Jump to content
Dogomania
Kala1201

Zakup psa

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu psa. Jednakże nie jestem pewna co do jego rodowodu. Piesek należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kynologicznego ACF.

A pies jest z Hodowli z Berneński Raj

Jakieś opinie ?

16 minut temu, Kala1201 napisał:

Witam. Przymierzam się do zakupu psa. Jednakże nie jestem pewna co do jego rodowodu. Piesek należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Kynologicznego ACF.

A pies jest z Hodowli z Berneński Raj 

Jakieś opinie ?

Dlaczego nie jesteś pewna rodowodu?

23 minuty temu, Kala1201 napisał:

Czytałam co nieco na internecie i niektórzy pisali że pies może być z pesohodowli a rodowód podrobiony dlatego mam obawy 

Jeśli masz obawy to nie kupuj.

Wejdź n stronę ZKwP i zobacz w jakich hodowlach są dostępne szczeniaki rasy która Cię interesuje.

http://www.zkwp.pl/index.php/ct-menu-item-46?strona=szczenieta

Zadzwoń potem do hodowcy, pojedź, zobacz rodziców i warunki w których żyją szczeniaczki, sprawdź czy rodzice posiadają testy genetyczne informujące czy mama i tata są wolni od chorób genetycznych na które jest skłonna dana rasa. Sprwdź jacy są rodzice, czy zadbani, jaki mają charakter.

A co najważniejsze nie kupuj psa pochopnie i pod wpływem chwili. Pies to nie mebel.

Bierzesz psiaczka pod swoje skrzydła na dobre i na złe.W zdrowiu i chorobie i niezależnie czy się przeprowadzisz, urodzi Ci się dziecko, wyjeżdżasz na wakacje itp idt - będziesz za niego odpowiedzialna przez kilkanaście lat.