Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Nieciekawa ta kobieta, która wzięła Czesię. Stara się wszystkich obrazić, żeby nikt nie zadawał już pytań, zamiast po prostu raz na jakis czas napisać kilka zdań o Czesi i wkleić zdjecie. Co w tym dziwnego, ze ludzie interesują sie losem Czesi?  A jak ktoś nie chce zainteresowania losem psa, któremu pomaga - to może przecież wziąć psa ze schroniska czy z ulicy, który nie ma żadnego wątku na dogo - i nikt o niego nie zapyta, wiele jest takich psów.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dajmy spokój.Teraz najważniejsze aby Czesia została wysterylizowana, tylko dwa dni.Mam ogromną nadzieję,że pojawi się jeszcze opiekunka Czesi ten jedyny raz i napisze,że Czesia została poddana sterylizacji i,że wszystko jest okey.Wstawi Czesiulki zdjęcia i kartę informacyjną z przeprowadzenia zabiegu.Na to liczę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.08.2019 o 20:45, Nn. napisał:

7. To jest pierwszy i ostatni raz jak piszę na tym wątku. Wam życzę dalej marnowania czasu na pomówienia i wymyślanie historii z kosmosu. Dzięki wam, 50 razy sie zastanowie czy warto pomagac, bo siedzicie i dewastujecie moje nerwy juz od grudnia 2018 r. Przez dyskusje na forum internetowym najlepiej i najefektywniej sie pomaga.

Mogę zrozumieć zdenerwowanie Nn. nieprzyjaznymi komentarzami, bo sama spotkałam się z hejtem na dogomanii. Wiem, że niesprawiedliwy osąd bardzo boli i odbiera chęć pomocy w ogóle jakimkolwiek psom. Z powodu tego hejtu bardzo ograniczyłam pomoc dla dogomaniackich psów przez ostatnie pół roku a wiele fajnych osób odeszło z dogomanii. Sama myślałam o rezygnacji.

Jednak jest też wiele osób, rzetelnych, serdecznych i empatycznych, które rzeczywiście niosą pomoc psom, na które mogę liczyć w każdej sytuacji. Przez te osoby warto zostać na dogomanii.

Dlatego nie można generalizować, bo są na tym wątku osoby, które od pierwszego dnia  pomagały Czesi w jej najgorszych chwilach i czują się z nią związane uczuciowo. Te osoby nie hejtują, nie piszą nieprzyjaznych komentarzy. Przekazanie informacji  raz na jakiś czas o Czesi byłoby w dobrym i właściwym postępowaniem - ja tak robię przy swoich psach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Przekazanie informacji  raz na jakiś czas o Czesi byłoby w dobrym i właściwym postępowaniem - ja tak robię przy swoich psach.

I tylko o to chodziło. Bo przecież w końcu okazało się że przyczyna  odroczenia  sterylizacji była uzasadniona. A jednak wcześniej była mowa o zupełnie innej sytuacji, zakrawającej na kpinę.

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam informację o Czesi:

"Czesia miała wczoraj  wyciągniętą płytkę z biodra. Ocierała o kość udowa. Trudno było znaleźć weta, który chciał się tego podjąć. Czuje się dobrze. Jak przyjdzie odpowiedni czas zostanie wysterylizowana."

Biedna Czesia, a wydawało się, że już będzie dobrze. Zdrowiej nam Czesiu, żebyś znowu mogła biegać i nie martwić Opiekunki i nas.

 

Resized_20190814_150513_3048.jpeg

Resized_20190814_152456_8824.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Karta informacyjna Czesi. Jest nadzieja, że po zabiegu Czesia nie będzie szurała łapką. Pani włożyła dużo pracy i zaangażowania w doprowadzenie Czesi do zdrowia. Niestety zabieg był konieczny.

Resized_20190815_121301_9085.jpeg

Czesia - jak na pacjenta ortopedycznego jest zdecydowanie za gruba.Otyłość z pewnością nie pomaga w problemach z łapą,miednica etc,jest również szkodliwa dla całego organizmu,dla zdrowia.

Proszę nie mysleć,że się czepiam.Piszę,co widzę,a sądzę,że inni też widzą to samo.Poza tym - podziękowania za opiekę nad Czesią,z pewnością to wymagające wiele czasu i poświęcenia zajęcie.Byle "nie zagłaskać kotka...",czyli nie przekarmiać suni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 5.08.2019 o 20:45, Nn. napisał:

1. Czeska, bedzie sterylizowana 10.08. w Gliwicach w Onkowecie, chyba, ze dostanie cieczki.

 

 

Czy można zapytać,co ze sterylką?

Czesia jest psem,który otrzymał niemałe pieniądze od dogomaniaków i jej los nie jest nam obojętny.To chyba zrozumiałe,prawda?Poprosimy o informację dot.sterylki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Czesia wczoraj miała robione prześwietlenie łapki.

Jeden palec od początku był grubszy, ale pomimo że Czesia nie miała w nim czucia, na poprzednich zdjęciach niczego złego nie było widać. Teraz czucie wróciło, ale widać, że z łapką coś się dzieje, bo na miękkim podłożu Czesia staje normalnie, na twardym podnosi łapę.

Lekarz powiedział, ze to zgrubienie wygląda mu na zwyrodnienie kości spowodowane przez dawny uraz.

Dzisiaj Czesię przyjmie lekarz, który usuwał płytkę, czekam na informacje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
5 minut temu, ala123 napisał:

Czesia została wczoraj wysterylizowana. 

84521162-1520398628126214-39898365284812

Czesi chyba więcej :(

Wiem jak trudno odchudzić psa gdy błagalne spojrzenia rzuca z nad miseczki ..., ale tu nie ma wyjścia...Czesia powinna schudnąć (łatwiej / szybciej na psim jedzonku)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malinois są największymi łakomczuchami ze wszystkich znanych mi psich ras - i najszybciej zasysają miskę. Zasysają jak odkurzacz, bo to nie jest normalne zjadanie ani wytworne pojadanie po troszkę, tylko wciąganie na jednym oddechu. Więc łatwo je zatuczyć, ale zwłaszcza przy problemach z aparatem ruchu przydałby się szlaban na gary. Co najmniej dziesięć kilo mniej.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Malinois są największymi łakomczuchami ze wszystkich znanych mi psich ras - i najszybciej zasysają miskę. Zasysają jak odkurzacz, bo to nie jest normalne zjadanie ani wytworne pojadanie po troszkę, tylko wciąganie na jednym oddechu. Więc łatwo je zatuczyć, ale zwłaszcza przy problemach z aparatem ruchu przydałby się szlaban na gary. Co najmniej dziesięć kilo mniej.

Znam jeszcze jedną rasę łakomczuchów....,) basset to turbo odkurzacz i złodziejaszek ..., jak nie widzi to wyniucha schowane w szafkach :D

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2020 o 11:48, ala123 napisał:

Czesia wczoraj miała robione prześwietlenie łapki.

Jeden palec od początku był grubszy, ale pomimo że Czesia nie miała w nim czucia, na poprzednich zdjęciach niczego złego nie było widać. Teraz czucie wróciło, ale widać, że z łapką coś się dzieje, bo na miękkim podłożu Czesia staje normalnie, na twardym podnosi łapę.

Lekarz powiedział, ze to zgrubienie wygląda mu na zwyrodnienie kości spowodowane przez dawny uraz.

Dzisiaj Czesię przyjmie lekarz, który usuwał płytkę, czekam na informacje.

 

 

 

Dzięki za info.Myślę,że gdyby Czesia mieściłaby się w normie wagi - problem z łapką byłby łatwiejszy do leczenia.Otyłość nie sprzyja zdrowiu,ani człowieka,ani psa,a sunia jest bardzo otyła.(kiedyś już była o tym mowa,tak mi się zdaje),a przecież miłość do psa nie powinna objawiać się ciągłym spełnianiem zachcianek pokarmowych,tylko dbałościa o zdrowie.

ps sama mam molosa łakomczucha i wiem,jak trudno odmówić błagalnym oczętom,ale ważniejsza jest sprawność ruchowa niż objadanie się. 

Zdrowiej Czesiu - to jest najważniejsze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...