Jump to content
Dogomania

SUNIE z Radys- SALLY, TELMA, GLINKA, FRUZIA, MELISA, KROMKA, KOFFI, CZARKA i ŚLIWKA mają swoje DOMY :)


kiyoshi

Recommended Posts

Telma i Sally juz u Kasi. 

Chyba trafilam na grupe "szczegolnej troski". Telma chora i gruba jak beczka. Sally to duzy pies min 18 kg! do tego burczaca, na tkliwy brzuch, oby nie ciaza

Telma przyjechala bez jakichkolwiek papierow. Ogolnie obie sie bardzo nie lubia :( eh a mialy byc spokojne malizny- przepraszam Kasiu :(

Telma jedzie dzis do weterynarza po.leki.

Link to comment
Share on other sites

Kasia była z Telmą u weta, Dostała antybiotyki. Waży 17 kg i ma 3-4 lata.

Kasia kupiła: tabletki na odrobaczenie i krople na odpchlenie oraz dwie obroże. Koszty to w sumie: 156 zł. Telma na razie będzie leczona.

Zaczniemy od ogłaszania Sally. W ksiązeczce ma wpisane, że była przyjęta 3.03 do Radys...jako jej ceche charakterystyczną wpisali: MAŁA (dodam że Sally sięga w kłebie kolana!). Ma też niby chip...u weta sprawdzimy. poprosiłam by umawiać sterylizacje Sally w miare szybko.

 

60778999_426549774742193_6469843966241013760_n.jpg.cda935878ccf8a2559d0d58caa59e0a3.jpg60990591_2490121941039167_110547716555145216_n.jpg.a7c399d858a4f320301d081b31a293ac.jpg61032643_552209285308066_7915018281440772096_n.jpg.1ede125657111aba0bb7388b72fc04b8.jpg61111332_2716349381772619_2505219522852552704_n.jpg.d5e339c53f6a9b403f755cd8befd7f57.jpg

 

ps. dla suniek wpłynęlo 20 zł od Magdalena P. ślicznie dziękuje <3

ps2. przelałam Kasi 300 zł za pobyt Glinki w maju... za nowe ureguluje w przyszłym tygodniu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.05.2019 o 09:10, Olena84 napisał:

O kurczę, niedobrze że nie lubią się, a że duże, no cóż, im w schronisku chyba wszystko jedno jakie;/ i wpisują jak leci

mam nadzieje, że sunie juz troszke spokojniejsze i ogarniają się w kontaktach.

JUtro zadzwonie do Kasi dopytać o zdrowie Telmy i poprosic o zdjęcia i informacje o Sally do ogłoszeń. wekend był słoneczny to może jakieś foteczki się udały.

 

 

Dziękuje serdecznie mojej znajomej Dorotce, która przekazała dla nowych suniek 50 euro (w przeliczeniu 209 zł ) DZIĘKUJE <3

kwiat-ruchomy-obrazek-0050.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wyrózniłam 2 olx'y Glinki

https://www.olx.pl/oferta/mlodziutka-radosna-sunia-glinka-adoptuj-CID103-IDzACFK.html

https://www.olx.pl/oferta/mala-wydluzona-radosna-glinka-sunia-kochajaca-wszystkich-adopcja-CID103-IDzoHGz.html

zrobiłam tez ogłoszenie Sally na razie z tekstem i zdjęciami z Radys, ale jeszcze dziś edytuje informacje po rozmowie z Kasią, ogłoszenie od razu wyrózniłam.

https://www.olx.pl/oferta/sally-srednia-urocza-czarnulka-uratowana-z-ciezkiego-schroniska-CID103-IDA4Ozs.html

Wszystkie 3 wyróznienia były w promocji po 12,7 zł x 3= 38,10 zł

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mała jest śliczna, powinna znaleźć szybko dom. Na razie nie mogę wspomóc bo pomagam już kilku psom, sama jestem samotną emerytką z trzema psami w tym jedna starowinka, ktorej już bliżej jak dalej do śmierci, ma zanik mięśni, przestaje chodzić a jest duża choć chuda.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, dwbem napisał:

Mała jest śliczna, powinna znaleźć szybko dom. Na razie nie mogę wspomóc bo pomagam już kilku psom, sama jestem samotną emerytką z trzema psami w tym jedna starowinka, ktorej już bliżej jak dalej do śmierci, ma zanik mięśni, przestaje chodzić a jest duża choć chuda.

ale nie o pomoc finansowa chodiło, tylko własnie, żeby ktoś zajrzał i coś napisał od siebie :D dziekuje <3

 

Dzis korespondował ze mną Pan z zza Opola, chciał dać dom Glince...tzn. właściwie kawałek ogrodu i bude...na koniec jeszcze mnie pouczył, że powinnyśmy psy dowozić, bo inaczej to w ogóle domu nie znajdą...taaa...pojedziemy 200 km żeby dowieść malizne do budy na wsi...ehhhh...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jo37 napisał:

Kolejny " łaskawca " się znalazł.

w dodatku nie odpuszcza.

Prosze sobie je wszystkie wziazc na kanape- tak traktujecie potencjalnych adoptujacych . A taki placz bo nikt niechce adoptowac , wy - ludzie macie za wysokie wymagania.

Odpisałam grzecznie.

 

Słuchajcie, zrobiłam dla Sally 3 ogłoszenia, ale mam problem. Czy możecie podpowiedzieć mi które zdjęcia pasują na zdjęcie główne???

Kraków: https://www.olx.pl/oferta/wyjatkowa-sliczna-czarnulka-po-przejsciach-sally-szuka-domu-CID103-IDA6wHB.html

Katowice: https://www.olx.pl/oferta/sally-srednia-urocza-czarnulka-uratowana-z-ciezkiego-schroniska-CID103-IDA4Ozs.html

Bielsko-Biała: https://www.olx.pl/oferta/kochana-sliczna-czarnulka-sally-marzy-o-domu-na-stale-CID103-IDA5BMg.html

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

w dodatku nie odpuszcza.

Prosze sobie je wszystkie wziazc na kanape- tak traktujecie potencjalnych adoptujacych . A taki placz bo nikt niechce adoptowac , wy - ludzie macie za wysokie wymagania.

Odpisałam grzecznie.

 

Słuchajcie, zrobiłam dla Sally 3 ogłoszenia, ale mam problem. Czy możecie podpowiedzieć mi które zdjęcia pasują na zdjęcie główne???

Kraków: https://www.olx.pl/oferta/wyjatkowa-sliczna-czarnulka-po-przejsciach-sally-szuka-domu-CID103-IDA6wHB.html

Katowice: https://www.olx.pl/oferta/sally-srednia-urocza-czarnulka-uratowana-z-ciezkiego-schroniska-CID103-IDA4Ozs.html

Bielsko-Biała: https://www.olx.pl/oferta/kochana-sliczna-czarnulka-sally-marzy-o-domu-na-stale-CID103-IDA5BMg.html

 

Nie ma co odpisywać, jak mnie kiedyś pani zaatakowała na olx to dałam sobie spokój z rozmowami

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Olena84 napisał:

Nie ma co odpisywać, jak mnie kiedyś pani zaatakowała na olx to dałam sobie spokój z rozmowami

ja też już nie dyskutuje

9 godzin temu, Tianku napisał:

 

to jest słodkie :)

ok. podmieniłam na to Olx Kraków ;)

7 godzin temu, dwbem napisał:

Sorry za słowo ale to kompletny debil, niestety polska wieś jest niereformowalna. Po co tym ludziom psy jak o nie nie dbają a myślą, że im będa pilnować wsiowego dobytku.

wieś jest jaka jest :( nie wiem czy ten dom byłby zły...na pewno nie najlepszy dla Glinki...

 

Dziś przyszło do mnie zaświadczenie o szczepieniach TELMY z Radys....hmmm...ciekawe że w tajemniczy sposów jej numer schroniskowy zmienił się totalnie na szyi podczas zdjęć miała inny numer niż ten na zaświadczeniu) i wg. zaświadzcenia w Radysach była od grudnia 2018....Radysy to niebywałe miejsce...cuda dzieją się na każdym kroku....

Chyba że to zaświadczenie Sally? a to co jest u Kasi nalezy do Telmy>///trzeba będzie sprawdzić...

 

Kasia nic nie pisze, więc ja opowiem...z Telmą są niestety problemy:( wydawała się taka delikatna na zdjęciach, w rzeczywistości jest wybitnie terytorialna:( doskakuje do nogi i męża Kasi i starszego syna ..:(  :(  :( miałyśmy nadzieje, że sytuacja się ustabilizuje, ale nie ma poprawy...co robić????? telma oczywiście broni wejścia/wyjścia z domu/posesji.... :(

Poradźcie...czy można jakoś przeciwdziałać takim "atakom"...? jaki dom może być odpowiedni dla takiego psiaka? w bloku??? poradźcie, plisss

 

Na koncie suniek sa dwie nowe wpłaty:

- 50 zł od helli

- 50 zł od Doroty S. (fb)

DZIĘKUJE <3

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

kiyoshi, uderz w tej sprawie do Sowy. Pewnie przydatny okazałby się filmik i konkrety: kiedy doskakuje, jak to wygląda. Mam nadzieję, że to wynik braku poczucia bezpieczenstwa i minie wraz ze zdobyciem zaufania.

Dzieki Tysiu. Jakos sobie Kasia radzi zamykajac sunie w domu na czas wejscia czy wyjscia meza. Trzeba szukac jej pilnie domu. Poprosilam Kasie o zdjecia jak tylko znajdzie chwile

Telma chyba ma jak moj Fazi. Tez na poczatku doskakiwal i atakowal jak ktos wchodzil do nas na ogrod. Teraz juz zupelnie tego nie robi ale i tak pilnowac trzeba.

Sally jest umowiona we wtorek na sterylizacje- zglosze ja do AS.

 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam ogłoszenie dla Telmy. Wyrózniłam ze swoich...może jakimś cudem...

O podgryzaniu nie napisałam, ale powiem. Mysle, że jesli będzie jedynym psem (lub np. drugim) to będzie dużo łatwiej ją ogarnąc i oduczyć tych zachowań. Kasi zwiozłam za dużo psiaków, za dużo na głowie:( :(

https://www.olx.pl/oferta/telma-taka-sobie-brzydulka-czy-zasluzyla-na-dom-CID103-IDA84vK.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.05.2019 o 12:49, kiyoshi napisał:

Serce nie sluga. Nie moglam zostawic Sally bez pomocy dlatego... ona tez wyjedzie jutro. 

Mam nadzieje ze nie odejdziecie z deklaracjami :( blagam- zostance z moim szalenstwem

Telma i Sally :)

Żeby chociaż co 5 osoba miała takie szaleństwa, to świat byłby piękny...

Przepraszam, za to moje milczenie. Byłam myślami i sercem. 

Fruziu, doczekałas się... Tak się cieszę! 

Moje skromne dwie dyszki niech oczywiście przejdą na kolejne uratowane bidy. Sally i Telma, witajcie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ainana napisał:

Telma i Sally :)

Żeby chociaż co 5 osoba miała takie szaleństwa, to świat byłby piękny...

Przepraszam, za to moje milczenie. Byłam myślami i sercem. 

Fruziu, doczekałas się... Tak się cieszę! 

Moje skromne dwie dyszki niech oczywiście przejdą na kolejne uratowane bidy. Sally i Telma, witajcie :)

dzięki Aniu że JESTEŚ :) i dziękuje za dobre słowo a także za kontynuacje deklaracji:) dziś wpłynęła właśnie od Ciebie dyszka. Przyda się nowym pannom.

Dziś znów korespondowałam z Panem chętnym na adopcje Glinki- pod warunkiem, że dowieziemy (nic z tego nie będzie0.

Dzwonił tez bardzo młody człowiek o Sally...troszke sobie pożartować...

Także skład- 3 sunie- bez zmian :)

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, kiyoshi napisał:

dzięki Aniu że JESTEŚ :) i dziękuje za dobre słowo a także za kontynuacje deklaracji:) dziś wpłynęła właśnie od Ciebie dyszka. Przyda się nowym pannom.

Dziś znów korespondowałam z Panem chętnym na adopcje Glinki- pod warunkiem, że dowieziemy (nic z tego nie będzie0.

Dzwonił tez bardzo młody człowiek o Sally...troszke sobie pożartować...

Także skład- 3 sunie- bez zmian :)

Niektórzy ludzie mają dziwne poczucie humoru albo nie mają wyczucia. Jeśli chodzi o Glinkę, to ten Pan co chce do budy?..

Bardzo dziewczęcy ten wątek i chyba juz taki zostanie;) druga dyszka będzie wieczorem albo dopiero w poniedziałek  (wysłane dzisiaj ale o innych godzinach;)) wiem, że to nie jest dużo :(

Cudownie że kolejne psiny dostały szansę na życie... niestety wyszłam trochę z obiegu i ciężko znów spojrzeć kolejnym skrzywdzonym w oczy. Chciałoby się więcej, ale...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ainana napisał:

Niektórzy ludzie mają dziwne poczucie humoru albo nie mają wyczucia. Jeśli chodzi o Glinkę, to ten Pan co chce do budy?..

Bardzo dziewczęcy ten wątek i chyba juz taki zostanie;) druga dyszka będzie wieczorem albo dopiero w poniedziałek  (wysłane dzisiaj ale o innych godzinach;)) wiem, że to nie jest dużo :(

Cudownie że kolejne psiny dostały szansę na życie... niestety wyszłam trochę z obiegu i ciężko znów spojrzeć kolejnym skrzywdzonym w oczy. Chciałoby się więcej, ale...

każdy grosz jest ważny, absolutnie każdy. Szczęśliwie jakoś daje rade finansowo wszystko dopinać. Licze że w czerwcu któraś sunia znajdzie dom ...własciwie dopuszczam tylko taką myśl.

O Glinke pisałam dziś z innym Panem, chciał sunie do bloku, do trójki dzieci. Napisałam że konieczna jest wizyta przedadopcyjna a potem i tak najlepiej jeśli całą rodziną pojadą na zapoznanie, żeby zobaczyć jak dzieci na nią zareaguja a ona na dzieci...no ale Pan już nie podjął dalszego tematu...pewnie chciał żeby dowieść na jutro ;) (tak jakoś czuje)

 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. Jeśli komuś bardzo zależy to przyjedzie do psiaka. Zapoznanie jest bardzo ważne. Chociaż czasem warto podjąć ryzyko. Tak jak było z Bernim, ale to inna bajka, on jechał prosto z Radys. 

Kiyoshi. Zobacz jak długo czekal choćby Koruś, na pewno było Ci ciężko na sercu i finansowo i w ogóle. A teraz cieszy się miłością tylko dla siebie. Może nawet do Włoch pojedzie :))

Glinka jest piękna sunia, ma czarujące spojrzenie i musi kogoś oczarować tak na 100 procent. Jeszcze chwila ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...