Jump to content
Dogomania

WAPNO - Calcium


labamba

Recommended Posts

Jak podawać pieskowi - Calcium Sanosvit o smaku bananowym ? podaje wit. B complex jeszcze i ciężko Mi ją przemycić już tym bardziej, że mamy dietę i tylko karma wchodzi w grę i "stryfeluszek " czegoś, by połka Księżniczka tabletkę :) dlatego mamy syropek smakowy. Tylko nie wiem w jakiej dawce podawać, piesek ma 4 kg. 

Link to comment
Share on other sites

Sama karma nie jest dobrym rozwiązaniem ale można by było pomyśleć nad wkładaniem części tabletki do pojedyńczych karemek, albo trzeba by było spróbować z ręki podawać bo pies powinien wszystkie tabletki jeść od przewodnika jak, np. dasz talbetkę na odrobaczenie? 

Link to comment
Share on other sites

Tzn chodziło Mi o dawkowanie tego wapna Sanosvit w syropie. Jak dam jej z ręki to wypluwa tabletki. Na odrobaczenie też przemycamy w jedzeniu. A teraz mamy ścisłą dietę by była zdrowa, bo trochę wyniki nie takie i tak zalecił wet i dlatego kupiłam syrop smakowy. Gro osób go poleca, tylko wszyscy mają duże psy i wówczas jest inne dawkowanie  a ja mam 4 kg szczęście. 

Link to comment
Share on other sites

A jaki pies ma wiek? Dzienne zapotrzebowanie na wapń u dorosłego psa to ok 250 mg/kg masy. A chyba ten syrop ma 114 mg na 5 ml syropu jeśli dobrze rozumiem?  Czyli wychodzi że około 11-12 ml. Czyli około 10-11 ml i będzie dobrze. Powiedz mi tylko ile piesek ma lat, czy miesięcy, w okresie wzrostu polecam jeszcze 1 pastylkę c w postaci forte 5 dni stosowania 2 dni przerwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...