Jump to content
Dogomania

"Hodowla" Bury Ryś... Uwaga!


Karoolinale

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu zakupiłam szczeniaczka w wyżej wymienionej "hodowli" znajdującej się w Łapalicach niedaleko Kartuz. W internecie można znaleźć artykuł z 2009 roku na temat pseudo-hodowli w Łapalicach jednak niezrażona zdecydowałam, iż po 7 latach niekoniecznie musi być to ta sama placówka. Okazuje się, że po tym co zobaczyłam jestem w 99% pewna, że właścicielem wspomnianej hodowli jest Pan u którego kupiłam szczeniaczka. Posesja jest ogrodzona wysokim płotem do którego zamocowane są drewniane panele blokujące wzrok ciekawskich... Mimo to da się zauważyć, iż w środku rzędem stoją budy (ok. 12-stu), w których mieszkają psy (prawdopodobnie są na łańcuchu). Psy oprócz bud nie mają możliwości znalezienia cienia gdyż te są ustawione na pustym terenie bez drzew bądź krzaków. Po posesji luzem ganiają psy różnej rasy (Akita, beagle, berneński pies pasterski). Właściciel nie pozwala wejść do domu a tym bardziej na posesję, sprzedaż psa odbywa się przed bramą... Możliwość obejrzenia rodziców pieska, czy też jego rodzeństwa jest niemożliwa. Pan zachęca do kupna podbijając cenę o 300% od tej w ogłoszeniu. Pierwsze wrażenie - niezachęcające....

Osobiście nie wspieram i popieram tego typu placówek, jednak piesek niczemu nie zawinił a jego charakter podbił moje serce dlatego też po długim targowaniu się i zejściu do ceny pierwotnej wzięłam szczeniaczka do domu mając nadzieję, że wyciągam go z tego "obozu". Oczywistym faktem, po tym co zobaczyłam, było dla mnie, że piesek nie może być w pełni zdrowy. Po szybkiej wizycie okazało się, że choruje na świerzb uszny i ma pchły. Weterynarz zawiadomił mnie, iż zapewne wszystkie zwierzęta w hodowli muszą chorować gdyż świerzb jest wysoce zaraźliwy... dlatego też domyślam się, iż pozostałe zwierzęta również go mają, a nieleczony jest dla nich niesamowitą męczarnią i prowadzi do poważniejszych schorzeń. Leczenie pieska zajmie ok 8 tygodni, a mimo to i tak nie ma gwarancji, że nie będzie nawrotów choroby. Poza tym badanie nie wykazało innych nieprawidłowości. Jedynym plusem placówki jest to, że zwierzęta są zaszczepione i zaczipowane.

Ogólnie nie polecam placówki - po mojej wizycie doszłam do wniosku, iż zwierzęta mogą być tam traktowane przedmiotowo a właściciel jest nastawiony jedynie na zysk o czym świadczy jego brak wiedzy o szczeniakach, chęć uzyskania jak najwyższej ceny oraz wysoka ilość ogłoszeń sprzedaży piesków różnych ras - ratlerki, pudle, labradory, berneńskie psy pasterskie, beagle, itd.

Nie zniechęcam Państwa do zakupu w tejże hodowli jednak proszę przemyśleć wizytę w tej placówce i uważnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Zawsze wydawało mi się, że hodowca to osoba, która przede wszystkim kocha swoich pupili a tu niestety, w moim mniemaniu, zabrakło tego uczucia.

 

Link to comment
Share on other sites

Najskuteczniejszym sposobem na likwidację działalności pseudohodowli jest rezygnacja kupna psa ze złych warunków. Kupowanie szczeniaka z litości - bo takie ma fatalne warunki - to zachęta do mnożenia następnych. Przecież się sprzedają.

W każdym przypadku, gdy opisuje się hodowle, która wg kupującego jest nieodpowiednia, a mimo to kupiono szczenię, należałoby przedstawić dowód umowy kupna-sprzedaży i opinię lekarza weterynarii o stanie zdrowia szczeniaka.  To już są argumenty konkretne -  a jeśli widzi się złe warunki, można zawiadomić najbliższe organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt także.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Proszę omijajcie to miejsce!

Kupiliśmy tam szczeniaka przeszliśmy horror! 

Zależało nam na psie naszą winą było podjęcie szybkiej decyzji... Oczywiście nie żałowaliśmy wyboru pieska, tylko po dobie spędzonej psa u nas okazało się że źle wygląda po czym natychmiast pojechaliśmy do kliniki weterynaryjnej, gdzie się dowiedzieliśmy że nasz piesio jest zarażony wirusem śmiertelnym i ma olbrzymią ilość robaków.... Tak wiemy, teraz już wiemy że pseudo hodowcy to nie ludzie o dobrym sercu, tylko marnotrawni biznesmeni dla których jest tylko ważny materializm i nic więcej...

Po bardzo ciężkim tygodniu codziennych wizyt w klinice okazało się że psiaka nie da się uratować i został poddany eutanazji... walczyliśmy do ostatniej godziny bo były szanse, ale się nie udało. 

Nikomu nie życzę takiej ciężkiej drogi psychicznej i finansowej. 

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, Boys napisał:

Proszę omijajcie to miejsce!

Kupiliśmy tam szczeniaka przeszliśmy horror! 

Zależało nam na psie naszą winą było podjęcie szybkiej decyzji... Oczywiście nie żałowaliśmy wyboru pieska, tylko po dobie spędzonej psa u nas okazało się że źle wygląda po czym natychmiast pojechaliśmy do kliniki weterynaryjnej, gdzie się dowiedzieliśmy że nasz piesio jest zarażony wirusem śmiertelnym i ma olbrzymią ilość robaków.... Tak wiemy, teraz już wiemy że pseudo hodowcy to nie ludzie o dobrym sercu, tylko marnotrawni biznesmeni dla których jest tylko ważny materializm i nic więcej...

Po bardzo ciężkim tygodniu codziennych wizyt w klinice okazało się że psiaka nie da się uratować i został poddany eutanazji... walczyliśmy do ostatniej godziny bo były szanse, ale się nie udało. 

Nikomu nie życzę takiej ciężkiej drogi psychicznej i finansowej. 

http://otoz.pl/lapalice-koszmarny-los-psow-w-nielegalnej-hodowli/?gclid=EAIaIQobChMIrqm-tdiL3gIVBuh3Ch2X3QMzEAAYASAAEgK9MPD_BwE

http://shrpik.pl/uwaga-oszusci-i-hodowle-usuniete.html

Jeszcze kilka linków? i tylko psa szkoda...ktoś,kto decyduje się na zwierzątko powinien mieć więcej rozumu,to dzięki takim osobom jak Ty - ten interes kwitnie...

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Boys napisał:

Proszę omijajcie to miejsce!

Kupiliśmy tam szczeniaka przeszliśmy horror! 

Zależało nam na psie naszą winą było podjęcie szybkiej decyzji... Oczywiście nie żałowaliśmy wyboru pieska, tylko po dobie spędzonej psa u nas okazało się że źle wygląda po czym natychmiast pojechaliśmy do kliniki weterynaryjnej, gdzie się dowiedzieliśmy że nasz piesio jest zarażony wirusem śmiertelnym i ma olbrzymią ilość robaków.... Tak wiemy, teraz już wiemy że pseudo hodowcy to nie ludzie o dobrym sercu, tylko marnotrawni biznesmeni dla których jest tylko ważny materializm i nic więcej...

Po bardzo ciężkim tygodniu codziennych wizyt w klinice okazało się że psiaka nie da się uratować i został poddany eutanazji... walczyliśmy do ostatniej godziny bo były szanse, ale się nie udało. 

Nikomu nie życzę takiej ciężkiej drogi psychicznej i finansowej. 

http://otoz.pl/lapalice-koszmarny-los-psow-w-nielegalnej-hodowli/?gclid=EAIaIQobChMIrqm-tdiL3gIVBuh3Ch2X3QMzEAAYASAAEgK9MPD_BwE

http://shrpik.pl/uwaga-oszusci-i-hodowle-usuniete.html

Jeszcze kilka linków? i tylko psa szkoda...ktoś,kto decyduje się na zwierzątko powinien mieć więcej rozumu,to dzięki takim osobom jak Ty - ten interes kwitnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...