Jump to content
Dogomania

Towarzysz dla Natalii


MamaNatalci

Recommended Posts

Witam,
Proszę pomóżcie.
Chciałabym aby moja Córeczka wychowywała się z towarzystwem, jednakże problemem jest sierść psa (a kot nie w chodzi w grę gdyż ja jestem uczulona i nie koniecznie przepadam za nimi) na którą prawdopodobnie ma uczulenie mój Dzieć. Mamy duży dom ok 250m2.
Zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy Yorkshire terrier a Shih Tzu.
Problem jest taki, że i o tym i o tym usposobieniu do dzieci oraz trudnościach w wychowaniu tejże rasy - jest wiele mitów.
Doradźcie mi coś.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To się zastanów nad tym czy ty chcesz psa i jakiego, bo to będzie twój pies przecież po prostu.

I czy dasz radę wychować jednocześnie szczeniaka i dziecko.  Bo to wcale nie jest łatwe, takie połączenie.  Czy będziesz miała czas dla dziecka i dla psa, bo przecież chyba nie zamierzasz wszędzie brać i psa i dziecka jednocześnie. Psu trzeba pokazać świat, nauczyć go podstaw, czyli zajmować się dużo samym psem (dziecko zostawiać komuś innemu na czas spacerów z psem) - a jednocześnie nadzorować wzajemne kontakty psa i dziecka w domu czy na ogrodzie.

Ja to bym na Twoim miejscu poczekała z psem do czasu aż dziecko będzie miało chociaz 5 lat.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Patmol napisał:

To się zastanów nad tym czy ty chcesz psa i jakiego, bo to będzie twój pies przecież po prostu.

I czy dasz radę wychować jednocześnie szczeniaka i dziecko.  Bo to wcale nie jest łatwe, takie połączenie.  Czy będziesz miała czas dla dziecka i dla psa, bo przecież chyba nie zamierzasz wszędzie brać i psa i dziecka jednocześnie. Psu trzeba pokazać świat, nauczyć go podstaw, czyli zajmować się dużo samym psem (dziecko zostawiać komuś innemu na czas spacerów z psem) - a jednocześnie nadzorować wzajemne kontakty psa i dziecka w domu czy na ogrodzie.

Ja to bym na Twoim miejscu poczekała z psem do czasu aż dziecko będzie miało chociaz 5 lat.

 

Faktycznie muszę to rozważyć. Jednakże myślę, że spokojnie dam sobie radę ponieważ jestem osobą pracującą w domu. Jeszcze chyba poczekam i porozmyslam nad tym do ukończenia roczku. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, MamaNatalci napisał:

Faktycznie muszę to rozważyć. Jednakże myślę, że spokojnie dam sobie radę ponieważ jestem osobą pracującą w domu. Jeszcze chyba poczekam i porozmyslam nad tym do ukończenia roczku. 

Poczytaj troszkę o etapch rozwoju psa. Polecam książkę Okiem psa i Wszystkie Mrzewińskiej.

Jeśli zdecydujesz się na psa w takim okresie kiedy Twoja córeczka będzie mieć 2-3 latka (okres buntu) a twój piesek 5 miesięcy lub mniej mogą to być trudne czasy dla Was wszystkich.

Nie wszystkie szczeniaczki są słodkie i nie wszystkie dzieci ten okres buntu łagodnie przechodzą.

Link to comment
Share on other sites

 

13 godzin temu, MamaNatalci napisał:

problemem jest sierść psa  na którą prawdopodobnie ma uczulenie mój Dzieć.

 

No to jak można planować kupno psa, jeśli dziecko prawdopodobnie jest uczulone?  Jeśli dziecko jest uczulone, to równie dobrze może reagować alergią na każdą psią rasę.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Sowa napisał:

 

 

No to jak można planować kupno psa, jeśli dziecko prawdopodobnie jest uczulone?  Jeśli dziecko jest uczulone, to równie dobrze może reagować alergią na każdą psią rasę.

Dlatego też zapytałam o te dwie rasy

 

16 godzin temu, MamaNatalci napisał:

Zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy Yorkshire terrier a Shih Tzu.

Ponieważ mają włosy nie sierść i są polecane alergikom, ale faktycznie rozważę jeszcze Nasze decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...