Jump to content
Dogomania

Jak przebrnąć przez okres cieczki suczki sąsiadów ?


Mirantia

Recommended Posts

Witam 

Zacznę od tego, że mam psa rasy York Terrier, a sąsiedzi mieszkający obok (mieszkam w domu jednorodzinnym) mają suczkę, która przechodzi właśnie cieczkę. Mój pies mało nie przegryzie ogrodzenia. To nie jest pierwszy raz, ale każdy okres cieczki jest taki sam...piszczenie, szczekanie, skomlenie, drapanie do drzwi. Chce się tam dostać do tego stopnia, że zdziera sobie całą sierść, skórę z górnej części pyszczka i okolice wokół oczu. Oprócz tego prawie nie je, a do domu przychodzi tylko żeby się napić(jest wtedy bardzo zmęczony). Całe dnie waruje tylko przy siatce i nie ma czasu, żeby się załatwić, więc w nocy cały dom jest zasikany (tak wychodzę z nim na spacery, ale to nie nie daje). 

Dzisiaj pierwszy raz w życiu pomyślałam o kastracji, zawsze byłam przeciwna temu, bo przecież to wbrew naturze, itd...Właścicielka tej suczki chce mieć podobno szczeniaczki, ale nie jestem pewna czy jest to dobry pomysł. Mój pies ma padaczkę nabytą, ale i tak mam obawy. 

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić. Czy kastracja to dobry pomysł ? A może są jakieś leki, które zmniejszają zapach suczki ? Może jakieś majtki ? Nie mam już pomysłu...  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...