Jump to content
Dogomania

Mały RR... kilka pytań


Bartek700

Recommended Posts

[quote name='Bartek700']Male szczeniaki sa trzymane w domu wraz z innymi ktore maja bo bylem w takim pomieszczneiu gdzie wszystkie sa. [/quote]

A reszta psow?

Wiesz, dla mnie dobra hodowla to taka, ktora zgodnie z teoria "HODOWLI" stara sie kojarzyc jak najlepsze pod wzgledem wartosci hodowlanej psy, ich psy sa z pokolenia na pokolenie lepsze, zarowno pod wzgledem wystawowym jak i zdrowotnym, a hodowla tym samym moze powiedziec, ze uzyskala postep hodowlany.

Jesli kojarzy sie 3 razy pod rzad te sama pare to zadnym postepie mowy byc nie moze.

O warunkach odchowu sie nie wypowiem, nie wiem, nie widzialam, ale wydaje mi sie, ze skoro ma sie tyle ras i wiecej niz jeden miot na raz to raczej bardzo ciezko o idealne warunki odchowu, socjalizacje szczeniat, itp.
Obym sie mylila....

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj, powiem Ci publicznie tylko tyle:
Odchowanie szczeniaka do wieku 8 tygodni, łącznie ze wszystkimi kosztami, dobrej karmy, szczepień, weterynarza, wyprawek, koszty ogólnego utrzymania szczenięcia w DOBRYCH warunkach to kwota około 1500 zł. Może trochę mniej, jak się komu uda. Można oszczędzić na przykład na prądzie i wodzie, jeśli się trzyma psy w słomie, zamiast prać ręczniki.... albo na karmie, o zgrozo.
Pod warunkiem oczywiście, że poród jest bez komplikacji i wszystkie się sprzedadzą w terminie, bo jak nie, to koszty wzrastają drastycznie.
Pomijam ciężką fizyczną pracę przez 2 miesiące, niedospane noce, brak czasu na cokolwiek innego, rodzinę zostawioną samopas bo nie ma na nią czasu, szkody w domu, koszty utrzymania suki w dobrej kondycji, wystawy, opłacenie reproduktora itp.
Sam sobie wyciągnij wniosek. I nie wierzę w ceny promocyjne. Nie daje się zniżek na coś, co się kocha, co się odchowało prawie na własnej piersi i jest się za to odpowiedzialnym.
Po znajomości to można kupić samochód. A i tak można się nieźle przejechać :roll:

Jakie papiery dostaniesz - książeczkę zdrowia i metrykę? Ładnie, ale to żaden bonus, to standard.
Na stronie Klubu możesz poczytać, ile kosztuje hodowla, skąd biorą się ceny psów, jak wybrać hodowlę itp.

Link to comment
Share on other sites

reszta psow jest na dworze, ale te psy juz juz duze dorosle,a szczenieta z matkami sa w domu. Nie wiem co mam teraz juz myslec, czy pies moze byc chory albo cos? Wczoraj babka dzwonila na potweirdzenie czy dzisiaj bedziemy i poweidzielismy ze bedziemy! Chodzi o to ze matka z ojcem tych szczeniakow rhodesiana sa krzyzowani 3 raz? Nie wiem nie znam sie, ale patrzac na to z tej perspektywy ze ludzie maja 3 dzieci i to 3 4 czy 5 nei jest jakies chore czy cos wtym stylu. Przynajmniej aj takich eni znam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bartek700']reszta psow jest na dworze, ale te psy juz juz duze dorosle,[/quote]
Rodezjany i waimary sa trzymane na dworzu?


Nie bardzo rozumiem kontekst tej wypowiedzi:
[QUOTE]

Nie wiem nie znam sie, ale patrzac na to z tej perspektywy ze ludzie maja 3 dzieci i to 3 4 czy 5 nei jest jakies chore czy cos wtym stylu. Przynajmniej aj takich eni znam
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

No wiec, mam juz pieska w domu. Jest bardzo zestresowany, chociaz jak smigal po dworze to wszystko bylo ok. W domu nei chcial jesc, a na 19 ma przewidzane posilki, troszke pochodzil poskamlal, a teraz polzyl sie i spi. Jest taki slodziutki, ma czarny pyszczek oraz ciemno ruda szate calego tulowia :) Jutro badz w niedziele wrzuce zdjecia, tylko poweidzcie mi gdzie, czy moge tutuaj czy gdzies indziej! Musze tylko kabel znalesc z komorki na komputer. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...