Jump to content
Dogomania

Dinka (kiedyś Małpka) z lękiem separacyjnym ma wspaniały dom w Krakowie.


hop!

Recommended Posts

[quote name='Poker']i co? pieniądze są potrzebne czy nie? jak tak, to na jakie konto wpłacić?[/quote]
Poker, pieniądze nie są potrzebne. Dziękuję. :loveu:
Zajrzałam do Duni - jest śliczna. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biedna Małpka.:shake: Mam nadzieję, że będą wizyty poadopcyjne i jeśli w zimie Małpka będzie dalej skazana na budę, zostanie odebrana. Jeśli potrafili uwiązać na łańcuchu Niko i oddać bo go nie chcą, to znaczy, że są to prymitywni ludzie traktujący zwierzęta jak przedmioty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']hop! własnie dzwoniłam do schroniska. Wczoraj Małpka zostala odwieziona z powrotem, a Niko jest w schronisku.[/quote]
Charly, dziękuję za informację.
Nie będę komentować tej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']hop! własnie dzwoniłam do schroniska. Wczoraj Małpka zostala odwieziona z powrotem, a Niko jest w schronisku.[/quote]


Co to znaczy odwieziona, tzn., że ktoś im Małpkę wcisnął na siłę, skoro to nie oni sami po nią przyjechali, a nawet jakby przyjechali to nie powinni jej ani żadnego innego psa dostać, bo to ludzie prymitywni, jak ktoś już tu wcześniej słusznie zauważył. Tragedia psa i tragedia w szerszym tego słowa znaczeniu:shake::-(

Link to comment
Share on other sites

Dorota na siłe nikt jej nie wcisnąl, bo wiem ze chcieli ją z powrotem. nie wiem jakie były ustalenia ze starym nowym domkiem. nic więcej na ten temat nie wiem.

na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że oni Małpkę kochają i Małpka też kochała swoją panią. nie jest to dogomaniacki dom- ale nie jest zle.
Buda jest bardzo solidna, małpka ma ogród do biegania, wszystko jest b. czysciutkie- nie było sladu kupy czy brudu. Małpka nie jest na łancuchu, biega sobie i dostaje b. dobre jedzenie, ma zabawki. I tyle.

No i bardzo ważne- nie będzie miała dzieci. I będzie pierwszą wysterylizowaną sunią na tej wsi.

Link to comment
Share on other sites

Własnie dzwoniła do mnie Charly, która jest obecnie na spacerku z nikusiem- Małpka podobno bardzo sie cieszyła, kiedy wracała do tych ludzi,mimo wszystko Małpka ta panią bardzo pokochała, a pani ją. BYła kontrola u nich- pani kierownik z naszą panią behawiorystką były u tych ludzi w domu, obiecali,ze Małpka bedzie rwóniez w domu, nie tylko w ogrodzie- w domu było przygotowane legowisko dla Małpki. Kontrole jeszcze beda, wiec wszystko jest na dobrej drodze.

Państwo oddali Niko,poniewz sami sie przynają, ze mają już swoje lata i nie mają sił trenowac i biegac z tak żywiołowym psem (Małpka jest o niebo spokojniejsza).
Oddali NIko, żeby mógł znalezć odpowiedni dom, ale powiedzieli, ze bardzo chętnie w to miejsce przygarnęliby innego psa, starszego i zrównoważonego.
Dziś przyjechali do schroniska, wybrali Nero- psa duzego "strasznego" z wyglądu, który wiecej bedzie spał, niż szalał :) Nero nadaje sie do ogrodu i budy, nie bedzie na 100% kopał w ogródku, bo to nie w jego stylu, wiec bedzie żył luzem.
Dziś Nero zostanie wykastrowany,a w poniedizałek pojedzie do nowego domu.

Niko natomiast w następnym tygodniu zostanie wykastrowany i czeka na najlepszy dom na świexcie.

Charly, która teraz chodzi z nim po lesie mówi,z e pan Nika mówi prawde, ze wychodził z nim na spacery i próbował go układać, poniewz przedtrtem Niko to był nieokiełznany żywioł, szarpiacy, gryzącey smycz, skaczący- teraz grzecznie chodzi na smyczy przy nodze, jest spokojny i elegancki :)


Charly kazała mi tu napisac, ze po prostu widzi,z e niektórych ludzi sie da wyedukowac- świadczy o tym to,ze byli przeciwni sterylce, chcieli miec szczeniaki, a teraz akceptują nie tylko wysterylizowaną Małpkę, ale jak najbardziej sa na tak, jesli chodzi o kastrację psa :)

I nadal pozostaje główny pozytyw- Małpka bedzie pierwszą wysteryzliowaną suką w tej wsi, będzie swiecić przykładem i edukować cała wieś ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Ewuś za tą informację i, że napisałas wszytko to, co ci "kazałam"hihihi:lol::lol:

Z tego co usłyszałam mała ma posłanko w domu i z tego, co zrozumialam sama będzie decydować, gdzie chce być. Podobno bardzo się cieszyła z powrotu do swojego domku. Nie byłam przy tym, ale w dniu, w którym ją zabierałam okazywała swojej pani bardzo dużo ciepła i była przez nią cały czas głaskana i całowana ( w przeciwieństwie do NIko).

Niko został odebrany, a w poniedziałek idzie tam Nero- starszy piesek bez szans na adopcje. Pies został dzis wykastrowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ze względu na Małpkę bardzo chciałabym się mylić. Ale obawiam się, że jeśli ci ludzie biorą psy i oddają do schroniska i nie zadrży im ręka przy uwiązywaniu psa na łańcuchu to Małpka nie jest bezpieczna. Jeśli za jakiś czas też ją oddadzą do schroniska będzie już starsza, być może z urazami psychicznymi więc znalezienie nowego domu będzie trudniejsze niż byłoby teraz.:shake: Hop! zniknęła z dogo na jakiś czas po tej wspaniałej adopcji. Miałam Małpkę ogłaszać, też jest mi z jej powodu przykro.

Link to comment
Share on other sites

Czy wiadomo dlaczego Nero się "nie spodobał"?:mad: Przecież chcieli spokojnego- może uroda nie ta? Czy co tym razem?:angryy:
Czy pobieracie opłaty adopcyjne? Jeśli tak,to dla niektórych trzeba podnieść- bo wynika z tego,że jak pies za darmo,to traktuje się go jak śliwkę-ulęgałkę!
Przecież schron,to nie targowisko!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Czy wiadomo dlaczego Nero się "nie spodobał"?:mad: Przecież chcieli spokojnego- może uroda nie ta? Czy co tym razem?:angryy:
Czy pobieracie opłaty adopcyjne? Jeśli tak,to dla niektórych trzeba podnieść- bo wynika z tego,że jak pies za darmo,to traktuje się go jak śliwkę-ulęgałkę!
Przecież schron,to nie targowisko!!![/quote]


Zazwyczaj jak ktoś odda psa adoptowanego, a przyczyną nie jest wypadek losowy, to trafia na czarne kwiatki, a tu sytuacja się nawet powtórzyła:angryy: I co dalej????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...