Jump to content
Dogomania

Owczarek belgijski


Lokii

Recommended Posts

Mam drobne pytanie co do tej rasy w tytule mianowicie chciałbym mieć takiego psa i pytanie do osób które już mają te wspaniałe psy czy wytrzyma on ok 8 h gdy mnie nie będzie czy nadaje się do siedzenia tych parę godzin w domu? 

Link to comment
Share on other sites

Osiem godzin to nie jest parę godzin. Aby wychować dobrze szczeniaka jakiejkolwiek rasy, i żeby psu było z nami dobrze,  trzeba mieć dla zwierzęcia czas - kilka godzin każdego dnia.  Nie masz tyle czasu codziennie, a chcesz mieć kontakt ze zwierzakiem - zostań wolontariuszem w schronisku, przyjdziesz opiekować się psami i wyprowadzać na spacery okazjonalnie, w miarę swojego wolnego czasu, może znajdziesz tam starsze, spokojne zwierzę dla siebie; rasowe też tam są.

Link to comment
Share on other sites

 

27 minut temu, Paulina94 napisał:

Pies przyzwyczajony do zostawania samemu potrafi grzecznie w tym domu zostać i pod nieobecność właściciela najczęściej śpi.

Dorosły pies. Nie szczeniak. A i dla dorosłego psa wielogodzinna samotność nie jest komfortem. Nie tylko bezrobotni i emeryci mają czas dla zwierząt.

Ale nikt nie musi mieć psa. I każdy,  kto dopiero przymierza się do nabycia psa, powinien zadać sobie pytanie -czy JA chcę mieć psa, czy chcę, aby  psu stworzyć warunki jak najbardziej odpowiadające potrzebom zwierzęcia. 

Za często "JA chcę mieć psa" kończy się szukaniem nowego domu dla młodego zwierzaka - dobrze, jesli tylko szukaniem nowego domu. 

Link to comment
Share on other sites

Loki, a może masz kogoś kto pomógłby ci w opiece (zająłby się kilka godzin pieskiem w trakcie twojej nieobecności)?

 

Ja mam bernardynkę, za młodego często zostawała sama (w końcu rodzice śmigali do pracy, a młodzi do szkoły), ale udało nam się wzajemnie z pieskiem dograć i jest wspaniałym członkiem rodziny (prawie 13 lat razem) :) Także faktycznie lepiej bardziej leniwy piesek, poświęcanie mu się przed wyjściem i po powrocie z pracy, poświęcanie weekendów i da radę :) choć nie ukrywam, że w kilka osób łatwiej zapewnić lepsze warunki pieskowi niż w pojedynkę ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...