Jump to content
Dogomania

Roky z bardzo chorą skórą , nie ma na leczenie! czy damy mu szansę?


Recommended Posts

Przed chwilą, Anula napisał:

A nie nałapał ponownie pcheł od tego kotka?

Jeżeli będzie się tak mocno drapał to powstaną rany.Być może ma innych lokatorów jak świerzbowiec,który drenuje skórę.Przeciętna Lecznica nie wyłapie co psu jest.Potrzebna wizyta jest u dermatologa i konkretne zdiagnozowanie skóry.Będziesz płacić za wizyty a nic z tego nie wyniknie.Roki jest leczony od pewnego czasu,na oko,a może ten lek pomoże a może inny i tak to się ciągnie.

Może uderzyć do dermatologa Agnieszki Cekiera tel.71 320 5371 Na Klinikach.

Też się tym martwię!   że to nie jest diagnoza poparta wynikami, tylko takie ... domysły?   najpierw może zadzwonię do dermatologa?  a później muszę porozmawiać z panem?   jak on to widzi? 

Link to comment
Share on other sites

Co w takim razie pan potrzebuje ? Ciuchy też? Mam sporo zebranych dla pana z wątku togaa, więc mogę się podzielić tylko muszę wiedzieć do jutra. Czy jedzenie też wchodzi w rachubę?

Czy mogłabym zostawić w sklepie?

W jego przypadku powinien pomóc MOPS. W jakim wieku może być ten pan ?

Myślę ,że zamiast pakować pieniądze w dermatologa, trzeba dać mu jakąś psią karmę ,a nie odpadki ze śmietnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Co w takim razie pan potrzebuje ? Ciuchy też? Mam sporo zebranych dla pana z wątku togaa, więc mogę się podzielić tylko muszę wiedzieć do jutra. Czy jedzenie też wchodzi w rachubę?

Czy mogłabym zostawić w sklepie?

W jego przypadku powinien pomóc MOPS. W jakim wieku może być ten pan ?

Myślę ,że zamiast pakować pieniądze w dermatologa, trzeba dać mu jakąś psią karmę ,a nie odpadki ze śmietnika.

Spytałam pana czy przyjął by jakieś posłanko dla Rokiego?  żeby miał czyste po kapieli, powiedział że tak ,dziękuje!  powiedział że dał mu teraz czysty ręcznik, żeby miał czysto/ też mi się to spodobało/ spytałam się ,czy potrzebuje pan jeszcze jakiejś innej pomocy? np rzeczy, pościele... no jeśli ma pani?   odpowiedziałam ,że są inne osoby ,które mogły by pomóc ,mają rzeczy używane do oddania ,tylko jaki rozmiar?  pan nie wiedział? tak jak pisałam ,powiedział ,że kiedyś miał 185cm i ważył ponad 70kg ,odniosłam wrażenie ,ze się pan ucieszył tylko nie potrafił tego wyrazić?  nie znamy się jeszcze tak dobrze, więc nie wiem czy tak jest naprawdę ? czy mi się tylko wydaje?

...I ja myślę ,że zaczniemy od kupienia Rokiemu karmy ,w weekend pomyślę ,którą i spróbujemy?

 

Link to comment
Share on other sites

Aniu mam kołdrę od koleżanki, która może przydała by sie Panu albo dla niego (czysta,wyprana) albo dla psiaczka na legowisko. Pościeli nie mam. Może coś uda mi się skombinować z rzeczy męskich, Wzrostowo by pasowało z tym ,że na kilogramowo większych. Podesłać mogę do Ciebie do sklepu a Ty byś to przejrzała? i ewentualnie dała Panu?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo bardzo mocno sciskam za pancia i psie serce

 jak przykro ze tyle niedostatkow

 zimna ,braku pomocy

 braku wszytkiego ...

 tyle wszelkiego niedobrego musza znosic

Moze los sie odwroci Rokuniu

Podobny obraz

 Aniu mam z kramku dla Duszeczka i Rokunia

 pieniazeczki

 Ciociu posylam juz na Twoje konto

           54 zl jest dla Rokunia

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też już szykuję paczkę dla pana.Nowa kurtka cieplejsza,bluzy,swetry skarpety i jeszcze coś dołożę.Może żywność tylko muszę popatrzeć w sklepie.Kilka puszek mokrej karmy.Tak naprawdę ciężko coś kupować jak się nie zna pana i warunków w jakich mieszka.Jeżeli pan zagląda do śmietników to nie wiadomo co z nich wyciąga może tylko puszki i sprzedaje na skupie złomu.Nie wiem także czy te rzeczy będą pasować na pana bo nie jest znany rozmiar.W poniedziałek może uda mi się wysłać.

I jeszcze odnośnie choroby,nogi,przecież musi dostać człowiek jakąś podstawową opiekę medyczną,Nie może pozostać nie leczony.Miasto powinno pokryć koszt wizyty i leczenia,ma taki obowiązek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś została wysłana paczka do P.Andrzeja.Paczka waży 12kg.Dobrze by było powiadomić P.Andrzeja aby był w następne dni w domu,ponieważ paczka jest dość ciężka i nie musiał odbierać na poczcie, dźwigać.

Wszystkie rzeczy są w idealnym stanie,przewaga nowych.Rozm.XL albo L duże.

Kurtka,2 swetry grube,2 bluzy(dzianina i polar),bluza koszulowa(dzianina),kalesony ciepłe z dzianiny,czapka,rękawiczki bardzo ciepłe,grube,6 par skarpet zdrowotnych z frotte.

Paczka kawy mielonej,kartonik herbaty w torebkach,ciasteczka,2 konserwy,zafoliowana szynka wędzona-delikatesowa.

2 paczki maszynek do golenia jednorazowych,pianka do golenia,balsam po goleniu,szampon&żel pod prysznic,osobny żel pod prysznic,mydełko.

I dla Rokusia:10 większych kartoników mokrej karmy o różnych smakach,smaczki,ciasteczka,gryzaki ze skóry no i pluszak-reniferek aby Roki poczuł zbliżające się święta.Do koperty z życzeniami świątecznymi włożyłam 50zł na drobne wydatki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Pan bardzo się ucieszy tak wspaniałą, wielką paką mikołajowo-świąteczną.

Anula   1288660512_sercedmucha.jpg.e87ba19a0d706b460552af445e8d409f.jpg

Mam nadzieję,że P.Andrzej się ucieszy.Teraz tylko trzeba się modlić aby rozmiar był dobry.A tak naprawdę sprawia mi wiele radości pomaganie ludziom,którzy mają zwierzęta.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

milosc.gifPan , Andrzej może ŚWIETOWAĆ!!! ... może nawet to będą dla niego Najpiękniejsze ,Święta w życiuserduszka.gif jestem pewna ,że się bardzo ucieszy z prezentów ,które otrzymał :)  jeszcze u mnie nie był, dwa razy dzwoniłam, nie odbiera telefonu /kiedyś tłumaczył mi , że nie potrafi? czy nie ma ustawione?  ale powiedziałam mu ,że jeśli mu się wyświetli mój numer to znaczy ,że ja szukam z nim kontaktu i w możliwie jak najkrótszym czasie ,żeby przyszedł do sklepu/

Dnia 30.11.2018 o 12:49, b-b napisał:

Aniu mam kołdrę od koleżanki, która może przydała by sie Panu albo dla niego (czysta,wyprana) albo dla psiaczka na legowisko. Pościeli nie mam. Może coś uda mi się skombinować z rzeczy męskich, Wzrostowo by pasowało z tym ,że na kilogramowo większych. Podesłać mogę do Ciebie do sklepu a Ty byś to przejrzała? i ewentualnie dała Panu?

Bogusiu, jak najbardziej "przyda się" przysyłaj ,wyślę PW :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2018 o 15:54, Poker napisał:

zawiozłam dziś do anica sporo ciuchów dla pana, jedzenie , kołdrę, poduszkę , poszwę i poszewkę oraz legowisko dla psiaczka.

Na dniach dowiozę prześcieradło.

Poker jesteś  Aniołemaniolek.gif

Naprawdę sporo prezentów! myślę ,że jak przyjdzie to będziemy musieli pomyśleć jak dostarczyć te dary mu do domu? :) najpierw chciałam poprosić męża o podwiezienie, ale może pana nie być w domu? albo będzie skrępowany? poczekam i razem coś ustalimy?

 

17 godzin temu, Anula napisał:

Dziś została wysłana paczka do P.Andrzeja.Paczka waży 12kg.Dobrze by było powiadomić P.Andrzeja aby był w następne dni w domu,ponieważ paczka jest dość ciężka i nie musiał odbierać na poczcie, dźwigać.

Wszystkie rzeczy są w idealnym stanie,przewaga nowych.Rozm.XL albo L duże.

Kurtka,2 swetry grube,2 bluzy(dzianina i polar),bluza koszulowa(dzianina),kalesony ciepłe z dzianiny,czapka,rękawiczki bardzo ciepłe,grube,6 par skarpet zdrowotnych z frotte.

Paczka kawy mielonej,kartonik herbaty w torebkach,ciasteczka,2 konserwy,zafoliowana szynka wędzona-delikatesowa.

2 paczki maszynek do golenia jednorazowych,pianka do golenia,balsam po goleniu,szampon&żel pod prysznic,osobny żel pod prysznic,mydełko.

I dla Rokusia:10 większych kartoników mokrej karmy o różnych smakach,smaczki,ciasteczka,gryzaki ze skóry no i pluszak-reniferek aby Roki poczuł zbliżające się święta.Do koperty z życzeniami świątecznymi włożyłam 50zł na drobne wydatki.

Anula jesteś Aniołemaniolek.gif

ależ będzie uczta!  ja już widzę radość na twarzy pana Andrzeja :)w tej sytuacji muszę iść do niego ,napiszę kartkę i w razie ,gdybym go nie zastała zostawię karteczkę w drzwiach :)

15 godzin temu, elik napisał:

Pan bardzo się ucieszy tak wspaniałą, wielką paką mikołajowo-świąteczną.

Anula   1288660512_sercedmucha.jpg.e87ba19a0d706b460552af445e8d409f.jpg

Eliczku to będzie MegaRadocha!  ja widziałam ile wspaniałości ofiarowała Poker, ja się cieszę na samą myśl jak pan Andrzej to wszystko zobaczyserduszka2.gif

13 godzin temu, b-b napisał:

Anica podrzuć kochana nr konta jesio raz. Po 10.12 coś podeślę małego na leczenie pieska.

Podesłałam, Dziękuję buziak.gif

Muszę napisać rozliczenie z bazarku dla Rokunia, ponieważ przyszły pieniążki i zobaczymy jak to wygląda? Poker zostawiła jeszcze pieniążki na karmę ,dyszkę ,pomyślałam że zobaczymy ile udało mi się nazbierać i kupię karmę dla Rokunia?

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, anica napisał:

 Poker zostawiła jeszcze pieniążki na karmę ,dyszkę ,pomyślałam że zobaczymy ile udało mi się nazbierać i kupię karmę dla Rokunia?

Może karmę suchą kupić już bo przecież Roki musi coś jeść.Można by było suchą mieszać z kartonikami i tym sposobem by wystarczyło na dłużej.Także kartoniki można mieszać z ugotowanym ryżem bo w kartonikach jest mięso bez dodatków ale nie wiem jakie warunki P.Andrzej ma i czy stać go na kupienie ryżu czy makaronu.

Jeżeli zabraknie pieniążków na suchą karmę to ja dołożę resztę tylko potrzeba dać mi znać.

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

Tak sobie myślę  czy nie byłoby dobrze wydawać dobroci  na raty.  Nie wiadomo z kim on mieszka  czy nie oskubią go jak zobaczą ,że tyle dobra dostał.

Bardzo słuszne spostrzeżenie. Może lepiej nie dawać Panu wszystkiego na raz?  Czy masz Aniu możliwość zorientować się jak i z kim mieszka Pan Andrzej?

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co mnie jeszcze martwi_ Czy czasem - głupio mi o tym pisać-  pchełki nie są w ich domu. No wiecie, One nie żyją tylko na psiakach ale również "czekają" na posiłek w różnych miejscach. Takim miejscem może również być posłanie pieska,  szpary w podłodze i takie tam. Może warto by kupić taki środek do psikania na pchełki do domu? Bo chyba jeszcze nie do końca wiadomo dlaczego chłopak się drapie?

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, b-b napisał:

Wiecie co mnie jeszcze martwi_ Czy czasem - głupio mi o tym pisać-  pchełki nie są w ich domu. No wiecie, One nie żyją tylko na psiakach ale również "czekają" na posiłek w różnych miejscach. Takim miejscem może również być posłanie pieska,  szpary w podłodze i takie tam. Może warto by kupić taki środek do psikania na pchełki do domu? Bo chyba jeszcze nie do końca wiadomo dlaczego chłopak się drapie?

Myślę, że wet , który leczy psiaka na pewno powiedziałby,  że trzeba psiaka odpchlić. Ale może taki środek przydałby się.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

Tak sobie myślę  czy nie byłoby dobrze wydawać dobroci  na raty.  Nie wiadomo z kim on mieszka  czy nie oskubią go jak zobaczą ,że tyle dobra dostał.

Raczej chyba tak się to będzie musiało skończyć! chciał, nie chciał?!  mąż mnie nie zawiezie :(  nie wiem czy ode mnie załapał wirusa? czy to koło nas coś krąży?  jest tak zawalony /zatoki chyba?/  że nawet nie będę prosić ,dopóki się nie wykuruje ,więc pan ,będzie chyba musiał sam sobie w torbach ponosić? ...

8 godzin temu, Anula napisał:

Może karmę suchą kupić już bo przecież Roki musi coś jeść.Można by było suchą mieszać z kartonikami i tym sposobem by wystarczyło na dłużej.Także kartoniki można mieszać z ugotowanym ryżem bo w kartonikach jest mięso bez dodatków ale nie wiem jakie warunki P.Andrzej ma i czy stać go na kupienie ryżu czy makaronu.

Jeżeli zabraknie pieniążków na suchą karmę to ja dołożę resztę tylko potrzeba dać mi znać.

Dziękuję ,Anulko dla porządku ,chcę poczekać aż pan przyjdzie do sklepu i powiedzieć , że nazbierałyśmy jeszcze pieniążki na karmę i czy ma może jakieś sugestie? jaką kupić? ... tak, tylko spytać :)

8 godzin temu, elik napisał:

Bardzo słuszne spostrzeżenie. Może lepiej nie dawać Panu wszystkiego na raz?  Czy masz Aniu możliwość zorientować się jak i z kim mieszka Pan Andrzej?

Mam takie ... przemyślenia ,że pan ... mieszkać może jeszcze z innym panem? wydaje mi się ,że dwa razy widziałam jak był u mnie ,że pod sklepem czekał pan i oddalali się razem?...

7 godzin temu, b-b napisał:

Wiecie co mnie jeszcze martwi_ Czy czasem - głupio mi o tym pisać-  pchełki nie są w ich domu. No wiecie, One nie żyją tylko na psiakach ale również "czekają" na posiłek w różnych miejscach. Takim miejscem może również być posłanie pieska,  szpary w podłodze i takie tam. Może warto by kupić taki środek do psikania na pchełki do domu? Bo chyba jeszcze nie do końca wiadomo dlaczego chłopak się drapie?

... ja się boję!:(  normalnie mam obawy, że ... mogli by jeszcze przytruć psa :(  nieumiejętne stosowanie takich środków... to katastrofa :(

7 godzin temu, elik napisał:

Myślę, że wet , który leczy psiaka na pewno powiedziałby,  że trzeba psiaka odpchlić. Ale może taki środek przydałby się.

Elu, obiecuję ,że pomyślę... ale mam naprawdę potężne obawy :(    nawet nie wiem co jest dla Rokunia gorsze?   jak go ugryzie pchła?  czy kontakt z taką trucizną?

5 godzin temu, Anula napisał:

Paczka dla P.Mariana po 12 została wydana do doręczenia.Będę sprawdzać czy została odebrana.

Mam nadzieję ,że zostanie odebrana :)   zostawiłam kartkę ,żeby oczekiwał paczki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.12.2018 o 16:36, Anula napisał:

Dziś została wysłana paczka do P.Andrzeja.Paczka waży 12kg.Dobrze by było powiadomić P.Andrzeja aby był w następne dni w domu,ponieważ paczka jest dość ciężka i nie musiał odbierać na poczcie, dźwigać.

Wszystkie rzeczy są w idealnym stanie,przewaga nowych.Rozm.XL albo L duże.

Kurtka,2 swetry grube,2 bluzy(dzianina i polar),bluza koszulowa(dzianina),kalesony ciepłe z dzianiny,czapka,rękawiczki bardzo ciepłe,grube,6 par skarpet zdrowotnych z frotte.

Paczka kawy mielonej,kartonik herbaty w torebkach,ciasteczka,2 konserwy,zafoliowana szynka wędzona-delikatesowa.

2 paczki maszynek do golenia jednorazowych,pianka do golenia,balsam po goleniu,szampon&żel pod prysznic,osobny żel pod prysznic,mydełko.

I dla Rokusia:10 większych kartoników mokrej karmy o różnych smakach,smaczki,ciasteczka,gryzaki ze skóry no i pluszak-reniferek aby Roki poczuł zbliżające się święta.Do koperty z życzeniami świątecznymi włożyłam 50zł na drobne wydatki.

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...