Jump to content
Dogomania

Bezdomna, kocia rodzinka - już nie bezdomna ! W nowych, kochających domach !


kinga_kinga7

Recommended Posts

Dostawała mleko, ale nie ludzkie ! Po biegunce odstawiłam, dzisiaj rano biegunka, ale teraz już jest lepiej, choć boby luźne, dostaje leki przeciwbiegunkowe. Maluszkom kupiłam dzisiaj witaminę D, muszę je troszkę wzmocnić i próbować dokarmiać sztucznym mlekiem, bo mamie brakuje :( Maluszki potrafią walczyć ze sobą

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

To dobrze, że sensacje żołądkowe minęły. :)

Domyślam się, że nie dawałaś jej mleka "ludzkiego".. czyli tak naprawdę krowiego, bo ludzie niestety piją mleko od tych nieszczęśnych stworzeń :(

na początku kupiłam opakowanie koziego a później typowo kocie. Myślę, że to kozie Jej zaszkodziło. Generalnie mama nie może chyba pić mleka. Teraz ma wodę do picia i już gotuję kurczaka, podamy jej troszkę rosołku z kurczakiem . zobaczymy co będzie, w najgorszym wypadku jedziemy do lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zaproszenie do rodzinki,  juz wczesniej zaglądałam, żeby podziwiać wszystkie. Miały szczęście, że tak dobrze trafiły. Zabrałam teraz ze schroniska jedna Tycię i byłam przerażona, ile tam maluchów czeka na swoje domy :( Wszędzie pełno kociąt, gdzie tylko nie słyszę czy czytam. Pomóc rodzince niestety nie mam jak. Mam jednak nadzieje, że tak umaszczone kocięta szybko znajdą domy. Ja kotkom karmiącym zawsze podawałam RC Baby cat  lub dosypywałam Convalescence do jedzenia, bo maluchy źle reagowały na dokarmianie sztucznym mlekiem. 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Jaaga napisał:

Dziękuję za zaproszenie do rodzinki,  juz wczesniej zaglądałam, żeby podziwiać wszystkie. Miały szczęście, że tak dobrze trafiły. Zabrałam teraz ze schroniska jedna Tycię i byłam przerażona, ile tam maluchów czeka na swoje domy :( Wszędzie pełno kociąt, gdzie tylko nie słyszę czy czytam. Pomóc rodzince niestety nie mam jak. Mam jednak nadzieje, że tak umaszczone kocięta szybko znajdą domy. Ja kotkom karmiącym zawsze podawałam RC Baby cat  lub dosypywałam Convalescence do jedzenia, bo maluchy źle reagowały na dokarmianie sztucznym mlekiem. 

 

Witamy u maluszków :) No niestety, schroniska są pełne szczeniąt/kociąt. U nas w schronisku teraz zatrzęsienie :( Też mam nadzieje, że "moje" maluszki i mama szybko znajdą super domki ! 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Jaaga napisał:

Dziękuję za zaproszenie do rodzinki,  juz wczesniej zaglądałam, żeby podziwiać wszystkie. Miały szczęście, że tak dobrze trafiły. Zabrałam teraz ze schroniska jedna Tycię i byłam przerażona, ile tam maluchów czeka na swoje domy :( Wszędzie pełno kociąt, gdzie tylko nie słyszę czy czytam. Pomóc rodzince niestety nie mam jak. Mam jednak nadzieje, że tak umaszczone kocięta szybko znajdą domy. Ja kotkom karmiącym zawsze podawałam RC Baby cat  lub dosypywałam Convalescence do jedzenia, bo maluchy źle reagowały na dokarmianie sztucznym mlekiem. 

 

witaj :) wielką pomocą dla nas są Twoje sugestie o żywieniu maluchów :) ja nigdy nie miałam takiej rodzinki, a zwłaszcza tak ' zasuszonej " karmiącej mamy :(  teraz mamusia wygląda lepiej i myślę, że pokarm będzie :) Ona też musiała przestawić swój biedny żołądek ! może też zaszkodziło Jej to, że strasznie rzucała się na jedzenie. Wczoraj tak jak pisałam ugotowałam Jej udko i resztka stała do dzisiaj rana :), więc mimo, że karmi i potrzebuje więcej, je nie tak łapczywie :) 

Link to comment
Share on other sites

Z trudem coś tam znajduję.Posty jednej takiej co sie zna ;)

" Jeśli chodzi o przygotowanie mięsa wołowego: zamrażasz kawałek, zamrożony trzesz na tarce, utarty mus odstawiasz aż się rozmrozi i ogrzeje to temperatury pokojowej i taką papkę podajesz po troszku do buzi maluszkowi, aż sam skuma o co chodzi. I tyle :)"

 

"Rany,. tylko nie royal! To kukurydza z pszenicą, i to bardzo kiepskiej jakości. W tej karmie nie ma mięsa.

Taka bardzo maleńka koteńka powinna dostawać surowe mięsko, wołowinę i/lub indyka. Jeśli już chcesz by teraz jadła chrupki, to oprócz mięsa może dostawać karmę Purizon Kitten, przynajmniej karma ta zawiera 70% mięsa i nie ma zbóż i kukurydzy. Kot nie jest kurą, na węglowodanach nie urośnie.
Koteczka jest bardzo, bardzo mała na swój wiek. Tyle przeważnie ważą kociaki w wieku 8-15 dni a ona ma już miesiąc.
Powinna dostawać porządne gęste mleko kilka razy dziennie i 4-5 razy dziennie małą porcję mięsa.
Milva B"
 
"Popieram. Royal niby taki świetny (chyba tylko przez wetów rozpropagowany, bo mają na nim marżę), natomiast ta karma owszem - kotom smakuje- ale po kilku latach na niej mają poważne problemy ze zdrowiem. Ponadto trudno kota od niej potem odzwyczaić, bo ma jakieś polepszacze smakowe. Lepiej nawet z nią nie zaczynać."
"O to to. Nie psuj jej przewodu pokarmowego Royalem. Kilka razy dziennie małą kuleczkę mięsną ze startej na papkę (na tarce) mrożonej i ogrzanej po przetarciu (w palcach) wołowiny. Na początku bym dawała 1-2 takie porcyjki dziennie i zobaczyła, czy jej się kupa nie zatwardza (po mięsie kupy są batdziej zwarte). Jak wszystko by było ok, to do 3-4 razy dziennie ta wołowinka. Powiedzmy w ilości jednorazowej jak Twój mały paznokieć."
 
"O to to. Nie psuj jej przewodu pokarmowego Royalem. Kilka razy dziennie małą kuleczkę mięsną ze startej na papkę (na tarce) mrożonej i ogrzanej po przetarciu (w palcach) wołowiny. Na początku bym dawała 1-2 takie porcyjki dziennie i zobaczyła, czy jej się kupa nie zatwardza (po mięsie kupy są batdziej zwarte). Jak wszystko by było ok, to do 3-4 razy dziennie ta wołowinka. Powiedzmy w ilości jednorazowej jak Twój mały paznokieć."
 
Doradzają mięso wołowe i indyka. Kurczaka NIE. (moja była na kurczaka uczulona)
To tyle. Pewnie jest tego wiecej, ale w samych postach .
 
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, andegawenka napisał:

Z trudem coś tam znajduję.Posty jednej takiej co sie zna ;)

" Jeśli chodzi o przygotowanie mięsa wołowego: zamrażasz kawałek, zamrożony trzesz na tarce, utarty mus odstawiasz aż się rozmrozi i ogrzeje to temperatury pokojowej i taką papkę podajesz po troszku do buzi maluszkowi, aż sam skuma o co chodzi. I tyle :)"

 

"Rany,. tylko nie royal! To kukurydza z pszenicą, i to bardzo kiepskiej jakości. W tej karmie nie ma mięsa.

Taka bardzo maleńka koteńka powinna dostawać surowe mięsko, wołowinę i/lub indyka. Jeśli już chcesz by teraz jadła chrupki, to oprócz mięsa może dostawać karmę Purizon Kitten, przynajmniej karma ta zawiera 70% mięsa i nie ma zbóż i kukurydzy. Kot nie jest kurą, na węglowodanach nie urośnie.
Koteczka jest bardzo, bardzo mała na swój wiek. Tyle przeważnie ważą kociaki w wieku 8-15 dni a ona ma już miesiąc.
Powinna dostawać porządne gęste mleko kilka razy dziennie i 4-5 razy dziennie małą porcję mięsa.
Milva B"
 
"Popieram. Royal niby taki świetny (chyba tylko przez wetów rozpropagowany, bo mają na nim marżę), natomiast ta karma owszem - kotom smakuje- ale po kilku latach na niej mają poważne problemy ze zdrowiem. Ponadto trudno kota od niej potem odzwyczaić, bo ma jakieś polepszacze smakowe. Lepiej nawet z nią nie zaczynać."
"O to to. Nie psuj jej przewodu pokarmowego Royalem. Kilka razy dziennie małą kuleczkę mięsną ze startej na papkę (na tarce) mrożonej i ogrzanej po przetarciu (w palcach) wołowiny. Na początku bym dawała 1-2 takie porcyjki dziennie i zobaczyła, czy jej się kupa nie zatwardza (po mięsie kupy są batdziej zwarte). Jak wszystko by było ok, to do 3-4 razy dziennie ta wołowinka. Powiedzmy w ilości jednorazowej jak Twój mały paznokieć."
 
"O to to. Nie psuj jej przewodu pokarmowego Royalem. Kilka razy dziennie małą kuleczkę mięsną ze startej na papkę (na tarce) mrożonej i ogrzanej po przetarciu (w palcach) wołowiny. Na początku bym dawała 1-2 takie porcyjki dziennie i zobaczyła, czy jej się kupa nie zatwardza (po mięsie kupy są batdziej zwarte). Jak wszystko by było ok, to do 3-4 razy dziennie ta wołowinka. Powiedzmy w ilości jednorazowej jak Twój mały paznokieć."
 
Doradzają mięso wołowe i indyka. Kurczaka NIE. (moja była na kurczaka uczulona)
To tyle. Pewnie jest tego wiecej, ale w samych postach .
 

dziękuję kochana:) mięsko indycze wczoraj jadła mama,  dzisiaj mamie pokroiłam serduszka z kurczaka, zjadła apetycznie ale pobiegła do kuwety i niestety znowu biegunka:( nie wiem co  może powodować te biegunki, od razu dostała leki, dzisiaj też piła mleko dla kotów .. nie wiem, co powoduje te sensacje! zaczyna robić się wybredna !

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, andegawenka napisał:

Suchego nie lubi? Suchy powstrzymuje biegunki. Postaw wodę zamiast mleka i może tak jak radzą na forum, zamień kurczaka na indyka. Jest droższy , ale zdrowszy bo inaczej karmiony.

Je suchą karmę, mało, ale je, choć dzisiaj miała dokładkę suchej karmy bo pięknie chrupała :) Ma już postawwioną wodę, też chętnie pije. Jeśli chodzi o mokre to pomału jej się nudzą ( je animonda gran carno )

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, andegawenka napisał:

Suchego nie lubi? Suchy powstrzymuje biegunki. Postaw wodę zamiast mleka i może tak jak radzą na forum, zamień kurczaka na indyka. Jest droższy , ale zdrowszy bo inaczej karmiony.

dzisiaj noc minęła super :) piękne dwa boby:) miała suchą karmę, mleko kocie wypiła pięknie, wodę też miała, ale całą noc przelewało się Jej w brzuchu, rano podałam jeszcze lek i zobaczymy jak będzie:) dziękuję , kochana za podpowiedzi :) ja w kwestii kociej nie wiem co robić :(przeraża mnie troszkę ta sytuacja, maluszki są coraz żywsze, zaczynają się bawić :) są przekomiczne !! wczoraj mąż mało nie usnął przy nich:) one w domu są w klatce, bo zaczynają wychodzić:) drzwiczki muszą być otwarte, bo mama wskakuje do nich na karmienie ,pilnuje je super:) jak śpią a je przykryję, to wskakuje i szuka ich:) Ogólnie mama jest bardzo grzeczna w domu, leży na dywanie obok klatki :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...