Jump to content
Dogomania

Praskie kociaki słodziaki, czyli czym się kończy chodzenie na "skróty"♥️Reaktywacja ♥️Koty z Chojnic od str.21


UlaFeta

Recommended Posts

1 godzinę temu, christo_fair napisał:

Ja brałam z Lidla, było na tackach i było ok. I nie wiedziałam, że gęsi smalec, to towar deficytowy ;) Zajrzę do swojego sklepu, gdzie sama kupowałam - jak będzie, to Wam podrzucę. Tzn. Matce podrzucę, do rąk Twoich :) No i jaki tam głupi - łapałaś koty w klatkę, to jest dopiero wyczyn! :)

Cieszę się, że mogłam się do czegoś przydać, bo gdyby dogo wiedziało, jaka ja jestem zielona w sprawie psów, to pewnie by padło z wrażenia ;)

Tak, mięso dla kotów, to mięso surowe. Psom podobno się gotuje, a paskudne drapieżniki wciągają surowiznę :)

Strasznie jestem ciekawa, czy Kicia zechce :)

I tak całkiem z boczku jeszcze dodam, że przydałoby się przemycić kotce jakąś tabletę od robali - zawsze to ekonomiczniej karmić kota pustego, niż takiego z lokatorami ;)

Kota była odrobaczana i zaszczepiona jak była na kastracji.(w sierpniu)

Ja nie wiem co jaki czas się koty odrobacza,zapytam.

Animoda(ta zielona)to Kocie smakowała(chyba).Zjadla szybciej niz Feliksa:)Może głodna była.A ja krócej stałam:-D

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jola&tina napisał:

Nie uciekaj! Bardzo mi się ten wykład podobał :) I bardzo potrzebny.

Ja w sprawach kocich jestem zielona, więc zapytam - ten indyk z jajkiem ma być surowy? Taki tatar :) indyczy.

Tatar:)

Temu kotu to się juz poprzewraca  -wiadomo gdzie:)

Tatar,żółtko,gesi smalec.No klekajcie narody:-D

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2019 o 02:19, UlaFeta napisał:

Kota była odrobaczana i zaszczepiona jak była na kastracji.(w sierpniu)

Ja nie wiem co jaki czas się koty odrobacza,zapytam.

Animoda(ta zielona)to Kocie smakowała(chyba).Zjadla szybciej niz Feliksa:)Może głodna była.A ja krócej stałam:-D

 

Cieszę się, że Animonda wchodzi :)

Nasz wet twierdzi, że koty "wychodzące" trzeba odrobaczać co trzy miesiące, te, które nie wychodzą - co pół roku i to po badaniach. Ale takie "miejskie"?... Nie mam pojęcia...

Dnia 8.01.2019 o 02:27, UlaFeta napisał:

Tatar:)

Temu kotu to się juz poprzewraca  -wiadomo gdzie:)

Tatar,żółtko,gesi smalec.No klekajcie narody:-D

Uprzejmie informuję, że gęsi smalec dla szanownej kici nabyłam :) Jeśli będziecie na kolacji w sobotę, to podrzucę.

Dnia 8.01.2019 o 06:44, uxmal napisał:

I Psom niektórzy dają surowizne. :)

Do surowego miesa można dodać tauryny.Trzeba ja rozpuścić w wodzie i takie coś dodać do mięsa.

tauryne taniej można kupić w sklepie dla kulturystów :) taka czystą na 99%

 

Psom surowe? No proszę - jak to mawia Ula - człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera ;)

Takie mięso z tauryną to byłaby najwyższa półka, ale ja nigdy tak nie suplementowałam, nie mam pojęcia, w jakich proporcjach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, christo_fair napisał:

Cieszę się, że Animonda wchodzi :)

Nasz wet twierdzi, że koty "wychodzące" trzeba odrobaczać co trzy miesiące, te, które nie wychodzą - co pół roku i to po badaniach. Ale takie "miejskie"?... Nie mam pojęcia...

Uprzejmie informuję, że gęsi smalec dla szanownej kici nabyłam :) Jeśli będziecie na kolacji w sobotę, to podrzucę.

Psom surowe? No proszę - jak to mawia Ula - człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera ;)

Takie mięso z tauryną to byłaby najwyższa półka, ale ja nigdy tak nie suplementowałam, nie mam pojęcia, w jakich proporcjach.

Zerknę dzisiaj po południu na swoje przepisy i dam znać.

Tauryna jest też dobra na serce i przewody żółciowe-taka mała dygersja :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎08‎.‎01‎.‎2019 o 06:44, uxmal napisał:

I Psom niektórzy dają surowizne. :)

Do surowego miesa można dodać tauryny.Trzeba ja rozpuścić w wodzie i takie coś dodać do mięsa.

tauryne taniej można kupić w sklepie dla kulturystów :) taka czystą na 99%

 

Ja przez 28 lat "posiadania"psow,surowego miesa nie dawałam,ze o taurynie nie wspomnę:)Nawet nie wiedziałam,ze co takiego jest:)

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, christo_fair napisał:

Cieszę się, że Animonda wchodzi :)

Nasz wet twierdzi, że koty "wychodzące" trzeba odrobaczać co trzy miesiące, te, które nie wychodzą - co pół roku i to po badaniach. Ale takie "miejskie"?... Nie mam pojęcia...

Uprzejmie informuję, że gęsi smalec dla szanownej kici nabyłam :) Jeśli będziecie na kolacji w sobotę, to podrzucę.

Psom surowe? No proszę - jak to mawia Ula - człowiek uczy się całe życie, a i tak głupi umiera ;)

Takie mięso z tauryną to byłaby najwyższa półka, ale ja nigdy tak nie suplementowałam, nie mam pojęcia, w jakich proporcjach.

Zapraszamy na kolacje w sobotę:)Zjemy sobie Animode z gęsim smalcem,a Kota nam kawę postawi,moze:D

Odkryłam nowa miejscówkę Matki:)Taki detektyw jestem:D

A było to tak.

We wtorek Kota się najadła i sobie poszła nie do piwnicy,tylko na spacer:)to ja za nią w bezpiecznej odległości:)Przelazła do sąsiedniej kamienicy. Pomyślałam,ze rano pójdę na "skróty"na przystanek i lukne gdzie Kota się chowa.I odkryłam,ze w jednym okienku piwnicznym jest taka polka:)żeby koty mogły sobie spokojnie wchodzić i wychodzić:)Tak mysle:)

Podobno kiedyś w tej okolicy było dużo kotów i one były dokarmiane przez karmicielkę.To pewnie ona zadbała,żeby miały jakiś komfort życia.Karma była rozkładana w piwnicy:) "Domniemam",ze były otwarte drzwi i można było wejść.

Szkoda,ze tam gdzie latam z kolacja nie można zejść do piwnicy,bo i Kota by spokojnie jadła i ja bym nie marzła:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam psy ponad 50 lat i całe życie moje psy jedzą surowe mięso, przecież to drapieżniki mięsożerne. Oczywiście urozmaicam im i gotowanym, zwłaszcza drobiowym ale surowe to podstawa. Z dodatkami ale przede wszystkim mięso.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, christo_fair napisał:

 

Takie mięso z tauryną to byłaby najwyższa półka, ale ja nigdy tak nie suplementowałam, nie mam pojęcia, w jakich proporcjach.

mam małego fioła zatem.. może to głupio zabrzmi ..

W książce zielarskiej (Pet lovers guide to natural healing for cats and dogs" ),  dawkowanie tauryny na małego psa dziennie wynosi ok 500 mg. Zprzepisów wychodzi mi 570 mg na dzień :) mały pies to ok 11 kg

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, UlaFeta napisał:

Zapraszamy na kolacje w sobotę:)Zjemy sobie Animode z gęsim smalcem,a Kota nam kawę postawi,moze:D

Odkryłam nowa miejscówkę Matki:)Taki detektyw jestem:D

A było to tak.

We wtorek Kota się najadła i sobie poszła nie do piwnicy,tylko na spacer:)to ja za nią w bezpiecznej odległości:)Przelazła do sąsiedniej kamienicy. Pomyślałam,ze rano pójdę na "skróty"na przystanek i lukne gdzie Kota się chowa.I odkryłam,ze w jednym okienku piwnicznym jest taka polka:)żeby koty mogły sobie spokojnie wchodzić i wychodzić:)Tak mysle:)

Podobno kiedyś w tej okolicy było dużo kotów i one były dokarmiane przez karmicielkę.To pewnie ona zadbała,żeby miały jakiś komfort życia.Karma była rozkładana w piwnicy:) "Domniemam",ze były otwarte drzwi i można było wejść.

Szkoda,ze tam gdzie latam z kolacja nie można zejść do piwnicy,bo i Kota by spokojnie jadła i ja bym nie marzła:)

 

Zatem stawiam się o 19.00 na sobotniej kolacji :)

A może gdzieś tam Cwaniak się przeprowadził?

3 godziny temu, jola&tina napisał:

A to jest Snopek - syn Mamy i brat Cwaniaka.

Ten to miał szczęście, że dał się złapać :)

W dt, już z łazienki awansował na salony!

Cudny kawaler :) Masz jakieś wieści, czy dał się trochę oswoić? Są postępy?

3 godziny temu, uxmal napisał:

mam małego fioła zatem.. może to głupio zabrzmi ..

W książce zielarskiej (Pet lovers guide to natural healing for cats and dogs" ),  dawkowanie tauryny na małego psa dziennie wynosi ok 500 mg. Zprzepisów wychodzi mi 570 mg na dzień :) mały pies to ok 11 kg

Jeśli to fioł, to bardzo przyjemny ;)

Bardzo dziękuję za informację :) Marnie liczę, ale wychodzi mi, że wg tych wskazówek kot, który waży 3 kg, powinien dostawać 136 mg tauryny dziennie... Tylko nie wiem, czy zapotrzebowanie psa i kota na taurynę jest takie samo...? A już nie wspomnę o tym, że byłam przekonana, iż taką taurynę, to tylko kotom się podaje, a psy mają jakiś swój "złoty środek" :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, christo_fair napisał:

Zatem stawiam się o 19.00 na sobotniej kolacji :)

A może gdzieś tam Cwaniak się przeprowadził?

Cudny kawaler :) Masz jakieś wieści, czy dał się trochę oswoić? Są postępy?

 

Zapraszamy zatem i do zobaczenia:)

Snopek został zabrany do dt,gdzie  są 3 koty:)i pierwsze dni spędził w łazience na zasadzie izolacji.W łazience zostal oswojony na tyle.ze nie uciekał od czlowiekow , zaczął mruczec :-D i jak to mówią kociarze "paputac".

To pewnie oswoil się na tyle,że mógł przenieść się do sypialni:)Nie wiem czy wyszedl sam czy dal się wziąść na ręce.Ale miło go widzieć w piernatach:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2019 o 05:03, UlaFeta napisał:

Zapraszamy zatem i do zobaczenia:)

Snopek został zabrany do dt,gdzie  są 3 koty:)i pierwsze dni spędził w łazience na zasadzie izolacji.W łazience zostal oswojony na tyle.ze nie uciekał od czlowiekow , zaczął mruczec :-D i jak to mówią kociarze "paputac".

To pewnie oswoil się na tyle,że mógł przenieść się do sypialni:)Nie wiem czy wyszedl sam czy dal się wziąść na ręce.Ale miło go widzieć w piernatach:)

Znalazłam Snopka na fb i pooglądałam sobie filmiki - ale słodki czarnulek! I wcale już nie wygląda na dzikuska :)

5 godzin temu, jola&tina napisał:

Uwaga, uwaga - oto gęsi smalec :)

2046647796_20190113_143752(1).jpeg.93ff9444736ddde6dac625ab38a89f7c.jpeg

Ciociu christo_fair, Matka bardzo dziękuje :) i my też dziękujemy!

Na zdrowie :) I zdradzę jeszcze, że Szanowna Karmicielka Matki poi kawą dostawców gęsiego smalcu! Pięknie dziękuję za spotkanie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, christo_fair napisał:

Znalazłam Snopka na fb i pooglądałam sobie filmiki - ale słodki czarnulek! I wcale już nie wygląda na dzikuska :)

Na zdrowie :) I zdradzę jeszcze, że Szanowna Karmicielka Matki poi kawą dostawców gęsiego smalcu! Pięknie dziękuję za spotkanie :)

Bez smalcu,też zapraszam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, UlaFeta napisał:

Po naradzie z jola&tina postanowilysmy wesprzeć bdt Snopka.

Za pieniazki z bazarku będzie zakupiona karma.

Jolu bardzo Ci dziekuje:)

Zamówiłam dla Snopka taki zestaw  https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/mac_s/617995

Wybrałam Kaczka, królik, wołowina

Jak będzie faktura to tutaj  wkleję.

Ja też się cieszę, że możemy Snopkowi-murzynkowi :) pomóc.

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, jola&tina napisał:

Zamówiłam dla Snopka taki zestaw  https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/mac_s/617995

Wybrałam Kaczka, królik, wołowina

Jak będzie faktura to tutaj  wkleję.

Ja też się cieszę, że możemy Snopkowi-murzynkowi :) pomóc.

Jak bez ososia to kazda dobra:)

Poprosimy bdt o zdjęcia,karmy i Snopka na salonach:)Może się da:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...