Jump to content
Dogomania

LIMBA ZA TM [*] KIEDYŚ PIĘKNA, DUMNA A TERAZ ? GUZY NA LISTWIE, BÓL, SAMOTNOŚĆ I BETONOWY BOKS... TYLE MA STARSZA ONECZKA..


Recommended Posts

Ona ma pewnie łojotok, tak jak Diana Malagos, też z zamojskiego schroniska i pewnie jednorazowa kąpiel nie wystarczy. Konieczne będą kolejne, lecznicze. No i oczywiście, zmiana diety, co już ma miejsce. 

Malagos, napisz proszę, w jakim szamponie leczniczym kąpałaś Dianę? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Ona ma pewnie łojotok, tak jak Diana Malagos, też z zamojskiego schroniska i pewnie jednorazowa kąpiel nie wystarczy. Konieczne będą kolejne, lecznicze. No i oczywiście, zmiana diety, co już ma miejsce. 

Malagos, napisz proszę, w jakim szamponie leczniczym kąpałaś Dianę? 

Wiem, jedna kąpiel wszystkiego nie załatwi. Ja niestety, nie dysponuję odpowiednio dużą wanną. Najwazniejsze, żeby ten największy brud i smród zszedł i filce żeby były wygolone. pani fryzjerka obawiała się o jej wygląd, bo może to wszystko tylko golić, ale powiedziałam, że wygląd nie ma znaczenia, ważny jest komfort psa. 

Jest bardzo dzielna, bała się aut, szczególnie ciężarowych, ale dała radę. Ostania część drogi była najgorsza, ciężko już szła, bo kondycja kiepska po tylu miesiącach w schronie. Wzruszyła mnie, kiedy nie chciała zostać, tylko iść za mną.  Ona tak bardzo chce mieć swojego człowieka. Nawet bez problemu dała sobie założyć kaganiec, w domu tarła go łapami, ale ledwo ruszyłysmy, to przestała.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Patrzcie i podziwiajcie :) Pani fryzjerka wykonała kawał świetnej roboty . Naprawdę jestem pełna podziwu, jak w dwie godziny potrafiła zmienić naszego Kopciuszka. Podobno sunia była świetna. Przy jej odbiorze zastałam włascicielkę, panią szkoleniowiec, która też się nią zachwycała, jaka z niej wspaniała suczka, jesli chodzi o charakter. Dała sobie pousuwać wszystkie mega filce i kołtuny bez golenia, tylko ma od spodu podobno wycięte. Szczerze polecam fryzjera przy Zakładzie Szkolenia Psów HSM Korkus w Katowicach.

Wizytę u groomera opłaci Fundacja ZEA, mam fakturę na 150 zł. Gdyby ktoś chciał wspomóc fundację i dorzucić się do pokrycia kosztów zabiegów, to sunia na pewno będzie wdzięczna. Uwolniła się wreszcie od smrodu, ciągnących ją dredów i brudu. Pani fryzjerka była w szoku, co z niej leciało, podobno brązowa ciecz.

Już wymęczona, wróciła do siebie i odpoczywa. Szczerze mówiąć, to mnie tez nogi bolą po tych kursach, a co dopiero ją.

20181025_142547.jpg

20181025_142550.jpg

20181025_142631.jpg

  • Like 11
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, beka napisał:

Ale śliczna dziewczynka:). Napewno skrajnie czyjeś serce. Dziś wyślę moja roczna deklaracje. Ile kosztuje u was usg??

 

Na diagnozowanie pojade do Tychów do dr Olender. Nie mam pojęcia, ile kosztuje samo USG, bo w przypadku guzów, zawsze wykonuję tam jeszcze RTG i badanie krwi, a w przypadku mojej Sary trzeba było dodatkowo zrobić echo serca, bo przerzut był w osierdziu. Jak będę się umawiać, to moge zapytać. P. doktor jest dla mnie najlepszym diagnostą, więc wole jechać raz dalej, odsiedziec kilka godzin w kolejce, ale do porządku wszystko zrobić, niż potem żałowac, że ktoś coś przeoczył. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Havanka napisał:

I ja z podziwu wyjść nie mogę ! Tak, jakby to był zupełnie inny pies ! Wystarczyło 2 godziny... Na pewno i sunia czuje się lepiej, kiedy zrzuciła ten balast.

Tak, na pewno jej ulzyło, nawet smród się za nią już nie ciągnie. Chociaz, jak inne zamojskie psy, ona po kąpieli teraz też się teraz wygryza. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Już rozmawiałyśmy z Tolą o tym, że każdy z nich tak samo się drapie i wygryza po pierwszym myciu.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Oneczki wpłynęły następujące kwoty:

                                                      Atulek - 100zł

                                                                 yolanovi - 50zł 

                                                                           Pani Irenka z Katowic - 30zł 

                                                                        Podobny obraz

 

Link to comment
Share on other sites

Sunia wygląda rewelacyjnie, na pewno i czuje się lepiej bez tego smrodu, łoju i brudu.

Znowu rozczulił mnie wpis Jaagi o wspaniałym zachowaniu oneczki u fryzjerki - i taki skarb - mądrą, wierną suczkę ktoś wywalił na ulicę, zgotował jej taki los, tyle cierpienia:(.

No nic, teraz spróbujemy odwrócić ten zły los, spróbujemy razem dać radę.

Nie mam już lajków, jutro nadrobię.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...