Jump to content
Dogomania

American stafford terrier


WitoldPowerSzot

Recommended Posts

Witam mam zamiar wziąć kolejnego psa (Mam rottweilera) rasy z podanego tytułu. To nie jest ślepy strzał jestem wolontariuszem w schronisku i niedawno doszedł nam nowy pies który bardzo mi się spodobał(nie tylko z wyglądu bo takich mamy wiele, bardziej chodzi mi o jej zachowanie). Więc jest to suczka 1.4 roku która przeszła testy behawioralne z których wynika ,że na inne psy reaguje podnieceniem a czasem agresją. Być może jest to efekt wielotygodniowej wizyty w schronisku gdzie psy nigdy nie mają ze sobą bliskiego kontaktu. Zawsze musimy utrzymywać odległość od siebie +/- 20m. Zostałem zaproszony na wizytę wraz z moim psem aby zobaczyć jaka będzie ich reakcja. A problem zaczyna się bardziej z moim psem (szczeniakiem) który z każdym psem chce się bawić(i to jest chyba jego jedyny problem z którym się jeszcze nie uporałem, na szczęście udało mi się uwolnić z wiecznego szczekania na inne psy które nie chciały się bawić) moją obawą jest to ,że on będzie chciał się do niej dostać zbyt energicznie i obawiam się ,że zmęczenie go przed wizytą nic nie zdziała. Czy znacie jakiś sprawdzony sposób jak można zapoznać ze sobą psy? 

Link to comment
Share on other sites

To nie jest odpowiedz na Twoje pytanie, ale ja bym, na Twoim miejscu, nie brała drugiego psa, z którym trzeba będzie dużo pracować, w sytuacji gdy pierwszy Twój pies jest szczeniakiem i nie jest jeszcze odpowiednio wychowany/ułożony przez Ciebie.

Szczeniaki chcą się bawić. Co w tym złego? Szczeniakowi trzeba zapewnić dziennie chociaz te 3-4 godziny tylko dla niego, żeby go prawidłowo wychować, zsocjalizować,  nauczyć podstaw itd.  Nie jest to odpowiedni moment, żeby jednocześnie brać innego psa. który także będzie potrzebował dużo czasu, szczególnie przez te pierwsze 6 miesięcy , i to jeszcze psa, o którym wiadomo, że reaguje podnieceniem, a nawet agresją na inne psy. I być może będzie agresją reagować na Twojego szczeniaka.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, ja prawie zawsze miałam dwa lub więcej psów ale odstęp wiekowy był 4-5 lat i wtedy nie miałam żadnych problemow, starszy wychowywał młodszego, mialy swoje towarzxystwo jak wychodziliśmy z domu,oczywiście poświęcaliśmy im bardzo dużo czasu, nie liczyliśmy, że się wychowająsame.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...