Jump to content
Dogomania

Jaki pies dla mnie ?


michal1978

Recommended Posts

Witam, jak łatwo się domyśleć zastanawiam się nad wyborem czworonoga, przedstawię krótko sytuację. Mieszkamy z żoną w centrum miasta w dość dużym 100metrowym mieszkaniu (poza nami nie ma innych domowników), oboje jesteśmy czterdziestolatkami. Charakter naszych zajęć sprawia że zwykle przynajmniej jedno z nas jest w domu. Wcześniej miałem dwa psy, w dzieciństwie jamnika, później amstaffa (który odszedł 4 lata temu) Obydwa psy żyły długo, jamnik 14 lat, amstaff aż 17. Pierwszy był psem wprost idealnym, bardzo ułożonym, posłusznym i spokojnym, istny psi gentleman. Drugi trudnym, ekstremalnie żywiołowym. Dał trochę w kość przez te 17 lat. Teraz myślę o psie niewielkim, raczej spokojnym i względnie łatwym w wychowaniu, chociaż wiem że jest to cecha również osobnicza , niezależna tylko od rasy. Może być typem kanapowca. Priorytetowy jest spokojny temperament. Raczej nie pies o wielkim zapotrzebowaniu na ruch (oczywiście nie twierdze że będę go wyprowadzał tylko na "szybkie siku" niemniej trudno było by mi zapewnić mu tyle ruchu ile np. potrzebował mój amstaff). Myślę że raczej krótki włos. Będę wdzięczny za Wasze rady. Podoba mi się (z wyglądu oraz wielkości) Jack Russel ale z tego co czytam chyba jest to pies dość temperamentny. Żaden z moich psów nie był wykastrowany , czy kastracja psa jest dobrym pomysłem ?  Czy będzie wtedy spokojniejszy ? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Warto rozważyć adopcję psa - daje to możliwość podjęcia decyzji kierując się zarówno wyglądem, jak i charakterem psa. Znalezienie zrównoważonego psa o spokojnym usposobieniu nie jest problemem, na pewno miła będzie też świadomość odmiany życia adoptowanego psa na lepsze.

Link to comment
Share on other sites

Polecam moje psie miłości: bichon frise. Wszystko się zgadza, no, może oprócz włosa, chyba, że krótko się go ostrzyże: kanapowiec do entej potęgi, łatwy w ułożeniu, spokojny, nie potrzebuje dużo ruchu, .łatwo się przystosowuje do życia w bloku. W dodatku to naprawdę piękny pies: rasa nieobciążona genetycznie i długowieczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam owczarka ale rozumiem że do takiego psa trzeba mieć warunki więc mieszka w kojcu. Żeby mu to wynagrodzić czesto zabieram go za miasto gdzie może się do woli wybiegać. Żeby mi się nie zgubił ma obrożę z lokalizatorem gps i w razie "W"na aplikacji bezpieczne zwierze łatwo ustalę gdzie jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Dnia 27.11.2018 o 16:51, arnika098 napisał:

Ja mam owczarka ale rozumiem że do takiego psa trzeba mieć warunki więc mieszka w kojcu. Żeby mu to wynagrodzić czesto zabieram go za miasto gdzie może się do woli wybiegać. Żeby mi się nie zgubił ma obrożę z lokalizatorem gps i w razie "W"na aplikacji bezpieczne zwierze łatwo ustalę gdzie jest.

No to rzeczywiście fantastyczne ma warunki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...