Jump to content
Dogomania

Zakup psa


Kala1201

Recommended Posts

16 minut temu, Kala1201 napisał:

Witam. Przymierzam się do zakupu psa. Jednakże nie jestem pewna co do jego rodowodu. Piesek należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kynologicznego ACF.

A pies jest z Hodowli z Berneński Raj 

Jakieś opinie ?

Dlaczego nie jesteś pewna rodowodu?

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Kala1201 napisał:

Czytałam co nieco na internecie i niektórzy pisali że pies może być z pesohodowli a rodowód podrobiony dlatego mam obawy 

Jeśli masz obawy to nie kupuj.

Wejdź n stronę ZKwP i zobacz w jakich hodowlach są dostępne szczeniaki rasy która Cię interesuje.

http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-46?strona=szczenieta

Zadzwoń potem do hodowcy, pojedź, zobacz rodziców i warunki w których żyją szczeniaczki, sprawdź czy rodzice posiadają testy genetyczne informujące czy mama i tata są wolni od chorób genetycznych na które jest skłonna dana rasa. Sprwdź jacy są rodzice, czy zadbani, jaki mają charakter.

A co najważniejsze nie kupuj psa pochopnie i pod wpływem chwili. Pies to nie mebel.

Bierzesz psiaczka pod swoje skrzydła na dobre i na złe.W zdrowiu i chorobie i niezależnie czy się przeprowadzisz, urodzi Ci się dziecko, wyjeżdżasz na wakacje itp idt - będziesz za niego odpowiedzialna przez kilkanaście lat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...