Jump to content
Dogomania

LIMBA ZA TM [*] KIEDYŚ PIĘKNA, DUMNA A TERAZ ? GUZY NA LISTWIE, BÓL, SAMOTNOŚĆ I BETONOWY BOKS... TYLE MA STARSZA ONECZKA..


Recommended Posts

Limbusia [*]

Sunieczko, to nie tak miało być:(

Jaaga, ja też bardzo dziękuję Tobie i Twojej Rodzinie za opiekę nad Limbą.

Dziękuję za serce, wrażliwość, troskę, za wszystko  najlepsze, co mogła dostać tak bardzo chora suczka po wyjściu ze schroniska.

Wiem, ze jest Wam ciężko, bo byliście najbliżej Limby, widzieliście to codziennie zmaganie z chorobą. 

Współczuję, przytulam.

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Jaaga napisał:

Limba dziś odeszła. Nie zdążylismy jechać ją uśpić. Umarła Andrzejowi na rękach.

To wręcz nieprawdopodobne, że z takiego stabilnego stanu, w jakim długo była, tak szybko nastąpiło pogorszenie. Masz Radku rację, jej choroba okazała się zupełnie nieprzewidywalna.

Limba to jeden z psów, które nieważne ile się zna, i tak zapadają w serce i pamięć. 

Jest mi bardzo przykro, ze dane było jej tak krótko poznać normalnego, domowego zycia.

Dziękuję tu wszystkim za obecność, wsparcie, zainteresowanie.

 

Limbuniu[*]

Biegaj szczęśliwie za TM maleńka

 

Jaagna, Tolu to dzięki Wam miała końcówkę swojego życia szczęśliwą, była kochana i zadbana.

Jaagna współczuje tego smutku, który teraz zagościł w Waszej Rodzinie.

 

7 godzin temu, Jaaga napisał:

Chcę zapamiętać Limbę taką, jak na zdjęciu: spokojną, czującą się bezpiecznie u siebie, nierozłączną prawie z przyjacielem Ciapciakiem.  Jesteśmy całkiem rozbici

20181112_112912-001.jpg

I taką i ją ją zapamiętam.

Szczęśliwą w kochającym środowisku.

Link to comment
Share on other sites

Tak zawsze przykro jak ktoś bliski odchodzi,choć nawet nie zna się w realu...:( One są wszystkie nasze i mają swoje miejsce w naszych sercach...

Limbuniu [*]

                                                                       swietozmarlych003.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, beataczl napisał:

image.png.403ea2bb010887e52fe35d3acfac895c.png

 Ciapciaczek pewnie tez bardzo teskni...:(

Dopiero dziś Andrzej mógł zawieźć ją do kremacji. Pierwszy lekarz podał mi koszt utylizacji 400 zł. Uznałam, że taką kwotę lepiej wydać na ratowanie innych psów, niż na spalenie zwłok. Drugi lekarz podpowiedział mi inny sposób i udało się oddać dziś zwłoki do kremacji za 50 zł. Dlatego od wczoraj była ułozona w kocu i kartonie w wiatrołapie. Chłopcy, kiedy tylko udało im się tam dostać, to stali koło niej, popiskiwali i mi pokazywali, że ona tam jest i dlaczego jej nie wyciągnę. Są zdezorientowani, na pewno im jej brakuje. Pousuwałam jej legowiska, żeby nie czuli zapachu.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Poker napisał:

Przykre to wszystko. Psy przeżywają na swój sposób brak Limby, mimo że na początku dała trochę w kość.

Z czasem zżyła się z nimi doskonale. Z Ciapciakiem byli zawsze wszędzie razem. 

Dokładnie Tolu, też czuję ten żal.

Link to comment
Share on other sites

Przyszedł czas na uporządkowanie rzeczy po Limbie. Jest do oddania 20 tabl. Cimalgex 80, 10 tabl. Caprodyl F 100 mg (leki przeciwzapalne i przeciwbólowe dla dużych psów) i ok. 80 kapsułek hamującego rozwój nowotworu Capsomasolu dla dużych psów (Kapsaicyna nie może być stosowana u psów z nowotworami przewodu pokarmowego, bo podrażnia).

Ostatnio zakupiony przez Fundację ZEA suplement odżywczy  dostała w spadku Mysia po operacji usunięcia guza. Karmę wysokobiałkową też na razie jej podaję, bo ma bardzo dużą ranę i to w sumie druga jej operacja w ciągu 2 mies., a być może czeka ją za 3 tyg. trzecia. Mysia dostaje je oczywiście po uzgodnieniu z Tolą, za zgodą fundacji . 

Za 15 dni pobytu w styczniu faktura na 160 zł będzie wystawiona jutro na Stowarzyszenie Miłośników Owczarka Niemieckiego.

Jeszcze wstawię paragon na 40 zł za Convalescent, ale dopiero, kiedy chciałam go tu wstawić, to doczytałam, że lekarka wydrukowała paragon jako odrobaczanie, więc zawiozę, żeby to poprawiła i wtedy wstawię.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Radek napisał:

Smutno czytać takie ostatnie rozliczenie:(

Uwierz, że jeszcze gorzej je robić. Musiałam troszkę odczekać, żeby zabrać się za jej leki i je pochować. Niestety, trzeba to zrobić bo leki mogą się przydać innym psom, szkoda żeby leżały i skończył się termin ważności. Podobnie pieniądze, jakie na nią były zbierane, mogą pewnie uratować innego, jeśli zrobi się ostatnie rozliczenie.

Nikt nie zgłosił się w sprawie leków przeciwzapalnych. Nie kojarzycie tu żadnego dużego psa, który ma problem np. z kręgosłupem czy stawami? 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Radek napisał:

Nie wiem, może Luke? 

No właśnie. Może Luke i Dragon? Oba pod opieką Marzeny w DT u AnnyG. Niestety, nie umiem wkleić linków. Napisałam o nich na wątku Maxa, bo on chyba jeszcze nie potrzebuje tak silnych leków. Jak nie znajdziemy na dogo psa, któremu potrzebne są leki p. nowotworowe, może je oddać do jakiegoś schroniska? 

Wiem, Jago, jak ciężko się sprząta rzeczy po zmarłym psie. Bardzo Ci współczuję. Przytulam

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Tola napisał:

Wątek Dragona znalazłam, ale Luke gdzieś mi się ukrywa...

Teraz piszę z telefonu, więc wklejenie linku to wyzwanie. Jak tylko dorwę się do komputera to wkleję. 

(już wklejam)

https://www.dogomania.com/forum/topic/347233-luke-chory-pies-ktory-stracil-wszystko-prosi-o-wsparcie-na-leczenie-konieczna-dozywotnia-rehabilitacja/?page=12

 

 

Edited by Radek
Uzupełnienie
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Radek napisał:

Teraz piszę z telefonu, więc wklejenie linku to wyzwanie. Jak tylko dorwę się do komputera to wkleję. 

(już wklejam)

https://www.dogomania.com/forum/topic/347233-luke-chory-pies-ktory-stracil-wszystko-prosi-o-wsparcie-na-leczenie-konieczna-dozywotnia-rehabilitacja/?page=12

 

 

Dziękuję bardzo, już wpisałam info na obu wątkach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...