Jump to content
Dogomania

Maleńka Figa - do tej pory miała figę z makiem, ale rozkochała w sobie DT i zmieniła go w DS:)


Recommended Posts

Dziś w  nocy maleńka dwa razy wskakiwała na nasze łóżko. Niestety mój mąż nie wyraża zgody na kolejnego psa w łóżku, więc znioslam ją, położyłam na posłanku obok łóżka, wytuliłam i maleńka została tam na całą noc. Spała słodko, a rano jak tylko Jacek wstał, wparowała do mnie z Peruszką:) Mądra jest bardzo:)

Jest przekochana, naprawdę bez wad. Jakby druga Peruszka, tylko nie jest tak zaborcza jak mój Peruszek:)

Znalazła sobie miejscówkę pod łóżkiem w naszym pokoju biurowym. Jak tam siedzimy, to ona układa sie pod łóżkiem i czeka grzecznie aż ktoś ją zawoła. 

Mojej Barsiczce spodobało się nocne wychodzenie na dwór, więc około 2 znowu mruczała i prosiła o wyjście, Tym razem wstał Jacek i chcial zabrac wszystkie sunie na dwór. Figa za nic nie chciała wyjść. Przylgnęła do posłanka i udawała, że nie słyszy. Ona jednak boi się że ktoś ją wyrzuci na dwór, bo spacery bardzo lubi. Może w nocy nie podoba jej się na zewnątrz?

W każdym razie zachowuje czystość i nic nie niszczy. Jest naprawdę idealna. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ellig napisał:

Sama słodycz, cudne zdjecia wszystkich trzech dziewczyn :)

Eluś, oddanie jej złamnie mi serce, ale wiem, że powinnam, że ona zasługuje na dom, w ktorym będzie jedynaczką i ktoś będzie kochał tylko ją. Moja Peruszka jest smutna. Nie ucieka pod łóżko, ale bardzo pilnuje mnie i cały czas patrzy, czy głaszcząc Figę głaszczę też ją. Nie jest tak radosna jak zawsze, a przecież przyrzekałam jej cudowne życie.

Mam nadzieję, że znajdziemy jej domek, który spełni wszystkie jej potrzeby. Będzie spanie w jednym łóżku, spacery, czas na przytulanie, no i morze miłości. Do innego jej nie oddam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunie właśńie wyszły na spacer z Jackiem. Mój mąż mówi, że prawie na siłę ciągnie maleńką, bo ona za nic nie chce z nim iść. Boi się kruszynka, że gdzieś ją wywiezie:) 

A na porannym spacerze odwrócił się do niej starszy Pan, to go obwarczała i uciekła pod moje nogi. 

Link to comment
Share on other sites

Figa jest śliczna i bardzo mądra :)

Wracam z wątku, który założyła Tyśka, na którym są pokazane psiaki z Tomaszowa Lubelskiego.

Tam była sunia bardzo podobna do Figi, mała Puchatka. Byli na nią chętni jeszcze po tym, jak pojechała do domu. Coś mi się wydaje, że i do Figi będą kolejki....

Link to comment
Share on other sites

Mam wyniki Figi. Niestety nie są za dobre, ale nie wykluczają sterylki w piątek. Maleńka ma przekroczoną normę ALT i ASP, co znaczy, że do przeleczenia będzie wątroba:( Przez telefon ustaliłam z Mackiem Czajką - wetem, kory będzie ją sterylizował, że poza sterylką, czyszczeniem ząbków zrobimy jej w uśpieniu USG, żeby sprawdzic stan wątroby. Jutro kupię jej Essentiale forte i zaczynamy leczenie. Po USG wet podejmie decyzje, czy dawać coś więcej. 

Maleńka bardzo się ucieszyła z mojego powrotu do domu i dziarsko pomaszerowała na spacer. 

 

Figa_morfologia.jpg.e3e64cdd0d239a5a2c66f61144cd14cd.jpg

Figa_biochemia.jpg.af3126f5bc076ff7356d0b49f76e033a.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.10.2018 o 13:29, Ewa Marta napisał:

Wchodzę dzisiaj na konto, a tu niespodzianka:) Pierwsza wpłata dla Figi - 15 zl od Nesiowatej - bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Dnia 9.10.2018 o 15:17, Ewa Marta napisał:

Też tak sądzę:) Mądra, mała, śliczna, grzeczna, jednym słowem adopcyjna:)

 

Edytowałam ten post, bo pomyliłam sie i wplatę Figuni dla Maksa wpisałam u Figi. Juz wszystko poprawiłam:)

 

A na koncie dzisiaj niespodzianka!

Bardzo pięknie dziękujemy za wpłatę 100 zł od Auraa:)

 

 

Dnia 10.10.2018 o 16:01, Ewa Marta napisał:

Dzwoniłam już do weta i dopisał czyszczenie ząbków:)

 

A na naszym koncie znowu prezent. Tym razem 50 zł dla Figi wpłaciła Kami z rodziną. To takie cudowne, kiedy rodzina adoptowanej suni chce pomóc kolejnej:) Bardzo dziękujemy!

 

22 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Maleńka Figa dostała dzisiaj 100 zl od Pani Ani, która bardzo czynnie brała udzial w jej ratowaniu. Bardzo serdecznie dziękujemy! Wpłatę zapisałam na pierwszej stronie w rozliczeniu:)

 

Figa23.jpg.ebdd1181b63bfd712120793c3f8a6baf-002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówić liczę godziny do piątku. Figa od wczoraj bardzo sie interesuje swoimi narządami, liże je cały czas, cipka napuchnięta lekko i interesują się nią psy, które ona zaczęła odganiać. W książeczce ma wpis, że 1.10 miala zastrzyk powstrzymujący cieczkę, więc nie powinna jej dostać, ale różne są historie. Obyśmy zdążyli...

Na popołudniowy spacer wyszła z suniami i Jackiem. Ja jechałam z pracy i umówilismy się, że do nich podjadę. Z daleka widzę, że Figa leży na trawie, Jacek kuca koło niej i glaszcze ja mówiąc coś, a ona ani rusz. Kiedy ją zawołałam, podniosła się i ruszya pędem wlokąc za sobą smycz:) W domu podchodzi do niego, prosi o głaski, a na dworze nie chce ruszyć się ani kroku. Nie wiem dlaczego:(

Link to comment
Share on other sites

Figa po raz pierwszy dzisiaj zaszczekała ostro w domu, kiedy usłyszała ruch na klatce schodowej, po czym przyleciala do mnie uśiechnieta i merdająca jakby chciała zapytać "dobrze zrobiłam?" Odpowiedziałam Figa źle, nie szczekaj. Przestała:) 

Pogoniła też ostro rowerzystę, ale błyskawicznie dała się odwołać. 

Poza tym nadal jest super przytulaskiem. Patrzy na człowieka i koniecznie chce zrozumieć, czego się od niej oczekuje. Kiedy orientuje się, że chce ja tylko przytulić, wciska sie blisko mnie i mruczy. Kochany, mądry i dobry Skarb:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maleńka cały czas popiskuje, jest niespokojna i kiepsko zniosła cały zabieg:( To, co mie martwi, to że schudła 40 dgk od kiedy jest  nas. Ostatanie 2 dni miała kiepski apetyt. Mam nadzieję, że jutro, pojutrze znowu będzi ejadla normalnie.

Jest oszołomiona i szuka ratunku. Przechodzi z rąk Jacka w moje objęcia. Będę z nią spała na materacu na podłodze dzisiaj. O podaniu tabletki, którą dostala na wynos nie ma mowy, w związku z tym na noc dostanie zastrzyk z tramalu.

Na szczęście załatwila sie już. O 18 zrobila kupkę, o 20 w końcu siusiu, ale musialam wynieśc ją kawałek dalej od domu, a po zrobieniu siusiu znowu na rękach przaynieść do domu. Maleństwo naprawdę kiepsko znosi to wszystko:(

Dzisiaj miala sterylkę, czyszczenie ząbków i zostala w narkozie zaczipowana. Lecznice czipujące bezplatnie nie maja juz tych czipów i to było dobre rozwiązanie, żeby zrobić to jak będzie spała. 

Cały rachunek z dzisiaj wyniósł 520 zł.

Paragon.jpg.1ad11504664652939d7326b002c219f0.jpg

 

Te dwa zdjęcia były robione jeszcze przed sterylką:

Tak Figuś lubi spac najbardziej:

F101.jpg.ad6772f2e2e6ea9f732af3509f73fbe2.jpg

ale jak nie ma rąk do głaskania, to śpi tak:

Figa102.jpg.36be9180307973c2dab669867ee2b59f.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, ewu napisał:

Ewciu przyszłam z wątku Maksia. Nie miałam pojęcia ,że masz takie cudo w domu.

Kochana, śliczna malutka.

Ty mi lepiej powiedz jak oddać teki maleństwo:( Tym bardziej teraz, kiedy jest taka bezbronna, obolała:( Za nic nie chce wziąc tabletek - ani e serku, szynce, masełku - nic:( Za pół godziny podamy jej zastrzyk z tramalu. Na szczęście napisła się dosys sporo kilka minut temu. Jak się do niej mówi, to merda ogonkiem kochanie cudowne.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Ty mi lepiej powiedz jak oddać teki maleństwo:( Tym bardziej teraz, kiedy jest taka bezbronna, oboląla:( Za nic nie chce wziąc tabletek - ani e serku, szynce, masełku - nic:( Za pół godziny podamy jej zastrzyk z tramalu. Na szczęście napisła się dosys sporo kilka minut temu. Jak się do niej mówi, to merda ogonkiem kochanie cudowne.

 

Nie wypowiem się na temat oddawania bo mam Kolę na tzw "tymczasie"i strasznie się boję,że ktoś o nią zadzwoni...

Z drugiej strony rozum każe szukać domu.Na szczęście na razie brak chętnych:)

Z podawaniem leków to czasem trudna sprawa. Mój Mefi wypluje wszystko:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...