Jump to content
Dogomania

Szczeniak gryzie


M.jaskolska

Recommended Posts

a niemowlę karzesz za to,że nasiusiało do pieluchy? Są miliardy poradników na ten temat,poszperaj w necie,wpisz w google "jak postępować ze szczeniakiem","jak oduczyć szczeniaka gryzienia rąk" itp.

Jeszcze jedno - wzięłaś szczeniaka I nic o nim nie wiesz? To nie chodzi o to,że go swędzą dziąsła...

13 minut temu, M.jaskolska napisał:

Tak wiem że to nie agresją tylko rosną mu zęby swędzą dziąsła i chce zwrócić na siebie uwagę ale ta kategoria jest najbliższa temu tematowi otóż mam pytanie jak oduczyć szczeniaka gryzienia i jak go karać

 

Link to comment
Share on other sites

@Bou w necie pisali że powodem gryzienia może być swędzenie dziąseł a co do karania to nie chodzi mi o zwykłe kłapnięciem ząbkami tylko po prostu jak pies dostaje głupawki i gryzie bez opamiętania i może źle to sformułowałam ale pisząc kara nie miałam na myśli wyzywania psa albo bicia tylko odizolowanie psa na chwilę albo chwilową ignorancję aż się nie uspokoi i chciałam dowiedzieć się jakie sposoby mają inni właściciele

Link to comment
Share on other sites

Proszę bardzo - mój sposób to zajęcie szczeniaka szkoleniem w zabawie przez 4 godziny każdego dnia,  uczenie co MOŻE gryźć, a w czasie ataku głupawki, jak najbardziej naturalnej dla aktywnego malucha, przekierowanie gryzienia na ciągniętą na sznurku 3-litrową plastikową butlę po wodzie mineralnej.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Wystarczy te 3-4 godziny dziennie przeznaczyć na samego szczeniaka przez pierwszy rok jego życia, spacery, pokazywanie świata, nauka zachowania sie w domu, wspólna zabawa, pokazanie szczeniakowi co szczeniak może gryźć, a czego nie -  i problem zostanie prawidłowo rozwiązany,.

Nie ma potrzeby go karać ani izolować, bo to tak jakbyś karała /izolowała małe dziecko za pragnienie kontaktu z tobą.

 

Link to comment
Share on other sites

a czego innego chcesz oczekiwać od 2.5miesięcznego szczeniaka? 

CYTAT (twój inny post) - "Mój 2.5 miesięczny szczeniak jest agresywny gryzieniem szczkaniem i warczeniem próbuje wymusić na nas np Żebyśmy mu coś dali np jak szykuje mu jedzenie szczeka i niecierpliwi się albo  gdy chce się bawić i gryzie próbując zwrócić uwagę ja mówię stanowczym głosem (ale nie krzycząc) nie wolno gryźć a on zaczyna warczeć i szczekać   jak nauczyć go że jeśli będzie gryzł i szczekał nic nie osiągnie jak zabieram mu coś czego nie może gryźć to samo i jak zyskać sobie jego szacunek" - Psy nie rozumieją ludzkich słów, nie rozumieją co oznaczają nasze zakazy czy oczekiwania. W tym wieku, szczeniak wszystko co jest nowe, poznaje zarówno węchem jak i zębami. Jest to wrodzone,naturalne zachowanie. 

17 godzin temu, M.jaskolska napisał:

 jak oduczyć szczeniaka gryzienia i jak go karać

Zamiast złościc sie na niego, że cię nie słucha,  naucz się wyprzedzać jego zachowania, i zacznij zacznij go uczyć poczynając od .... chwalenia. Widzisz że psiak robi coś dobrze, czyli tak jak tego oczekujesz, to go chwalisz. Jeśli zaczyna robić coś czego nie akceptujesz, to od razu przerywasz zachowanie (nie, fe, czy jakieś inne słowo). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...