Jump to content
Dogomania

Dinka (kiedyś Małpka) z lękiem separacyjnym ma wspaniały dom w Krakowie.


hop!

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w zeszlym tygodniu już chcialąm odwiedzić tą dwujeczkę, spisałam sobie adres i okazało się, zę to gdzieś za Ebllągiem i bez auta nie zajadę. ale jedna z dziewczyn pracujących w schronisku ( ma auto)też chce się tam wybrać.
dziś chciałam właśnie na temat rozmawiac. Dam znac jak będę wiedziec co i kiedy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']w zeszlym tygodniu już chcialąm odwiedzić tą dwujeczkę, spisałam sobie adres i okazało się, zę to gdzieś za Ebllągiem i bez auta nie zajadę. ale jedna z dziewczyn pracujących w schronisku ( ma auto)też chce się tam wybrać.
dziś chciałam właśnie na temat rozmawiac. Dam znac jak będę wiedziec co i kiedy:)[/quote]
To wspaniale... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hop!
Załamałaś mnie tymi wiadomościami:placz: Jak to się można pomylić-niby ludzie wykształceni,a niczym od prostego chłopa się nie różnią:mad:
Cały mój optymizm prysnął jak bańka mydlana.
Wydawałoby się,że od takich ludzi można oczekiwać minimum kultury.

Link to comment
Share on other sites

Wykształcenie nie dodaje kultury, wiek nie ma znaczenia.
Chyba nikt nie powinien oczekiwać wdzięczności po psach, dzieciach, krewnych itd.
To my mamy obowiązek dawać wszystko psom, kotom i znajomym królika, by nie wstydzić się, że jesteśmy ludźmi.
Jeśli nie ma się wrodzonego wyczucia czy zrozumienia zwierząt, wystarczy czytać książki dobrych autorów, z naszych np. dr Sumińskiej.
Smutne, takie warunki...

Link to comment
Share on other sites

cieżka sprawa. wczoraj się cieszyłam, że kobita w koncu dala sunię na sterylke nie krzycząc, ze chce oddac oba psy, ale dzis nie wiem, co byloby lepszym rozwiązaniem. Z Niko trzeba pracować, biegac, szalec.Małpka raczej powinna być w domu. To nie jest pies do budy. Ona bardzo potrzebuje czlowieka. to taka przytulanka. Niewyobrazalnie spokojna i delikatna. Jak taki misiaczek. Jak laleczka. poza tym nie jest fajne, że kobieta kłamała. no ale co- mamy je zabrac do schroniska? do kojca? Tam mają ogródek, trawę, ludzi. Ale mysle o zimie. co wtedy? czy sunia będzie sama przez dlugie miesiace. i niko tez. Już sama nie wiem co myslec. co zrobic.. jutro tak czy siak będziemy rozmawiac o tym w schronisku. Ja jescze chce rozmawiac z mężem pani. Nie wiem tylko czy można im jescze ufac. Ech. czasem już nie mam sił na to wszystko i ludzi. Ale trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, to jest zły dom. Poprzedniej suni nie dopilnowali, wróciła pobita i nie żyje. Dopuszczali do rozmnażania. Okłamali, trzymają Niko na łańcuchu. Ja bym odebrała psy i szukała dalej domu. Jeśli udałoby się zebrać na dogo deklaracje finansowe na hotelik, pomogę w szukaniu domu. hop! też pomoże, ona bardzo się zmartwiła.:shake: Ja też.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Dziewczyny, to jest zły dom. Poprzedniej suni nie dopilnowali, wróciła pobita i nie żyje. Dopuszczali do rozmnażania. Okłamali, trzymają Niko na łańcuchu. Ja bym odebrała psy i szukała dalej domu. Jeśli udałoby się zebrać na dogo deklaracje finansowe na hotelik, pomogę w szukaniu domu. hop! też pomoże, ona bardzo się zmartwiła.:shake: Ja też.[/quote]
To prawda. Zmartwiłam się. W mojej obecnej sytuacji nie mogę wziąć psa na tymczas. I tak przez kilka dni będzie u mnie suczka po sterylce.

Dom, do którego trafiła Małpka i Niko moim zdaniem jest fatalny...

Link to comment
Share on other sites

Ale wiecie... to jest okropne!!! :placz:
Ja nie widziałam tej kobiety... ale to może jej podejście jest niedobre, bo facet z którym rozmawiałam, który zabierał Małpkę był rewelacyjny!!! :shake:
Normalnie aż trudno uwierzyć... normalnie załamka

Link to comment
Share on other sites

Uwiązali Niko na łańcuchu, z obrożą zrośnięta z łańcuhem (taki łańcuch nieodczepialny).
Kilkumiesieczny pies ma przed sobą perspektywę spedzenia całego życia na łańcuchu- wydeptany okrąg o średnicy 4 metry.
W schronie latał po lesie, biegał wokół swojej wolontariuszki, ganiał motyle, a tam wyskrobany kawałek gruntu.
Żenada zwyczajnie

Link to comment
Share on other sites

Straszne:-(:angryy::mad:,trzeba psiaki zabrać.
Mogę teraz jednorazowo dać na oba 50 zł, potem bazarki porobić.Mam stałe zobowiązania, których nie mogę przekroczyć i tymczaskę, która będzie wymagała dużych nakładów.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny-one teraz najbardziej będą potrzebowaly ogloszen.
w schronisku nie mają sie zle. nie wiem czy trzeba kase wywalac na hotele. lepiej na wypasione allegro moim zdaniem, a potem na jakis transport czy cos.

czyli widzę, decyzje juz podjelysmy:loveu:. Musi jeszcze tylko p. kierowniczka sie pod tym podpisac. ale mysle ze tu nie bedzie problemu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dziewczyny-one teraz najbardziej będą potrzebowaly ogloszen.
w schronisku nie mają sie zle. nie wiem czy trzeba kase wywalac na hotele. lepiej na wypasione allegro moim zdaniem, a potem na jakis transport czy cos.

czyli widzę, decyzje juz podjelysmy:loveu:. Musi jeszcze tylko p. kierowniczka sie pod tym podpisac. ale mysle ze tu nie bedzie problemu:)[/quote]
Charly, czyli wystarczy się skupić na ogłaszaniu?
Ja już zaczęłam wysyłać prywatne wiadomości z prośbą o pomoc.
Poker, dziękuję bardzo. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

hop! myśle, że akurat dla nich u nas w schronisku nie było najgorzej. ok- jest duzo psow itd, ale...no wiem, że to kupa kasy znowu bedzie na hoteliki itd. a u nas maja opieke weterynaryjna, spacery, szalenstwa i dobre zarcie..za "friko".

wiesz to nie to co kiedys.

oczywiscie, gdyby ktos chcial dac malpce albo nikusiowi DT- super.

Link to comment
Share on other sites

Ciotki kochane!
Cała nadzieja w Was,że załatwicie zabranie tej nieszczęśliwie zaadoptowanej pary maluchów!:placz:
Ja uważam,że trafiły koszmarnie! Pomysleć,że schron lepszy,niż domek u doktorostwa:angryy:
Pani kierownik napewno się zgodzi je przyjąć ponownie!
Myślę,ze następnym razem,po dobrym allegro,w którym można opisać,jak były potraktowane,znajdą super domki! Mogą być uboższe,ale z sercem!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...