Jump to content
Dogomania

Praskie kociaki słodziaki, czyli czym się kończy chodzenie na "skróty"♥️Reaktywacja ♥️Koty z Chojnic od str.21


UlaFeta

Recommended Posts

22 godziny temu, jola&tina napisał:

Kicia Matka życzy wszystkim samych szczęśliwych dni w nowym roku :)

sylwester.jpeg.f0fd9e792b0bfb4335593705aa52065e.jpeg

Zdjęcie zrobione wczoraj wieczór. 

Ciekawe, jak spędziła huczną :) noc. Może w piwnicznych zakamarkach :( nie było to takie straszne.

Byłam z kolacja po 19.Jakoś tak ciszej było.Zacicialam.Matka wyszła,to nakładam miche:) Zaczęła jeść.I nagle jak  nie j@@@@e.

Podskoczyłam do góry,a Matka zwiała do piwnicy:(Odczekalam,zacicialam,ale już nie wyszła:( Micha została.

Wracając z "balu"koło 3,00 zajrzałam do Kota.jedzenie zostało nie ruszone:(

I tak sobie mysle,ze pewnie tez poszla na "bal".:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, UlaFeta napisał:

Byłam z kolacja po 19.Jakoś tak ciszej było.Zacicialam.Matka wyszła,to nakładam miche:) Zaczęła jeść.I nagle jak  nie j@@@@e.

Podskoczyłam do góry,a Matka zwiała do piwnicy:(Odczekalam,zacicialam,ale już nie wyszła:( Micha została.

Wracając z "balu"koło 3,00 zajrzałam do Kota.jedzenie zostało nie ruszone:(

I tak sobie mysle,ze pewnie tez poszla na "bal".:)

A wczoraj i dziś jak było?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, jola&tina napisał:

Tak się zastanawiam, czy dla kici jedna saszetka czyli 100g, to nie za mało? Zima - może powinna więcej dostać?

Jak lecę rano do pracy i Kota wyjdzie,to zostawiam saszetke karmy.Tylko nie mam pewnosci,ze ona zje bo "czas mnie goni"i nie czekam:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.01.2019 o 22:47, jola&tina napisał:

Tak się zastanawiam, czy dla kici jedna saszetka czyli 100g, to nie za mało? Zima - może powinna więcej dostać?

To zależy, ile Kicia waży, no i jaka to karma. Jak już zacznie jeść Animondę... a ciekawe, czy zechce ;) to dzienna porcja tej karmy dla małego (3 kg) kota to 200 g. Na tacce jest chyba 100 g, więc dwie tacki dziennie. Dla 4 kg kota - 250 g. Można też co jakiś czas dać surowe mięso wymieszane z żółtkiem. Można - w sensie "dla zdrowotności kotki", a nie możliwości Uli, bo tych nie znam :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, christo_fair napisał:

To zależy, ile Kicia waży, no i jaka to karma. Jak już zacznie jeść Animondę... a ciekawe, czy zechce ;) to dzienna porcja tej karmy dla małego (3 kg) kota to 200 g. Na tacce jest chyba 100 g, więc dwie tacki dziennie. Dla 4 kg kota - 250 g. Można też co jakiś czas dać surowe mięso wymieszane z żółtkiem. Można - w sensie "dla zdrowotności kotki", a nie możliwości Uli, bo tych nie znam :)

Zasponsoruje miesko:)Ile tego mieska trzeba kupic na "raz":)

Odbiór:)

Musi zechcieć,wyboru nie ma!!!!!!!!Aaaaaaaaaaaaaa jeszcze mam zamrozony bigos ze swiat i rybke po grecku:)))))))))

Ostatecznie paprykarz szczeciński:)dostępny w "nocnym"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, UlaFeta napisał:

Zasponsoruje miesko:)Ile tego mieska trzeba kupic na "raz":)

Odbiór:)

Musi zechcieć,wyboru nie ma!!!!!!!!Aaaaaaaaaaaaaa jeszcze mam zamrozony bigos ze swiat i rybke po grecku:)))))))))

Ostatecznie paprykarz szczeciński:)dostępny w "nocnym"

Nie wiem, czy pomogę, bo żaden ze mnie koci dietetyk, ale powiem, co wiem :) Ten bigos, to najpierw trzeba rozmrozić ;) A co do mięska, to jedna porcja powinna być zbliżona wielkością do tych saszetkowych. Jeśli Kicia wciąga na raz jedną saszetkę 100 g, to i mięsa można jej tyle dać. No i można kupić więcej, poporcjować i zamrozić, jak bigos ;) Do porcji mięsa dodajemy pół żółtka... i tu widzę minę Uli ;) Mięso, za którym kociarze nie przepadają, to kurczak (bo podobno nafaszerowany hormonami, antybiotykami i czym tam jeszcze...) i wieprzowina (kiedyś była nośnikiem jakiejś choroby, którą koty mogły się zarazić. Choroba podobno została wyeliminowana, ale niechęć do wieprzowiny pozostała.) Ja swoim futerkom daję mięso z indyka. No i dla Matki najlepsze by było mięso mielone: ona je na podwórku, gdzie nie czuje się pewnie, więc chce zjeść jak najszybciej. Mielone pochłonie w czasie podobnym do posiłku saszetkowego. Mięso z żółtkiem raz w tygodniu. Nie wiem, czy zimą dawać jej jeszcze porcję czystego mięcha... Animonda jest suplementowana, ma taurynę i inne wynalazki, których w naszym spożywczym mięsie nie ma. Latem, to Kicia sama sobie te suple zdobędzie, to drapieżnik, ale teraz...? A, no i do mięsa (tego z połówką żółtka) można dodać trochę gęsiego smalcu... Ula, no nie patrz tak na mnie, to nie moja wina! ;) W tym smalcu są jakieś miłe kotu składniki, a poza tym on ułatwia odkłaczanie. To ja już sobie pójdę... ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, christo_fair napisał:

Nie wiem, czy pomogę, bo żaden ze mnie koci dietetyk, ale powiem, co wiem :) Ten bigos, to najpierw trzeba rozmrozić ;) A co do mięska, to jedna porcja powinna być zbliżona wielkością do tych saszetkowych. Jeśli Kicia wciąga na raz jedną saszetkę 100 g, to i mięsa można jej tyle dać. No i można kupić więcej, poporcjować i zamrozić, jak bigos ;) Do porcji mięsa dodajemy pół żółtka... i tu widzę minę Uli ;) Mięso, za którym kociarze nie przepadają, to kurczak (bo podobno nafaszerowany hormonami, antybiotykami i czym tam jeszcze...) i wieprzowina (kiedyś była nośnikiem jakiejś choroby, którą koty mogły się zarazić. Choroba podobno została wyeliminowana, ale niechęć do wieprzowiny pozostała.) Ja swoim futerkom daję mięso z indyka. No i dla Matki najlepsze by było mięso mielone: ona je na podwórku, gdzie nie czuje się pewnie, więc chce zjeść jak najszybciej. Mielone pochłonie w czasie podobnym do posiłku saszetkowego. Mięso z żółtkiem raz w tygodniu. Nie wiem, czy zimą dawać jej jeszcze porcję czystego mięcha... Animonda jest suplementowana, ma taurynę i inne wynalazki, których w naszym spożywczym mięsie nie ma. Latem, to Kicia sama sobie te suple zdobędzie, to drapieżnik, ale teraz...? A, no i do mięsa (tego z połówką żółtka) można dodać trochę gęsiego smalcu... Ula, no nie patrz tak na mnie, to nie moja wina! ;) W tym smalcu są jakieś miłe kotu składniki, a poza tym on ułatwia odkłaczanie. To ja już sobie pójdę... ;)

Nie uciekaj! Bardzo mi się ten wykład podobał :) I bardzo potrzebny.

Ja w sprawach kocich jestem zielona, więc zapytam - ten indyk z jajkiem ma być surowy? Taki tatar :) indyczy.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, UlaFeta napisał:

Skąd ja wezmę gęsi smalec;-)

A reszta oki.Mozna kupić mielone w Lidlu?Tam indyk jest,chyba.Sprawdzę.

No i dzięki za wyklad.Człowiek się cale życie uczy i głupi umiera.:(

Do poszukiwania gęsiego smalcu nie namawiam Cię, bo to chyba produkt niedostępny.

Ale jakbyś spotkała mięsko mielone indycze, to kup i przyślij mi zdjęcie paragonu.

Pieniążki są a jak pomyślę, że Kici zimno i na dodatek jeść się jej chce, to mnie też zimno brrrrrrrrrre

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, UlaFeta napisał:

Skąd ja wezmę gęsi smalec;-)

A reszta oki.Mozna kupić mielone w Lidlu?Tam indyk jest,chyba.Sprawdzę.

No i dzięki za wyklad.Człowiek się cale życie uczy i głupi umiera.:(

Ja brałam z Lidla, było na tackach i było ok. I nie wiedziałam, że gęsi smalec, to towar deficytowy ;) Zajrzę do swojego sklepu, gdzie sama kupowałam - jak będzie, to Wam podrzucę. Tzn. Matce podrzucę, do rąk Twoich :) No i jaki tam głupi - łapałaś koty w klatkę, to jest dopiero wyczyn! :)

4 godziny temu, jola&tina napisał:

Nie uciekaj! Bardzo mi się ten wykład podobał :) I bardzo potrzebny.

Ja w sprawach kocich jestem zielona, więc zapytam - ten indyk z jajkiem ma być surowy? Taki tatar :) indyczy.

Cieszę się, że mogłam się do czegoś przydać, bo gdyby dogo wiedziało, jaka ja jestem zielona w sprawie psów, to pewnie by padło z wrażenia ;)

Tak, mięso dla kotów, to mięso surowe. Psom podobno się gotuje, a paskudne drapieżniki wciągają surowiznę :)

4 godziny temu, jola&tina napisał:

Kiciowe jedzonko już na miejscu :)

Strasznie jestem ciekawa, czy Kicia zechce :)

I tak całkiem z boczku jeszcze dodam, że przydałoby się przemycić kotce jakąś tabletę od robali - zawsze to ekonomiczniej karmić kota pustego, niż takiego z lokatorami ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...