniach podjechać i samej zajrzeć do schroniska, a  na pewno jutro zadzwonię i poproszę o tel, jakby przywieżli maluchy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...