Jump to content
Dogomania

TERAZ ALBO NIGDY - zmieniamy prawo! Zasypmy poslow mailami!


shin

Recommended Posts

Mam pytanie jak mam załączyć ten filmik zapisać go na dysku i wysłać jako załącznik :razz: czy to się w ogóle da tak zrobić ?

Czy mam zamieścić tylko link do filmiku licząc , że jakiemuś posłowi zachce się skopiować i wkleić a dopiero później obejrzeć ..


Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 608
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Busiak']Mam pytanie jak mam załączyć ten filmik zapisać go na dysku i wysłać jako załącznik :razz: czy to się w ogóle da tak zrobić ?

Czy mam zamieścić tylko link do filmiku licząc , że jakiemuś posłowi zachce się skopiować i wkleić a dopiero później obejrzeć ..


Proszę o pomoc[/quote]Nie dawaj tego jako zalacznik! To ma ponad 20mb, serwery nawet jesli tego nie odrzuca, to i tak nikt nie obejrzy, bo to podejrzany zalacznik bedzie...

Link to comment
Share on other sites

OK Dziękuję za info takie były moje przypuszczenia ale wolałam dla pewności zapytać tylko z tego względu , że zastanawiałam się czy naszym zapracowanym rządowcom zechce się łaskawie klikać i kopiować link po to tylko żeby obejrzeć to prawdziwe dzieło :-(

Akcja super oczywiście gratuluję pomysłu :roll: filmik pięknie zrobiony , dociera wprost do serca i rozumu człowieka ale czy trafi do sejmowych #$$%&& ?
Pewnie im więcej osób by się w to zaangażowało tym lepiej jednak ja już usłyszałam , że swiata i tak się nie zmieni :angryy::mad: dopóki ludzie będą mieli takie podejście to tragedia będzie goniła tragedię :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Busiak'] usłyszałam , że swiata i tak się nie zmieni :angryy::mad: [/quote]
Tak też myślały małpy bujając się na gałęziach, wpierniczając banany i iskając wzajemnie. Ale kilka miało tego dość i zeszło z drzewa poszukać czegoś bardziej inspirującego ... dalszy ciąg znacie;)

Link to comment
Share on other sites

Na koniec mojego protestu napisałam tak:

[FONT=Verdana]"Biorąc pod uwagę całkowite fiasko jakim zakończyły się prowadzone pod przewodnictwem posłanki Joanny Mucha prace „Koalicji na rzecz zwierząt” oraz stanowisko posła Pawła Suskiego, który rzekomo kontynuuje te nieudane prace, a jednocześnie w korespondencji kierowanej do miłośników zwierząt stwierdza, że cytuję [I][COLOR=black][B]„[/B][/COLOR][/I][/FONT][I][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][B]w związku z kryzysem nie jest to temat politycznie uzasadniony”[/B][/COLOR],[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana] ja sama i setki tysięcy miłośników zwierząt, postanowiliśmy upolitycznić[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] kwestie dotyczące natychmiastowego rozwiązania palącego problemu zwierząt w Polsce, w taki sposób, że [/FONT]
[CENTER][FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]w czerwcowych wyborach do Europarlamentu [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]NIE BĘDZIEMY GŁOSOWALI [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]na kandydatów Platformy Obywatelskiej. [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/CENTER]

[FONT=Verdana][COLOR=red][B]Swoje głosy oddamy na tę formację polityczną, która potrafi zaplanować i wykonać postulowane przez nas zadanie.[/B][COLOR=black]"[/COLOR][/COLOR][/FONT]

Prawa autorskie nie są zarezerwowane :lol: .

Link to comment
Share on other sites

ja dostałam odpowiedź od Iwony Guzowskiej:

[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009 złożę na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Treść interpelacji dostępna w załączniku. [/SIZE][/FONT][/I]

[B][I]Iwona Guzowska[/I][/B]
[B][I]Klub Parlamentarny PO[/I][/B]

[B]Szanowny Pan[/B]
[B]Donald Tusk[/B]
[B]Prezes Rady Ministrów[/B]


Interpelacja poselska
[B]w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.[/B]

[I]Szanowny Panie Premierze,[/I]
Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia.
W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79']ja dostałam odpowiedź od Iwony Guzowskiej:

[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękuję za zainteresowanie sprawą nieprzestrzegania praw zwierząt. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP w dniach 30 marca – 3 kwietnia 2009 złożę na ręce Marszałka Sejmu interpelację poselską w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Treść interpelacji dostępna w załączniku. [/SIZE][/FONT][/I]

[B][I]Iwona Guzowska[/I][/B]
[B][I]Klub Parlamentarny PO[/I][/B]

[B]Szanowny Pan[/B]
[B]Donald Tusk[/B]
[B]Prezes Rady Ministrów[/B]


Interpelacja poselska
[B]w sprawie przestrzegania praw zwierząt oraz uregulowań prawnych dotyczących ich posiadania.[/B]

[I]Szanowny Panie Premierze,[/I]
Podczas mojej pracy poselskiej zetknęłam się z problemem łamania praw zwierząt zasygnalizowanym przez ich obrońców. Szczególnie chodzi tu o problem bezdomności, obowiązkowej kastracji, odpowiedniego oznakowania zwierząt oraz stworzenie centralnej bazy danych w celu ich rejestracji. Jednakże najważniejszym problemem są nieodpowiednie uregulowania prawne za znęcanie się nad zwierzętami, problem nieczystości oraz opłat podatkowych od posiadania zwierzęcia.
W związku z powyższym zwracam się do Pana Premiera z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość obowiązkowej kastracji zwierząt w przepełnionych schroniskach, co przyczyniłoby się do zmniejszenia skali bezdomności?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenia obowiązkowej rejestracji zwierząt poprzez ich oznakowanie za pomocą czipa, co byłoby pomocne w przypadku ich zaginięcia bądź bezprawnego uśmiercania?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość wprowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki dotyczącej sprzątania nieczystości po zwierzętach?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość przywrócenia podatku od posiadania psa oraz uznania hodowli za działalność gospodarczą?
[FONT=Symbol]-[/FONT]Czy istnieje możliwość podpisania i ratyfikacji Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych?[/quote]

Otrzymałam identyczną odpowiedź. Mam ogromną nadzieję, że wkońcu coś się w tych sprawach ruszy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']ponawiam prośbę - zajrzyjcie na nowy wątek - tematycznie powiązany z tym

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/wystapienie-obywatelskie-w-sejmie-inicjatywa-pelnomocnika-d-s-ochrony-zwierzat-134726/[/URL][/quote]
Zedytowalem pierwszy post, zeby wiecej ludzi zauwazylo twoj watek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl'][B]shin[/B], mój drogi, może zamieniłbyś bannerki z drugiego postu na te podlinkowane przez Mysię? :cool3:[/quote]Buu, zeby mi dogo nie odrzucilo posta musialem wywalic takie ladne haslo propagandowe :-(:eviltong: Ale ok, podlinkowane. Co prawda sam musialem to zrobic, bo nie chcialo z linkami skopiowac :mad: ale jest. I prosze sie nie smiac, ze co to za problem! :mad: Chyba umre ze starosci przy tym moim necie :mad:

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę całkowite fiasko jakim zakończyły się prowadzone pod przewodnictwem posłanki Joanny Mucha prace „Koalicji na rzecz zwierząt” oraz stanowisko posła Pawła Suskiego, który rzekomo kontynuuje te nieudane prace, a jednocześnie w korespondencji kierowanej do miłośników zwierząt stwierdza, że cytuję [I][COLOR=black][B]„[/B][/COLOR][/I][I][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][B]w związku z kryzysem nie jest to temat politycznie uzasadniony”[/B][/COLOR],[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=black][FONT=Verdana] ja sama i setki tysięcy miłośników zwierząt, postanowiliśmy upolitycznić[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana] kwestie dotyczące natychmiastowego rozwiązania palącego problemu zwierząt w Polsce, w taki sposób, że [/FONT]

[CENTER][FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]w czerwcowych wyborach do Europarlamentu [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]NIE BĘDZIEMY GŁOSOWALI [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B][SIZE=3][COLOR=red]na kandydatów Platformy Obywatelskiej. [/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/CENTER]

[FONT=Verdana][COLOR=red][B]Swoje głosy oddamy na tę formację polityczną, która potrafi zaplanować i wykonać postulowane przez nas zadanie.[/B][COLOR=black]"[/COLOR][/COLOR][/FONT]


A może bardziej dyplomatycznie? "Biorąc pod uwagę... blabla... w czerwcowych wyborach... blabla.. ODDAMY GŁOSY NA TĄ FORMACJĘ POLITYCZNĄ KTÓRA... - czyli bez wskazania PO negatywnego. dajemy do zrozumienia do przemyslenia,. warto byłoby tez wpisać, ile jest dogomaniaków i właścicieli zwierząt wpolscre, to da do myśklenia. liczba elektoratu jest wazna. być moze w inicjatywe właścicieli psów nie uwierzą,. ale sama społęczność [B]dogo plus miau[/B] te liczy nie są małe, no nie? a ktoś może mi je przytoczyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']warto byłoby tez wpisać, ile jest dogomaniaków i właścicieli zwierząt wpolscre, to da do myśklenia. liczba elektoratu jest wazna. być moze w inicjatywe właścicieli psów nie uwierzą,. ale sama społęczność [B]dogo plus miau[/B] te liczy nie są małe, no nie? a ktoś może mi je przytoczyć?[/quote]Na dogo zarejestrowanych jest ok. 20 tysiecy, na miau 26 tysiecy. Nie wiem jak na miau, ale tu trzeba od tego odrzucic uzytkownikow nieaktywnych, nieletnich, niezainteresowanych... no i powtarzajacych sie na obu forach. Niech nas bedzie w porywach szalone 10-15 tysiecy razem wziete. Smiesznie niska liczba, zeby dawac w takim tekscie - gornikow np. jest ponad 3mln. Poza tym i tak malo kto bedzie za kryterium glosowania na dana partie wybieral tylko i wylacznie dobro czworonogow. Niech LPR kocha zwierzeta calym sercem i zagwarantuje najlepsze warunki w schroniskach, darmowe sterylki i SM na kazdym rogu, a ja na nich i tak nie bede glosowac.

Prawde mowiac mozemy sie nadymac, ze PO jest fe i nie bedziemy na nich glosowac - ale na kogo w takim razie mamy glosowac? Na PiS? Inni maja problem zwierzat tak samo w powazaniu jak PO, a straszenie i tupanie nozka... moim zdaniem psuje neutralny styl tego listu.

[B]Przy okazji zwracam uwage na obecnosc DWOCH poslow Suskich - niech oni sie nikomu nie pomyla.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']górników jest 3 miliony :crazyeye:?[/quote]Moze nie samych gornikow, ale wiesz... gornik = glowne zrodlo utrzymania rodziny. Gornik leci z roboty, rodzina nie ma kasy. Rodzina bedzie glosowac na tego, kto zamknie kopalnie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...