Jump to content
Dogomania

Nowy domownik


Edisu

Recommended Posts

Witam. Od 3 dni mam w domu prawie 7 tyg szczeniaka. Jest to kundelek który nie urośnie duży. Co ile godzin najlepiej psiaka karmić? Co oprócz karm kupowanych w sklepach można dawać pieskowi? W czwartek dostał lek w płynie na odrobaczenie. Za kilka dni idziemy na 1 szczepienie. Ile powinien mieć szczepień? Wet stwierdził że przynajmniej 2. Na spacer po jakim czasie z małym można wychodzić? Czy nie można całkowicie czy można wziąśc go na dosłownie kilka minut na podwórko? Kiedy szczepić od wścieklizny? Psiak ma w domu do towarzystwa 2 letnią kotkę. Próbuje ją zaczepiać do zabawy ale dama trzyma się na uboczu.

Link to comment
Share on other sites

Witaj :) 
Co prawda, moja szczeniakiem była ponad 12 lat temu, ale obejrzałam kilka tematów na tym forum i na niektóre pytania mogę Ci odpowiedzieć :) (Tobie także radzę w wolnej chwili poczytać różne artykuły o szczeniakach (jak uczyć komend, nauka czystości, jakie zabawki, pielęgnacja sierści, zębów, uszu, pazurków), z pewnością będzie Ci łatwiej go wychować na wspaniałego przyjaciela :) ).

Karmę dla szczeniąt podawaj wg opisu producenta, jeśli piesek nie zjada tego co ma w misce naraz to wtedy zmniejsz dawkę.

Są osoby, które gotują ryż, warzywa (choćby marchewkę) pieskowi, robią "swojską" suchą karmę z wołowiny wysuszanej w piekarniku itp. Może warto spytać się osoby, które wcześniej opiekowała się szczeniakiem, czym był wcześniej karmiony?

O szczepieniach tutaj: http://zyciezpsem.pl/terminy-szczepien-szczeniaka/

Z kotem doświadczenia nie mam, więc nie pomogę, ale moją bernardynkę musiałam przyzwyczajać do koszatniczki, świnki morskiej i papug i dało radę :) Pozwalałam pieskowi obwąchać klatkę i pilnowałam żeby łapami klatki nie biła. Najdłużej przyzwyczajałam do koszatniczki - miesiąc, więc musisz liczyć się z tym, że przyzwyczajenie pieska do kota też trochę potrwa. Zwłaszcza, że każdy zwierzak ma na okrągło całe mieszkanie do dyspozycji. Może warto częściej bawić się z pieskiem, zapewnić mu różne zabawki, aby mniej interesował się kotem? :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...