Jump to content
Dogomania

Nie pozwólmy, aby ich życie skończyło się, nim się na dobre rozpocznie – psie dzieci w schronisku. Yuri zamieszkała w Piasku, Sarcia w Bytomiu:)


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Dojechały już do Ciebie Jaaga?

Tak, maluchy już są. Wysłałam Toli zdjęcia do zmniejszenia, to za jakiś czas wstawi. Dziewczyny je od razu nazwały: łaciata to Yuri, bura Sarcia. Sarusia jest bardzo odważna i przylepa. Po wzięciu na ręce od razu rozdaje całuski. Yuri jest spokojniejsza i bardziej nieśmiała.

 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Melduję sie u okruszków...Przynajmniej co do tej dwójki będzie wiadomo, do jakich domów trafią..

 

 

6 godzin temu, beka napisał:

Trzymam kciuki 

 

 

20 godzin temu, Aldrumka napisał:

jeszcze wczoraj nie chcieli wydać i pewnie dziś nic nie udało się z tym zrobić

 

20 godzin temu, auraa napisał:

A co z mamusią?

Witam  cieplutko u maluszków, cieszę się, ze jesteście z nami serduchooo7.gif

Puszki okruszki już bezpieczne u Jagny, już im nic nie grozi

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, bou napisał:

dżizasss,jakie kurduple :(...toto juz samodzielnie je??

mamusie widziałyście?one wyglądaja jak mix owczarka z bernardynem...łapki grube,strzałka na łebku...

Mamusia malusia, w typie jamnika, ruda.

Szkoda suni, jak ona dzisiaj machała ogonkiem, a tu zabrali jej dzieci i odjechali:(

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Mamusia malusia, w typie jamnika, ruda.

Szkoda suni, jak ona dzisiaj machała ogonkiem, a tu zabrali jej dzieci i odjechali:(

To maluchy chyba w dziadków sie wdały...;)

Szkoda,ale to lepiej i dla niej i dla nich...
Tola - jeszcze raz - ukłon w Twoją stronę...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, auraa napisał:

Miały szczęście i pewnie szybko znajdą domki :) Są prześliczne!

W Radysach jest 8maluszków :( masakra jakaś

Widziałam, niestety w Radysach wcześniejsze szczeniaki miały parwo :( Te aktualne również nie wyglądają na najzdrowsze. Do maluchów stamtąd trzeba mieć więc odpowiednie warunki i spore środki finansowe. Mam nadzieję, że uda się ludziom im również pomóc. Biedactwa takie na zdjęciach, że serce się kroi. 

Nasze mają apetyt, są w dobrej kondycji.   

Bou, one mają ok. 6 tyg., więc są samodzielne. Oczywiście wymagają częstych posiłków, pilnowania, ale bez problemu dają radę jesć suchą karmę. Moje szczenieta oprócz mleka suki już w 3 tygodniu zjadają surowe mięsko. Dziewczynkom bardziej będzie brakować cycysia i bliskości mamy. Choć ona została w gorszej sytuacji.

Będą niewielkie, wrażenie robi zbliżenie w aparacie i mnóstwo sierści. Są wielkości moich o 3 tyg. starszych maltańczyków, czyli mogą ważyć w przyszłosci jak mama lub trochę więcej. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Jaaga napisał:

Widziałam, niestety w Radysach wcześniejsze szczeniaki miały parwo :( Te aktualne również nie wyglądają na najzdrowsze. Do maluchów stamtąd trzeba mieć więc odpowiednie warunki i spore środki finansowe. Mam nadzieję, że uda się ludziom im również pomóc. Biedactwa takie na zdjęciach, że serce się kroi. 

Nasze mają apetyt, są w dobrej kondycji.   

Bou, one mają ok. 6 tyg., więc są samodzielne. Oczywiście wymagają częstych posiłków, pilnowania, ale bez problemu dają radę jesć suchą karmę. Moje szczenieta oprócz mleka suki już w 3 tygodniu zjadają surowe mięsko. Dziewczynkom bardziej będzie brakować cycysia i bliskości mamy. Choć ona została w gorszej sytuacji.

Będą niewielkie, wrażenie robi zbliżenie w aparacie i mnóstwo sierści. Są wielkości moich o 3 tyg. starszych maltańczyków, czyli mogą ważyć w przyszłosci jak mama lub trochę więcej. 

O mamusi pamiętam, będę pytać, TZ już powiedział w schronie, że możemy ją potem zabrać po sterylce.

Ale co będzie, to zobaczymy, w tym schronie niestety nic nie jest pewne.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

 

Bou, one mają ok. 6 tyg., więc są samodzielne. Oczywiście wymagają częstych posiłków, pilnowania, ale bez problemu dają radę jesć suchą karmę. Moje szczenieta oprócz mleka suki już w 3 tygodniu zjadają surowe mięsko. Dziewczynkom bardziej będzie brakować cycysia i bliskości mamy. Choć ona została w gorszej sytuacji.

Będą niewielkie, wrażenie robi zbliżenie w aparacie i mnóstwo sierści. Są wielkości moich o 3 tyg. starszych maltańczyków, czyli mogą ważyć w przyszłosci jak mama lub trochę więcej. 

Acha.Na zdjęciach zwykle jest wielkosc przeklamana...ale ta malutka sunia ,to miniaturowy bernardynek - serio,strzałka na łebku,biały ogonek,płaszcz też biały,'owcze' futerko :)...Sliczne kluchy...Niech mają dobre życie i kochających człowieków...A tymczasem do łóżeczka można wsadzić im termofor i misia przytulankę...starszego brata.

oby mamusię dało sie też wyciągnąć...

Link to comment
Share on other sites

Maluszki okazały się koszmarnie zapchlone i zatasiemczone. W pierszych kupach po odrobaczeniu metry tasiemców :(  Zdziwiłam się dlaczego miały blado-sinawe dziąsła, mimo że były aktywne i miały apetyt. Wszystko, co zjadały "kradł" im tasiemiec.

Pokazałam maluchy na FB, jednak nie otrzymałam ani jednej propozycji wsparcia dla nich. A dziewczynki potrzebują teraz środków na leczenie. Nie potrafię sobie poradzić  z ich biegunką, jelitka są chyba w tak złym stanie. Może ktoś zrobiłby bazarek na ich leczenie?

Myślałam, że zostaną odpchlone, odrobaczone, szybko zaszczepione i do domów. Jednak trzeba zadbać najpierw o porządne wyleczenie tasiemca, potem profilaktyka.

Nie mogę przestać myśleć o zostawionej samej na mrozie w schronisku mamusi. Na pewno tak samo jest zapchlona, zatasiemczona, wycieńczona karmieniem, a czeka ją sterylizacja. Współczuję TŻ Toli, kiedy musiał zabrać maluszki, a ją tam zostawić. Jeśli nawet ktoś ją weźmie, to nie wiadomo, czy pójdzie do weta porządnie odrobaczyć.

Zrobiłam zdjęcia tasiemca, to zobaczycie, co miały w sobie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...