Jump to content
Dogomania

DO USUNIĘCIA!!


Maciejj

Recommended Posts

Macieju,poradników o szkoleniu jest mnóstwo,filmów na youtube też.Takich naprawdę pozytecznych i wartościowych  w tym zalewie różności - też znajdziesz sporo.Poczytaj lektury Z.Mrzewińskiej,to jedna z najlepszych trenerek w kraju.Polecam.

Wychowanie i szczeniaka to wielki temat...

Link to comment
Share on other sites

Cześć Bou. Mianowicie książki Zofii Mrzewińskiej znam, znam też książki innych autorów których nie za bardzo popieram np. Antoni Brzezicha ponieważ niektóre metody omawiane w filmie czy książce nie są dla mnie nie mógłbym tak z psem pracować. A jeśli o Pani Zofii to jest problem z jej książkami ponieważ, są one mało wskazówkowe, są strasznie krótkie, i nie opisują różnych typów szkolenia psów tylko jest jeden schemat, dasz mięsko nad głowę i usiądzie, czy to będzie strasznie żywy charakter czy nie nie wiadomo już co robić . Więc mi chodzi czy zna ktoś jakąś książkę która opisuje temperament psa i pod względem temperamentu dopiero zaczyna się z ćwiczeniami psa. A odnośnie drugiego postu do którego mi opisałaś na temat Pana Franciszka Szydełki orientujesz się może jak właśnie on szkoli? 

Link to comment
Share on other sites

Psy dla potrzeb filmu skłaniane są do pracy przed kamerą inaczej niż psy szkolone do towarzystwa czy do pracy w policji. To nie są psy przypadkowe, bez żadnego przygotowania; są wybierane do określonych zadań. W filmie Dzikun, aby pies podszedł i powąchał sarenkę z ogromnym zainteresowaniem, trzeba było sarenkę wysmarować kaszanką (sarenka, wychowywana wśród ludzi, wytrzymała to), w filmie o przygodach psa Cywila głównej roli nie grał pies policyjny - wszystkie sceny pościgu psa Cywila za aktorem grającym bandziora realizowane były "na miłość" - pies gonił swojego właściciela i bawił się z nim.

Sceny filmowe tyle mają wspólnego z codziennym zachowaniem psa co 101 dalmatyńczyków Disneya z przeciętnym dalmatyńczykiem.

Jeśli chcesz wiedzieć jak szkoli się psy w policji, wstąp do policji jako kandydat na przewodnika psa.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sowa, na prawdę tak było w Psie cywilu? Cały czas myślałem że to prawdziwie wyszkolony pies ehh schodzi wszystko na psy, nie no żartuje. A jak wytłumaczysz że w niektórych odcinkach tropił np. te małe dzieci?  Ale mi nie chodzi o to jak w filmie robili wiem fajnie to wygląda ale ja bym chciał umieć psa wyszkolić na posłuszeństwo że powiem mu siad usiądzie. Mam duże doświadczenie bo kilka lat już interesuję się szkoleniem psów ale bez żadnych powodzeń jak na razie w szkoleniu, kiedyś testowałem na owczarku niemieckim suczce techniki Pana Antoniego Brzezichy i muszę przyznać że one działały, lecz nie wiem czemu ale albo suka była jakaś dziwna albo te metody na nią zle wpłynęły, nie zachowywała się normalnie. chyba że za normalne uznamy to że cały czas wyła jak mnie nie było, albo gdy szedłem z nią na spacer a zaraz koło domu mam pole mieszkam w mieście ale na uboczu i mam od razu pole przy mnie na przeciwko samochodów nie ma to spuszczam ją 10 metrów dalej a ta leci do furtki nie kumam tego za bardzo.  A z metodami Pani Zofii Mrzewińskiej nie udało mi się wyszkolić ani jednego psa ponieważ nwm czy mam takie szcześćie czy nie szczeście ale wszystkie moje psy są strasznie nie dzikie ale energiczne cały czas potrafią latać za piłką szaleć a gdy na smycz go założę to jeszcze bardziej się emocjonuje, a gdy prubuję dać jedzonko nad głowę żeby usiadł to tylko jedzonko i gdy usiądzie to nie zdołam mu dać a on już wstanie bo jedzonko oddaliło się z nad szyi. 

Link to comment
Share on other sites

 

36 minut temu, Maciejj napisał:

A jak wytłumaczysz że w niektórych odcinkach tropił np. te małe dzieci? 

A co to za problem aby dla filmowanego psa ułożyć włóczkę zapachową (zakładam, skoro czytasz różne poradniki,  że wiesz co to włoczka zapachowa)? Chyba nie sądzisz, że te dzieci naprawdę się zgubiły i czekały na przybycie psa z całą ekipą filmową?

37 minut temu, Maciejj napisał:

Mam duże doświadczenie bo kilka lat już interesuję się szkoleniem psów

Jeśli nie umiesz nauczyć psa siadania na hasło, to albo nie masz żadnego doświadczenia w pracy z psami i nie umiesz korzystać z jakichkolwiek poradników albo bawisz się trollowaniem jak małe dziecko.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sowa, nie trolluje a kilka lat to są 2 albo 3 lata nie pamiętam psy miałem 2 odkąd zacząłem się interesować szkoleniem kiedyś jako dziecko tata miał owczarka niemieckiego piękną bestie. Ale tak to miałem 1 owczarka niemieckiego sukę a teraz mam 1 psa. A chyba największym moim problemem to to że nie wiem na która metodę się zdecydować. Z jednej strony myślę o starszych metodach jak Brzezicha, ale myślę że może to psa krzywdzić, a z drugiej np. Zofia Mrzewińska ale stosowałem to co w książce napisane i żadnych w sumie postępów.. 

Link to comment
Share on other sites

No to napisz gdzie mieszkasz - jeśli jakaś dobra psia szkółka jest w Twojej okolicy, wybierz tam się z psem  bodaj na kilka lekcji, a jak nie ma - to pojedź sam bez psa do dobrego trenera nieco dalej i poproś o możliwość obserwacji na żywo, nie w internecie,  w jaki sposób od podstaw układa się psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam nikogo blisko Ciebie ani w Bydgoszczy  - ale sądzę, że właściciel hodowli, skoro oferuje szkolenie, to chyba z nauką przyjęcia pozycji siad przez psa powinien sobie poradzić.

A może ktoś z Dogo, mieszkający w tamtych rejonach, zechce się wypowiedzieć?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...