Jump to content
Dogomania

2 samce alfa i bezkonfliktowe zapoznanie ich ze soba


maregot

Recommended Posts

niedlugo czeka mnie wyciezcka w gory do domu moich tesciow, ktorzy w miedzy czasie zostali wlascicielami charakternego owczarka szwajcarskiego, stad moje pytanie, gdyz jade tam z  moimi dwoma psami, suka i rocznym samcem, chcialabym zapytac czy mozliwe jest bezkonfliktowe zapoznanie ze soba ich dwoch?  owczarek tesciow mial jakis czas temu jedno starcie,kiedy w odwwiedziny przyjechali znajomi z psem, pogryzly sie wtedy dosc mocno. Czy jest jakis sposob zebym mogla tego uniknac ? moj psiak jest wlasciwie bezkonfliktowy nigdy nie byl agresywny, ale ma juz rok i wazy swoje 40 kg, pewnie nie zareaguje z dystansem kiedy tamten zacznie obrone swojego terytorium

dziekuje i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Proponuje spotkać się z psem teściów( owczarkiem)  na neutralnym gruncie, na początku gdzieś w jakiejś odległości. Niech teściowie idą ze swoim psem, a Pani ze swoimi. Nagradzać je kiedy widzą się z daleka. I zmniejszać sobie odległość ich widzenia coraz bliżej oczywiście jeśli będzie dobry ich kontakt to nagradzać. Na początku można iść z nimi razem za owczarkiem teściów. ( psy cały czas na smyczy, luźnej ale nie kilku metrowej). Jak już będą gotowe i spokojne to może dojść do zapoznania,psy najlepiej jak podejdą nie na wprost do siebie tylko po łuku na luźnej smyczy. I obserwować mowę ciała wszystkich. Można po chwili zawołać i mocno nagrodzić wszystkie psy. W domu proponowałabym raczej oddzielić psy w pokojach, by nie doszło do starcia i obserwować jak reagują na dzięki swoje i zapach , jeśli będzie wszystko ok można wtedy próbować spotkania w domu. Jeśli w jakieś chwili będzie warknięcie oddzielamy psy do dwóch osobnych pokojów. 

W razie czego proszę o kontakt to chętnie pomogę, gdyby było coś jeszcze nie jasne :) http://paula-behawiorysta.pl/

Na stronie można znaleźć do mnie kontakt.

Jeśli moje wskazówki były pomocne to było by super dostać komentarz w Google Mapach :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...