Jump to content
Dogomania

Aleks/Frędzel/ ma szansę na opuszczenie Radys. Pomożecie?Aleks od 29.12.18 w DS w Zabrzu.11.09.2020 za [TM*].


Anula

Recommended Posts

Niestrawność okazała się jednodniową przypadłością i obyło się bez wizyty u weta :) Ogólnie Aleks ma się świetnie i myślę,że lepiej nie mógł trafić :) Jest cudownym i kochanym przez wszystkich domowników psiakiem :) Trochę wiadomości i spostrzeżeń od p.Agaty na temat Aleksa :

Aleks jest w ogóle psem, który lubi ciszę i spokój.Lubi mieć świadomość, że może być z mężem gdzie chce i że jak zaczepi, to zostanie to odwzajemnione. Bardzo dużo odpoczywa. Widać, ze delektuje się spokojem.Osobiście lubię psy, które maja dystans do obcych,które wybierają sobie kto wart, a kto nie uwagi. To są psy wierne i trzymające się domu Aleks na łańcuchu, w ogóle pies na łańcuchu to zbrodnia ! Aleks wydaje mi się psem, który potrzebuje swojego i tylko dla niego, człowieka dyspozycyjnego :)

Dzień dobry. Zaspaliśmy dzisiaj i jak królowie spaliśmy do dziewiątej Aż bałam się wstać,że coś gdzieś może być, bo rano wychodzi przed szóstą. A tu nic! Czyściutko  :) Jego radość,że się obudziłam była nieograniczona :) Coś niesamowitego! Mąż zaraz z nim wyszedł. Zrobił wszystko w ogromnych ilościach i natychmiast  do domu ! Nie ma chodzenia, tylko do domu :) A w domu dalsza cześć witania ze mną.No obłęd :)

Ale z jaka radością go zaprasza na te kolana ! Dzisiaj ponad godzinę tak sobie siedzieli  :)Aleks nie znosi jeździć autem.To duża trauma dla niego Bardzo to przeżywa, jest smutny i kuli się mimo,że córka siedzi obok i mizia ile się da Dzisiaj pierwszy raz został sam w domu na pięć minut Każdy się pożegnał i wyszliśmy. Ja stałam pod klatką i słuchałam,córka z mężem pod balkonem. Po tym czasie poszłam po niego. Leżał sobie na kocyku pod drzwiami (tak sobie wybrał to miejsce, jak mu za ciepło albo chce od zaczepiania :) odpocząć.Zwykle poleży z piętnaście minut i przychodzi znowu do nas :) Pochwaliłam, wygłaskałam i poszliśmy całą Aleksowa watahą na spacer :)

49895541_325233914998129_2117032926871814144_n.jpg.38debeb28ca9afb458966977f848dd76.jpg

Aleks romantyk...:)

49815678_282106865993760_6788881794914582528_n.jpg.ed8e7194bf806fe93b0f8ad5c731b794.jpg

I już ten fotel tez jego a ja siedzę na ziemi :)

49694596_357344445093471_642904609337114624_n.jpg.81746a13fd330d703cadf285a607d06a.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aleks bardzo szybko zaadoptował sie do nowych warunków i pokochał domowników. Widać na zdjęciach, że jest bardzo szczęśliwy, co potwierdza P. Agata w swoich relacjach. Ogromnie się cieszę i też życzę całej Rodzinie, by wiodło im się jak najlepiej !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy dzień upłyną spokojnie.Państwo zdecydowali,że jeszcze nie zabiorą go dzisiaj ze sobą w odwiedziny do mamy p.Agaty, ze względu na to,że to dobra godzina drogi,a Aleks źle toleruje jazdę autem.Wolą go stopniowo przyzwyczajać na krótkie wyjazdy i powrót do domu, aby nie kojarzył sobie tego z kolejną wywózką w nieznane, tylko z czymś dobrym.Został w domu z córką.Po ich powrocie do domu,Aleks odstawił taki taniec radości,jak nigdy dotychczas :) Już widać,że bardzo przywiązał się do nowej rodziny,co bardzo,bardzo cieszy :)

Tak sobie spokojnie śpimy na jednym z trzech ulubionych miejsc :)

49696365_2122890177771863_3405647570939150336_n.jpg.a5a695040615556b602b44fa082f930f.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aleks prawdo podobnie musiał mieszkać na ulicy, bądź korzystać z niej okazjonalnie i na pewno chodził głodny.Mimo ,że nawet do końca nie zje i zostawi w misce swoje jedzenie, to na spacerze najchętniej zaglądał by do śmietników.Tak jak wcześniej już było info. o tym,że nie przepuści znalezionemu odpadowi żywności,właśnie wskazuje,że jego przeszłość była bardzo smutna.Dzisiaj został sam w domu na 2 godziny i zachował się bardzo grzecznie,nic nie nabrudził i nie zniszczył.Jedynie nie wiadomo jak sobie otworzył torbę córki państwa i ukradł z niej pół kanapki.Ale zapach pasztetu pewnie zrobił swoje :) Fajnie przystosowuje się do nowych warunków życia i pewnie z czasem to żebractwo też mu minie..

Pańcia mnie mizia,a ja to uwielbiam :)

50272065_364230537737305_1179322780244508672_n.jpg.5c08fa3284a6655359c33d1bff1e413e.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Aleks prawdo podobnie musiał mieszkać na ulicy, bądź korzystać z niej okazjonalnie i na pewno chodził głodny.Mimo ,że nawet do końca nie zje i zostawi w misce swoje jedzenie, to na spacerze najchętniej zaglądał by do śmietników.Tak jak wcześniej już było info. o tym,że nie przepuści znalezionemu odpadowi żywności,właśnie wskazuje,że jego przeszłość była bardzo smutna.Dzisiaj został sam w domu na 2 godziny i zachował się bardzo grzecznie,nic nie nabrudził i nie zniszczył.Jedynie nie wiadomo jak sobie otworzył torbę córki państwa i ukradł z niej pół kanapki.Ale zapach pasztetu pewnie zrobił swoje :) Fajnie przystosowuje się do nowych warunków życia i pewnie z czasem to żebractwo też mu minie..

Pańcia mnie mizia,a ja to uwielbiam :)

50272065_364230537737305_1179322780244508672_n.jpg.5c08fa3284a6655359c33d1bff1e413e.jpg

Trudno wyrokować jakie było wcześniejsze życie Aleksa.Nie wiem jak wygląda sytuacja ze śmietnikami w Zabrzu bo u nas nie znajdziesz nic koło śmietnika do zjedzenia może jedynie suchy chleb w woreczku pozostawiony raczej dla ptaków.

Przed wyjściem nakarmić Aleksa powinno mu przejść węszenie za jedzeniem.Jak będzie najedzony,nie ruszy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Anula napisał:

Trudno wyrokować jakie było wcześniejsze życie Aleksa.Nie wiem jak wygląda sytuacja ze śmietnikami w Zabrzu bo u nas nie znajdziesz nic koło śmietnika do zjedzenia może jedynie suchy chleb w woreczku pozostawiony raczej dla ptaków.

Przed wyjściem nakarmić Aleksa powinno mu przejść węszenie za jedzeniem.Jak będzie najedzony,nie ruszy.

Aleks po prostu na początku bardzo ciągną w stronę śmietnika,teraz już mniej się nim interesuje.To właśnie wskazuje na to,że one nie są mu obce i z nich kiedyś korzystał.Wychodzi najedzony ale to jest silniejsze od niego...Jeszcze pozostał mu ten instynkt walki o przeżycie.To z czasem powinno się zatrzeć ale obecnie jeszcze w nim tkwi

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja znam parę psów z hodowli, które są śmieciożercami :)) po prostu mają takigo fisia, że jak wyczują śmietnik to świat dla nich nie istnieje. Chociaż częstowanie się śmieciami u Aleksa, aby przetrwać może być prawdziwe. Nigdy się nie dowiemy. 
Dobrze, że teraz ma raj na Ziemi :) Dziękuję Wam, Anula i Bogusik.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sara2011 napisał:

Hihi ale zabawny Aleksik :). Jaka radocha z buszowania w śniegu :).

Fakt,że fajny i zabawny psiak z Aleksika :)

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Ale miał uciechę!

Miał wielką uciechę i rodzinka będzie się starała co tydzień jeździć do firmy aby Aleks mógł sobie swobodnie pohasać :)

1 godzinę temu, Poker napisał:

Super rodzinka. Widać ,że kochają Aleksia , a on ich.

Bardzo super! Pani Agata prawie co dzienne podeśle mi jakieś info :)

Od wczoraj zaczął dostawać gotowany ryż z mięskiem i warzywkami i wsuwa aż się uszy trzęsą :) Koopale wzorcowe więc będzie dobrze! Jedynie bardzo źle i niechętnie znosi jazdę autem i bardzo się boi.Być może kojarzy to sobie z kolejną wywózką w nieznane...? O tyle jest teraz lepiej,że jak jest brany na ręce i wnoszony do auta to się nie wyrywa.Sam nie ma mowy aby wskoczył.Myślę,że potrzebuje sporo czasu aby to się zmieniło i zaufał.Jest bardzo często wożony autem do lasku na spacer i z powrotem do domu, aby sobie to dobrze kojarzył.A jest najszczęśliwszy i najwięcej okazuje radość, właśnie po powrocie do domu.Widać,że to jest jego bezpieczny azyl :)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...