Jump to content
Dogomania

Problemy z psiakiem adoptowanym


REVOLUTION

Recommended Posts

Temat dla właścicieli psów z adopcji/schroniska, którzy chcieliby podzielić się historią psa lub poszukać porad odnośnie różnych kwestii związanych ze szkoleniem takich psiaków.

Posiadam psa ze schroniska. Pokrótce: adoptowana w wieku 8 miesięcy, obecnie ma 5 lat. Suczka zachowywała się jak duże szczenię. Skakała po ludziach, podgryzała, szarpała na smyczy, goniła samochody, po spuszczeniu ze smyczy, uciekała, goniła zwierzynę, nie panowała nad emocjami, nie widziała sensu  współpracy z człowiekiem choć jest łakomczuszkiem, uciekała do psów. Do tego bała się nagłych dźwięków, nieznanego, ludzi. Z większością wymienionych się uporałyśmy, także służę pomocą. Obecnie walczymy nadal z lękiem przed mężczyznami. Psica z już małymi osiągnięciami trenuje obedience, agility i przygotujemy się do PT.

Jaka są wasze problemy i sukcesy w pracy z psiakami z adopcji? Zapraszam do dyskusji

Link to comment
Share on other sites

Fajny temat, tylko musiałby dołączyć ktoś kto się zna na rozwiazywaniu problemów z psami adoptowanymi, wtedy to byłby wątek o takim charakterze poradnikowym. Bardzo przydatny, bo bardzo mało jest takich wątków na forum.

Bo  można pisać co kto zrobił i jak sobie poradził z problemami swojego psa , ale tak naprawdę to będą tylko doświadczenia poszczególnych osób, ale nie sposób na konkretny problem, wiec to  może  wcale nie zadziałać w przypadku innych psów. albo może być wręcz szkodliwe.

Przykładowo - ja mam psa po schronisku i ten pies jest 100 procent odwoływalny ( też  gdy widzi sarny, zające - na przywołanie reaguje jak automat czyli automatycznie);  ale to nie jest tak, ze ja jestem taka super w nauczaniu psa przywołania, tylko to jest taki pies, jeszcze po przejściach, bo go ktoś przywiązał i zostawił w lesie. Wiec się maksymalnie pilnuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...