Jump to content
Dogomania

SISZARP - niewielki piesek szuka domu.


Murka

Recommended Posts

  • 2 months later...

Siszarp już czasem biega po ogrodzie bez smyczy pod nadzorem. Niestety nie ma nawyku wracania do domu wraz z innymi psami, nie reaguje na wołanie. Nie ma na szczęście problemu z podejściem do niego i zapięciem na smycz. Jest spokojny i nie kombinuje, żeby się wydostać z ogrodu, lubi leżeć w wykopanych przez siebie dołkach. Może tak kiedyś żył... Nawet chodząc na smyczy dało się zauważyć, że brakuje mu kopania, bo przechodząc koło jakiegoś kretowiska czy piasku zatrzymywał się i zaczynał kopać. 

szarpp.jpg

szarpp1.jpg

szarpp2.jpg

szarpp3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2019 o 16:28, Tyś(ka) napisał:

Dla niego pewnie Murkowie są domem... Biedne są zwykłe bure psy, zero zainteresowania nimi...

Swoją drogą, Murko: jak na niego wołasz? Szalenie mnie to ciekawi :)

Po prostu Szarp:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Szarp miał ostatnio czyszczony zęby z kamienia, bo nie dało się znieść jego oddechu i mlaskał często. Okazało się, że miał też zapalenie dziąseł. Teraz czuje się dużo lepiej. Ogólnie cywilizuje się coraz bardziej i nawet zaczyna reagować na wołanie:)

361c2e10cdfb8f3egen.jpg

afeb9221b52e94dagen.jpg

 

A tu mi przeszkadza w sesji zdjęciowej:)

9ce97595c0521ed3gen.jpg

e7cf18652689d847gen.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Murka napisał:

Uśmiech jak z reklamy :). Niestety z uśmiechem, czy bez - zero chętnych ... Nic nie daje promowanie w pełnym pakiecie na OLX , czy LENTO - zainteresowanie zerowe.

Czasem zastanawiam się, czy szybciej by nie znalazł domu mieszkając w schronisku ... i czy dobrze zrobiła zabierając go ze schroniska ... Niestety nie nadaję się do szukaniu domu bezdomnym psiakom.

Szarp miał ostatnio czyszczony zęby z kamienia, bo nie dało się znieść jego oddechu i mlaskał często. Okazało się, że miał też zapalenie dziąseł. Teraz czuje się dużo lepiej. Ogólnie cywilizuje się coraz bardziej i nawet zaczyna reagować na wołanie:)

361c2e10cdfb8f3egen.jpg

afeb9221b52e94dagen.jpg

 

A tu mi przeszkadza w sesji zdjęciowej:)

9ce97595c0521ed3gen.jpg

e7cf18652689d847gen.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Siszarp spisał się na medal. Pomagał nam (już drugi raz) szukać suni, która wydana do DS zaginęła 1,5 tygodnia temu. Sunia znała Siszarpa i lubiła go, miała nawyk, że wychodziła i wracała razem z nim do domu. Pierwsze poszukiwania nie przyniosły rezultatu (był deszcz i ciemno), a dzisiaj się udało. 5 godzin jazdy i 3 godziny łażenia nie poszły na marne:)

Te wyprawy bardzo pozytywnie wpłynęły na Szarpa, sam wchodzi do domu z ogrodu, reaguje na wołanie, trzyma się człowieka. Niesamowite. 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ona szła po jego śladach (lub jego i moich) i jak wracałyśmy już do samochodu to się pojawiła. Najpierw ostrożnie podeszła do niego, a potem poznała także mnie:) Radości nie było końca. Wiła się z radości i lizała mnie po twarzy całą drogę do samochodu (niosłam ją na rękach).

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Murka napisał:

Dzisiaj Siszarp spisał się na medal. Pomagał nam (już drugi raz) szukać suni, która wydana do DS zaginęła 1,5 tygodnia temu. Sunia znała Siszarpa i lubiła go, miała nawyk, że wychodziła i wracała razem z nim do domu. Pierwsze poszukiwania nie przyniosły rezultatu (był deszcz i ciemno), a dzisiaj się udało. 5 godzin jazdy i 3 godziny łażenia nie poszły na marne:)

Te wyprawy bardzo pozytywnie wpłynęły na Szarpa, sam wchodzi do domu z ogrodu, reaguje na wołanie, trzyma się człowieka. Niesamowite. 

Jestem z niego dumna - aż sobie ze wzruszenia popłakałam :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Murka napisał:

Dzisiaj Siszarp spisał się na medal. Pomagał nam (już drugi raz) szukać suni, która wydana do DS zaginęła 1,5 tygodnia temu. Sunia znała Siszarpa i lubiła go, miała nawyk, że wychodziła i wracała razem z nim do domu. Pierwsze poszukiwania nie przyniosły rezultatu (był deszcz i ciemno), a dzisiaj się udało. 5 godzin jazdy i 3 godziny łażenia nie poszły na marne:)

Te wyprawy bardzo pozytywnie wpłynęły na Szarpa, sam wchodzi do domu z ogrodu, reaguje na wołanie, trzyma się człowieka. Niesamowite. 

Ta sunia o której rozmawiałyśmy???

Link to comment
Share on other sites

Siszarp - psi bohater roku, brawo!!! :)

Kulfoniasty, rozumiem Twoje załamanie, ale naprawdę uratowałaś Szarpkowi życie. Jest szczęśliwy, zaopiekowany i może żyć spokojnie, nie martwiąc się o to, czy ma co jeść i czy mu zimno... Obawiam się, że w schronisku zasiedziałby się do końca życia, bo nie oszukujmy się: ma wygląd kundelkowy, a takie mało kiedy znajdują domy, zwłąszcza bezpośrednio ze schroniska. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Olena84 napisał:

Ta sunia o której rozmawiałyśmy???

Tak! Wczoraj znalazłyśmy Zefirkę (pomagała mi ala123)!

Nie miałam głowy do tego, żeby robić fotki w trakcie poszukiwań, ale tutaj szczęśliwie odnaleziona sunia już u nas (jest bardzo, bardzo chudziutka:( ):

85d86bee46354476gen.jpg

 

Jeszcze kota zarobiłyśmy, ala123 zabrała go do lecznicy. Przypałętał się do nas w trakcie poszukiwań, wyjątkowa przylepna kotka:)

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Murka napisał:

Tak! Wczoraj znalazłyśmy Zefirkę (pomagała mi ala123)!

Nie miałam głowy do tego, żeby robić fotki w trakcie poszukiwań, ale tutaj szczęśliwie odnaleziona sunia już u nas (jest bardzo, bardzo chudziutka:( ):

85d86bee46354476gen.jpg

 

Jeszcze kota zarobiłyśmy, ala123 zabrała go do lecznicy. Przypałętał się do nas w trakcie poszukiwań, wyjątkowa przylepna kotka:)

Ale ulga, cały czas się o nią martwiłam. Rozumiem, że nie wróci do tych ludzi?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...