Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka - Doberman


BlackQ

Recommended Posts

Witam, wszystkich
Z racji tego że do domu zawitał 2-u miesięczny szczeniak, chciałbym się poradzić jego wyżywienia. Na początku opisze czym i jak często go karmie, a następnie proszę o opinie czy dobrze czy źle :)
Karmie go mokrą i suchą karmą według tabeli wyżywienia na opakowaniu. Karma mokra to "GranCarno" 400g pół puszki rano i pół na wieczór. Karma sucha to Dog Chow Puppy z puriny. Jej dzienną porcję dziele na 3 i podaje rano, po południu i wieczorem. Obie karmy psiak pochłania z przyjemnością. W przypadku tej pierwszej domaga się dokładki.
Moje pytanie to czy porcję jedzenia są dobre czy też nie?


 

Link to comment
Share on other sites

A hodowca nie powiedział jak karmić szczeniaka? Ja jak hodowałam to nabywcom szczeniąt dawałam dużą "instrukcję obsługi" szczeniaka czyli kiedy i czym szczepić, jak często i czym karmic, jak wychowywać i socjalizować , miałam stały kontakt i na bieżąco doradzałam w razie pytań. Ale ja hodowałam z miłości do psów a nie do pieniędzy .

Szczeniak dużej rasy szybko rośnie i powinien jeść tyle ile chce, szczeniak nie tyje tylko się rozwija.

Ja osobiście nie uznaję kar suchych, mokre dobre mogą być, poza tym karmię mięsem z dodatkami. Szczeniak powinien dostawać też mleko, ser, jajka, warzywa i ew. dodatek CanVitu lub podobnego preparatu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...