Jump to content
Dogomania

Zima w domu czy buda?


karkaran

Recommended Posts

Witam,

Mam w domu 5-letniego Golden Retrivera i pewien problem, po 4 latach mieszkania w bloku końcem poprzedniego roku przeprowadziliśmy się do domu. Pierwsza zima po staremu - pies chodził sobie po domu+spacerki. Na wiosne wypuściłem go na zewnątrz i teraz jak trzeba go na chwilę zamknąc w domu to muszę ciągnąć jegomościa siłą bo dobrowolnie nie wlezie.

Podczas pierwszych przymrozków miał całą noc uchylony garaż ale nie zauważyłem, żeby z tego korzystał, spał sobie na trawie...

Zastanawiam się czy może sobie spokojnie przezimować na zewnątrz? Zrobiłem mu solidną budę, ociepliłem to dobrze no ale nie jestem do końca pewien czy to nie odbije się na jego zdrowiu? Z jednej strony jak sobie pomyślę o zimnie i wilgoci to mi go szkoda, z drugiej nie chce mu robić dobrze "na siłę". Co myślicie?

 

Link to comment
Share on other sites

Jak mu zapewnisz suchą i ocieplaną budę, to nie powinno być problemu, ale:

1. Zweryfikuj z hodowcami / właścicielami goldenów, czy z jego futrem zima na dworze, to nie ryzyko (ja mam Akitę, on w śniegu sypia...).

2. Miej pewność, że pies nie będzie się do was dobijał w nocy, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku (mój niby śpi na dworze, ale co kilka godzin musi spędzić trochę czasu w domu, żeby nas przypilnować. Dlatego nie pozwalam mu nocować na dworze :)).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam podobny problem - zastanawiam się, czy można psu fundować zimą takie zmiany temperatury. Chciałabym mojego mieszańca w końcu zabrać do domu, ale rano na czas mojej pracy musiałby wychodzić do swojego kojca z murowanym pomieszczeniem. Boję się, to za duży szok podczas mrozów. Co myślicie? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mam_psa_wałka napisał:

Ja mam podobny problem - zastanawiam się, czy można psu fundować zimą takie zmiany temperatury. Chciałabym mojego mieszańca w końcu zabrać do domu, ale rano na czas mojej pracy musiałby wychodzić do swojego kojca z murowanym pomieszczeniem. Boję się, to za duży szok podczas mrozów. Co myślicie? 

No naprawdę kluczowe tu jest jaką ma sierść i czy buda jest dobrze izlowana (w tym, oczywiście, od gruntu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...