Jump to content
Dogomania

Hodowle Akit w Polsce


orka

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK. Postaram się opisać fakty, natomiast ich ocenę pozostawiam czytającym.

- Akira wystawiana była przez właściciela na kilku portalach jako około 18 miesięczna rodowodowa suka - do oddania w dobre ręce z powodu nieprzydatności do dalszej hodowli. Powód- brak prawego dolnego kła.

- kontaktowaliśmy się dwukrotnie z właścicielem celem wytłumaczenia, iż oddawanie niewysterylizowanej suki jest niebezpieczne z uwagi na to, że może trafić do rozmnażaczy. Deklarowaliśmy również pomoc w szukaniu jej nowego domu/ lub zabranie jej do siebie -pod warunkiem wcześniejszej sterylizacji. Pomimo uzasadnienia (z naszego punktu widzenia) konieczności wykonania zabiegu sterylizacji ze względu na dobro psa - właściciel nie był zainteresowany współpracą z nami jak również stwierdził, że nie będzie jej sterylizował ze względów finansowych (koszt sterylki).

- ponieważ pomimo rozmów i wcześniejszych prób dojścia do porozumienia- właściciel wystawił Akirę na aukcji allegro, której treść Iwona przytoczyła wcześniej- nie pozostało nam nic innego jak "wykupić" szybko sukę przez udział w aukcji. Dlaczego szybko?- chyba wyjaśniać nie muszę.

- kolejne rozmowy telefoniczne z włascicielem dotyczyły już bezpośrednio "samej transakcji" oraz pozyskaniu przez nas wszelkich info na temat pochodzenia i dotychczasowych warunków w jakich Akira żyła.

Otrzymane odpowiedzi na zadawane pytania:

- suka kojcowa wypuszczana na podwórko, karna i nieagresywna,
- zachowanie w samochodzie- jechała samochodem do weterynarza w klatce, częściej- nie jeździła,
- żywienie- Pedegree i Chappi,
- ojciec Akiry- własciciel nie potrafił odpowiedzieć, ale wg. info- nie ma problemu, przecież jest w rodowodzie (którego notabene nie otrzymaliśmy, metryczki również nie),
- dwa słowa na temat metryczki/ rodowodu. Własciciel nie zgodził się na wydanie ich razem z suką twierdząc, że nie ma pewności, czy nie będzie rozmnażana z jego przydomkiem. Ustalone zatem zostało i zapisane w umowie kupna-sprzedaży, że rodowód zostanie nam dostarczony po przedstawieniu dokumentu o dokonanej sterylizacji.
[I] I tu jednak skomentuję: a co by było, gdyby to ktoś inny brał Akirę? Kolejna bezpapierowa akita- bo za taką by uchodziła, a jako taką przecież można rozmnażać "bez konsekwencji w ZK".[/I]

- stosunek do psów- raczej przyjazna- bawi się z yorkiem,
- stosunek do kotów- nie akceptuje,
- w żadnej z przeprowadzonych rozmów nie zostałam zapytana przez hodowcę do jakich warunków zabieramy sukę i jaką przyszłość dla niej planujemy.

Nasze obserwacje zachowań i ocena stanu w jakim Akira została nam przekazana przez własciciela:
- futro raczej zaniedbane,
- kondycja- za gruba,
- zapach mało psi - mączki rybnej,
- na pewno nie była krzywdzona - przylepa :), liże po rękach i uwielbia przebywać z dziećmi. Brak socjalizacji "ze światem". Wszystko jest dla niej nowe i ciekawe, wiele rzeczy widzi po raz pierwszy, raczej nie chce wchodzić do pomieszczeń. Jest bardzo ciekawska, ale przy tym i bardzo ostrożna (na zasadzie- chciałabym i boję się). Nie jest agresywna.
- widzieliśmy jej matkę- drobniejsza od Akiry, chodziła po podwórku, przyjazna.
- więcej akit- nie widzieliśmy
- Książeczka Zdrowia Akiry - wszystko przeterminowane- odrobaczanie, zabezpieczenie na kleszcze i szczepienia.
Tyle fakty.

Jeśli ktoś mnie zapyta o zdanie- nie tak wyobrażam sobie hodowlę i "moralność" hodowcy zarejestrowanego w ZK. Nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

szkoda słów :shake:
a dodatkowo "hodowca", który karmi pedigree i chappi? rewelacja:shake:


to ja tak w ramach uzupełnień
suczka urodziła się 30.11.2007.. jej Matka to SHIKOKU Eskimo River.. a ojciec BOS Kumade..

źródło: [url=http://www.akitybaza.freshsite.pl/shikokueskimo.html]Baza rodowodów akit[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie udało mi się wczoraj dostać na Dogo, dlatego dopiero dziś
zaktualizowałam [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/12988624-post86.html"]listę sponsorów[/URL][/B] transportu Złotówki <-KLIK

Zebraliśmy już w sumie [B]402,31 PLN![/B] Jesteście wspaniali! :multi:
Starczyło na transport i zostało jeszcze 202,31 PLN :lol:
Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki!:Rose:
Naprawdę nie wiem, jak bez tej pomocy poradzilibyśmy sobie.

Edyta już o tym napisała. Okazało się, że Złotówka nie ma nic aktualnego, łącznie ze wścieklizną :p
Dlatego zanim sterylka to trzeba po kolei, od odrobaczenia po szczepienia.
Proponuję więc na to przeznaczyć pozostałe pieniądze.

Uzupełniłam też o zdjęcie i nazwę hodowli [B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/12968130-post72.html"]pierwszy post o Złotówce[/URL][/B] <-KLIK
Tylko jeszcze dodam, że hodowca nie tyle nie był zainteresowany pomocą, co powiedział wprost, że "nie opłaca mu się już więcej w sukę inwestować".
Sunia - szczeniak z jego hodowli, po prostu mu zawadzała. Oddałby ją każdemu, byle tylko pozbyć się kłopotu.
Nie tak powinna wyglądać opieka, troska i odpowiedzialność za psa, a już na pewno w hodowli zrzeszonej w ZK:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Kacedy']Tak ma :multi:. Informację o tym wcale nieprzypadkowym ;) fakcie zamieściłam na wątku AwP razem z fotką. Akira zamieszkała w Szczecinie w domu z ogródkiem razem z adoptowanym przez tą samą Rodzinę w ubiegłym roku Kibo (pies z Palucha).[/QUOTE]


o rany jakie cudowne wieści! Mój Kibuś na taką śliczną dziewczynę!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przeglądałam sobie dziś ogłoszenia na alegro i alegratce i mam kolejną hodowlę, która powinna trafić przynajmniej według mnie na czarną listę.. Chociaż z tego co widzę hodowlą akit już się nie będą zajmować..

hodowla [B]Porażynianka[/B] sprzedaje prawie [B]8-letnią[/B](!!!) suczkę za 3000zł!! Nie dość, że pozbywają sie suki jak już nie jest potrzebna to jeszcze chcą na niej jak najwięcej zarobić..

Ciekawe kto kupi prawie 8letniego psa za taką kwotę..
Nie ma niczego co by mnie bardziej wkurzało jak pozbywanie się psów jak już nie są potrzebne!!! Jeśli likwidują hodowlę akit to niech się postarają i znajdą ciepły kochający dom, a nie próbuja ugrac na tym jak najwięcej.. ciekawe czy inne akity z tej hodowli też tak skończyły/skończą..

Link to comment
Share on other sites

Właściwie oprócz jednego zera więcej przy cenie psa niczym się takie zachowanie nie różni od sytuacji, którą "przerobiliśmy" w zeszłym tygodniu.
Starsza, "zużyta", niepotrzebna. Początkowo była za 300 zł......
[URL="http://www.akity.pl/index.php?id=169"]LINK do opisu Szazy[/URL]
Smutne to wszystko. Bardzo smutne, jak człowiek "przedmiotowo" potrafi traktować zwierzę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Agappe']Przeglądałam sobie dziś ogłoszenia na alegro i alegratce i mam kolejną hodowlę, która powinna trafić przynajmniej według mnie na czarną listę.. Chociaż z tego co widzę hodowlą akit już się nie będą zajmować..

hodowla [B]Porażynianka[/B] sprzedaje prawie [B]8-letnią[/B](!!!) suczkę za 3000zł!! Nie dość, że pozbywają sie suki jak już nie jest potrzebna to jeszcze chcą na niej jak najwięcej zarobić..

Ciekawe kto kupi prawie 8letniego psa za taką kwotę..
Nie ma niczego co by mnie bardziej wkurzało jak pozbywanie się psów jak już nie są potrzebne!!! Jeśli likwidują hodowlę akit to niech się postarają i znajdą ciepły kochający dom, a nie próbuja ugrac na tym jak najwięcej.. ciekawe czy inne akity z tej hodowli też tak skończyły/skończą..[/QUOTE]

Tak jak przypuszczałam hodowla [B]Porażynianka[/B] wyprzedaje kolejne swoje akity.. tym razem siostrę poprzedniej za 2000zł.. reklamuje ją jako [quote]Wspaniała [B]suka hodowlana[/B] CHAMPIONKA POLSKI wielokrotna zwyciężczyni rasy [/quote] - 8 letnią suczkę reklamować jako wspaniałą sukę hodowlaną!!!!!!! Teraz to już nikt nie powie, że ta wygórowana cena jest po to aby odstraszyć pseudohodowców (co i mi wcześniej przeszło przez myśl)

Może jakąś akcję informacyjną o tej hodowli należaloby zrobić w rasach szwajcarskich, na które sie teraz przerzucili??? Co myslicie??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[CENTER][B][FONT=Comic Sans MS]:angryy: Aż mnie krew zalewa, kiedyś na allegro widziałam suczę akitę, biała... tzn biała to miała być, bo tego jaki miała kolor i stan sierści, zapadniety kręgosłup i nie będę mówić co więcej...
to aż mi łzy pociekły po policzku. Wyzyskana na maxa...
Czy takim ludziom można coś zrobić?! Czy policja się tym "zajmuje, przejmuje" ?
[/FONT][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

a co zrobi policja...w Polsce pies nie musi mieć rodowodu.....nawet jeśli nie jest ze schronu....jesć je....ma gdzie spać....to wszystko chyba....a to, ze ktoś rozmnaża i sprzedaje...jedyne czego mozna sie doczepić to chyba czy odprowadza podatek ale tego też pewna nie jestem.....pozostaje gnębić takich ludzi...czego ja nie omieszkam robić za każdym razem w widomosciach wysyłanych przez all...pare razy już udało mi sie zablokowac aukcję bo czegos sie dopatrzyłam...ale zaraz była wystawiona znów....bo każdy ma prawo sprzedawać co chce....:( a psinki i kocikai do adopcji omijane są szerokim łukiem bo przecież lepiej zapłącić 400 i miec zwierzaka "rasowego" bez papierka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...