Jump to content
Dogomania

Pomocy sznaucer średni gubi duże ilości włosów SZNAUCER ŚREDNI


laylasredniak

Recommended Posts

Witam, 

mam czarnego sznaucera średniego w wieku 1 rok i 8 mc. Sznaucerka jest z rodowodem z dobrej hodowli jest z nią tylko jeden problem - od początku gubi bardzo duże ilości włosa. Na początku była tylko trymowana (co miesiąc) nie pomagało, więc teraz ją strzygę i trymuję. Nie widzę szczególnej różnicy po tym strzyżeniu poza tym, że włos który wypada jest krótki. Jestem załamana ponieważ próbowaliśmy już badań (tarczyca, morfologia, badanie mikrobiologiczne włosa) nic nie wyszło, zmieniałam jej 3 razy karmę, teraz je surowe mięso - nie pomogło. Mamy w domu raczkujące dziecko i nawet jeśli codziennie odkurzam to ręce dziecka są w sierści. 

Gdyby nie to, że miałam już miniaturę czarną przed Laylą pomyślałabym, że tak musi być, jednak tamten pies mógł leżeć na białym prześcieradle i nie było żadnych włosów. Nie widziałam ich nigdzie, głównie dlatego zdecydowałam się ponownie na tą rasę. Bardzo proszę o pomoc, pies wygląda zdrowo, sierść jest błyszcząca a skóra wygląda na czystą i zdrową. Na wszelki wypadek myję ją w leczniczym szamponie dla psów (przeciwłupieżowym). Wcześniej używałam Crisp Coat. 

Na przykład dziś wykąpałam ją, dwa dni wcześniej była trymowana, jednak cała wanna we włosach. Jest tak trymowana, że noże chodzą gładko na koniec.

Link to comment
Share on other sites

Czy podajesz jej jakieś suplementy lub leki?

Czasami na stan wlosa mogą wpływać też środki chemiczne używane w domu np do mycia podlogi, dywanów, proszki do prania itp.

U mnie działało podawanie żółtka jaja na surowo. A miałam psa z niedoczynnością tarczycy i cushingiem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz. Nie podaje jej suplementów, ale spróbuje z żółtkiem. Jak często je dawać? :)

Jesli chodzi o podłogi to myje je tylko woda z octem i płynem do naczyń. Proszki do Prania -  biały jeleń. Zastanawiam się czy jest jakiś lekarz weterynarii, który chciałby się tym zająć bo ten nasz to tylko z tarczyca miał pomysł. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, laylasredniak napisał:

Dziękuje za odpowiedz. Nie podaje jej suplementów, ale spróbuje z żółtkiem. Jak często je dawać? :)

Jesli chodzi o podłogi to myje je tylko woda z octem i płynem do naczyń. Proszki do Prania -  biały jeleń. Zastanawiam się czy jest jakiś lekarz weterynarii, który chciałby się tym zająć bo ten nasz to tylko z tarczyca miał pomysł. 

co drugi dzień żółtko można podawać.

Jeśli jesteś z Wa-wy to polecam dr Karaś-Tęcza. Nie korzystałam z jej usług osobiście ale słyszałam baardzo dobre opinie. Patrzy kompleksowo na schorzenia, nie jest jednotorowa:)

http://dermawet.com/

lub  dr Milewską-Ignacak, przyjmuje w wetlandii

http://www.wetlandia.pl/certyfikaty#txt-1col-33973

EDIT:

Porozmawiaj może z hodowcą? może zdarzyło się już coś takiego w jej/jego hodowli i może poradzić w którym kierunku iść.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, laylasredniak napisał:

Hodowcy już pytałam, niestety nie miała takiej sytuacji także nie pomogła. Zalecała tylko częste trymowanie, ale mam wrażenie ze to droga do nikad. Dziękuje za namiary mieszkam niedaleko, więc podjadę

to powodzenia i daj znać .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 18.08.2018 o 20:39, laylasredniak napisał:

Hodowcy już pytałam, niestety nie miała takiej sytuacji także nie pomogła. Zalecała tylko częste trymowanie, ale mam wrażenie ze to droga do nikad. Dziękuje za namiary mieszkam niedaleko, więc podjadę

co u Was słychać? Jak sierść?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...