Jump to content
Dogomania

Niechcemy byc gorsi


Zadziora99

Recommended Posts

Ja polecam psa nie karmić, lać 2 razy dziennie, i zamknąć w piwnicy na jakiś czas. :angryy::angryy::angryy:
A tak już na poważnie, kolejna prowokacja w stylu "chce mieć ttb i będę go bił i będę potem taaaaaaki męęęski!" ?:mad:

Czy może przeświadczenie, że masz w domu Cywila albo Szarika? Uczenie psa agresji, jest jak produkowanie bomby ze spóźnionym zapłonem...współczuje Twojemu psu takiego właściciela.
IPO to nie tylko gryzienie. Polecam na początek zdobycie chociaż minimum wiedzy nt. psów, szkolenie PT, pracę z psem, taką bez agresji.

Link to comment
Share on other sites

Na egzaminie pt bylismy 2 miehy temu zdalismy (uczylissmy sie sami)
po 2 [SIZE=7]biore całą odpowiedzalność na siebie a ja chce wychowac tego psa jako agresywnego
[/SIZE][B][COLOR=SeaGreen][img]http://r9.fodey.com/2047/0f1a4dd8ed6841aebbca81bc208ef643.0.gif[/img]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

A skąd taki temat? Niby od kogo, czego macie być gorsi?
Myślisz że jak zdał PT (na jaką ocenę?) to możesz psa na własną rękę uczyć agresji? Pt w porównaniu z IPO to bułka z masłem.

Moja rada: albo dalej dużo chodz i biegaj z psem i zapomnij o samodzielnej nauce komendy bierz go (i zdajesz sobie z tego sprawe ze pies musi także znać komende:puść, no chyba że chcesz mieć maszyne do zabijania, bez zahamowań),
albo zorganizuj transport i dojezdzaj na szkolenie pod profesjonalnym okiem tresera.

Link to comment
Share on other sites

gdy będziecie w sytuacji realnego zagrożenia, pies stanie w Twojej obronie i bez szkolenia.
a jeśli chcesz nauczyć psa agresji... cóż... a ucz sobie, tylko szkoda, jak Ci później psa uśpią jak coś/kogoś zagryzie :cool1: albo jak stanie się tak agresywny, że nie da się tego kontrolować ani odkręcić.

co to w ogóle za pytanie - jak nauczyć psa agresji?! powiedzcie, że to prowokacja... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zadziora99']Czyli nie opiszecie mi jak nauczyc psa agresji?[/quote]
Chyba pomyliłaś forum:shake: - tu raczej pomagamy sobie jak psa agresji [B]oduczyć[/B]. Niestety bywa to konieczne gdy np wyciąga się ze schronu psa wcześniej właśnie tak genialnie "uczonego"
I żałosne jest to, że porywając się na samodzielne szkolenie nie odróżniasz agresji ( a agresywny pies absolutnie nie nadaje się na psa obronnego)od wyszkolenia psa w kierunku okreslonych zachowań ( dla nas obronnych) których pies absolutnie jako ataku traktować nie powinien.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Ja pier****:angryy:.

Będę się modlić za Was - z naciskiem na to, żeby Twój pies miał okazję wypróbować swoje zęby jedynie na Tobie:angryy:.

Człowieku!
Pojęcia nie masz czym jest życie z agresywnym psem![/quote]

popieram i w 100 % się zgadzam

litości....

i jeszcze ten tutuł..."niechcemy byc gorsi"... wymiękam...pomijam już błąd ort...
To jest tak jak nieopdowiedni człowiek (dziecko?) decyduje się na psa... :wallbash::wallbash::wallbash::flaming:

Link to comment
Share on other sites

przepraszam Cie bardzooo ale nikt tu nie pisał że nie możesz należec do społecznosci dogo...

czytaj ze zrozumieniem co się do Ciebie pisze! to na prawdę nie takie trudne!:shake:

To ze masz 14 lat (i takie zapatrywania) oznacza że na pewno nie powinnas sama wychowywac psa... bo ani Tobie ani jemu na dobre to nie wyjdzie

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście że możesz być dogomaniakiem - są tu i młodsi od Ciebie.;)
Nam nie Twój wiek przeszkadza tylko przeraża pomysł aby "szkolić" psa w kierunku agresji.
Takie pomysły wdrażają w życie np zwyrodnialcy "bawiący się " w walki psów albo bezmózgowi osiedlowi dresiarze szpanujący przed kolesiami i popisujący się dziką agresją swoją i swoich zwierząt.I to jest i obrzydliwe i smutny jest naogół los tych zwierzat.
Masz dużego psa - juz to budzi respekt i daje ochronę. Jesli będziesz miała z nim dobrą więź i wyszkolisz porządnie na psa towarzyszacego to w realnym zagrożeniu z pewnością Cię nie zawiedzie. A szkoleniem nawet specjalistycznym zawsze bedziesz mogła się zająć jak przybędzie Ci trochę doświadczenia i wiedzy - masz na to dużo czasu, po co się spieszyć;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zadziora99']Na egzaminie pt bylismy 2 miehy temu zdalismy (uczylissmy sie sami)
po 2 [SIZE=7]biore całą odpowiedzalność na siebie a ja chce wychowac tego psa jako agresywnego[/SIZE][/quote]


14latek bierze odpowiedzialność za psa?:razz: rodzice wiedzą o tym, że chcesz wychować psa "jako agresywnego"?

Link to comment
Share on other sites

Psa trzeba uczyć,szkolić ale ....pozytywnych zachowań , większość psów obronę ,opiekuna i swojego terytorium ma we krwi , psa trzeba tak uczyć,aby te zachowania nie ujawniały się nie potrzebnie i z błachych powodów . To czasami ciężka praca i wierz mi o wiele bardziej długotrwała i dająca większą satysfakcję niż wyszkolenie agresora ...

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz mieć psa obronnego, to nie ucz go agresji, tylko obrony.
Szkolenia PO temu właśnie służą, inaczej nazywałyby się PA.

Na własną rękę nie próbowałabym takich działań. Posłuszeństwo to jedno, ale obrona musi być uczona pod okiem fachowca, właśnie dlatego, żeby nie przerodziła się w nieuzasadnioną agresję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...