Jump to content
Dogomania

Chyba alergia... ??? Pytania do doswiadczonych


meggi120

Recommended Posts

Moja Lunka - 2 letnia sunia- od miesiaca jest bardzo apatyczna, smutna, chowa sie po katach i uporczywie drapie. Ale caly czas ma apetyt, wyproznienia tez w porzadku.

Zrobilam wszystkie mozliwe badania z rezonansem glowy na czele. Zaliczylismy takze okuliste i neurologa. Wszystko idealnie. Neurolog zasugerowal ze jedyna rzecz ktora przychodzi jej do glowy biorac pod uwage to drapanie oczu i nosa to alergia pokarmowa.

Kiedys mieszalam karme sucha z mokra bo inaczej nie chciala jesc. Mniej wiecej wlasnie od 4 tyg czyli od czasu objawow jest tylko na suchej bo udalo sie ja przestawic wiec automatycznie ma zwiekszona dawke karmy suchej. karma ktora dostaje to acana fioletowa z jagniecina. No i wlasnie ta jagniecine podejrzewam, jesli to alergia. Wracam wiec do orijenu drobiowego ktory dostawala wczesniej . Zobaczymy czy to cos da bo juz zalamuje rece

1. czy to mozliwe ze przy alergii pies jest bardzo apatyczny i smutny? 

2. czy moze mu smierdziec z pyska? Bo zauwazylam ze od 4 tyg sie to nasililo

3. Po jakim czasie od zmiany karmy byl widoczny efekt poprawy stanu zdrowia u Waszych pupili?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Podejrzenie alergi pokarmowej to byl strzal w dziesiatkie. Wrocilismy do karmy ktora luna jadla przez pierwszy rok i pies wrocil do nas podwojnie radosny. To niesamowite ze alergia na karme nie dawala objawow gastrologicznych ale wlasnie neurologiczne. Wszelkie objawy ustapily praktycznie po 3 dniach zmiany karmy. Jestem w szoku ze alergia dawala tak silne objawy: pies z adhd stal sie z dnia na dzien apatyczny, totalnie pozbawiony zycia, caly czas lezal, nie chcial wychodzic, chowal sie w roznych zakamarkach, do tego mial przyspieszony oddech i tarcie oczu oraz ocieranie pyszczka o wszystko.

Link to comment
Share on other sites

no to wspaniale :)

a czy ta karma to jest dla alergikow  cyt. /Wracam wiec do orijenu drobiowego/?

pies corki ma ponoc alergie pokarmowa wyszlo z badan ...a kupili rojala na alergie...

zupelnie inne objawy jak Twoj,bo Skate jest radosny,ma apetyt,dobrze sie wyprozniaa,natomiast mial ciagle nawracajace zapalenie gruczolow okoloodbytowych i teraz przyplatalo sie zapalenie uszu

to teraz przed nami ten problem:(

Link to comment
Share on other sites

 Nie, to zwykla karma. Wrocilam po prostu do karmy na ktorej nic sie Lunce nie dzialo, bo wlasnie w miedzy czasie zmienilam na Akane i widocznie jakis skladnik tej karmy ja uczulil. A jesli objawy wroca choc w malym stopniu to bede probowala karm typowych dla alergikow. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beataczl napisał:

rozumiem...byc moze Skate tez powinien miec inna karme tzn. na pewno ,ale nie koniecznie dla alergikow..

Przy takich problemach jak nawracające zapalenie zatok okołoodbytowych polecam karmę Farmina Ultrahypo. Po zmiane na ten rodzaj jedzonka psy które ciągle przychodziły na gruczoły , zaczęły się pojawiać raz na 3-4 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, vetches napisał:

Przy takich problemach jak nawracające zapalenie zatok okołoodbytowych polecam karmę Farmina Ultrahypo. Po zmiane na ten rodzaj jedzonka psy które ciągle przychodziły na gruczoły , zaczęły się pojawiać raz na 3-4 miesiące.

dobrze wiedziec...

z tego co wiem jeszcze Skate bedzie mial robione badania na tarczyce podejrzewaja niedoczynnosc...mial ogonek wylysiany ,co prawda leczenie mascia poskutkowalo potem wrocilo teraz jest ok. Skate jest u mojej corki takze tylkow tej chwili telefonicznie sie dowiaduje co nie co nie widze Go...ma juz 11 lat skonczone

 jak widzi co ludzie jedza w domu tez chcialby ale nic nie dostaje ,,naszego"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...