Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam, planuje w niedługim czasie kupić psa rasy Cavalier King Charles Spaniel. Dużo o nich czytałam i dowiedziałam się, że psy te nie lubią samotności. Moim pytaniem jest czy na tego spaniela źle wpływałoby zostawanie samemu w domu przez 9 godzin podczas gdy ja będę w pracy. Nie chcę, żeby pies źle się czuł, a to jedyna sprawa, która mnie męczy. 

Cavalier King Charles Spaniel.jpg

Link to comment
Share on other sites

W opisie większości raz napisane jest, że nie lubią samotności i nie nadają się dla osób pracujących 8h dziennie. Ale prawda jest taka, ze wielu ludzi tak pracuje i ma psy i wszystko jest w porządku. Pies nie jest tylko dla bezrobotnych i emerytów.

Grunt to stopniowo przyzwyczaić psiaka do zostawiania samemu. Najpierw na kilka minut, potem na godzinę, dwie, pięć... Niech wie, że to normalne, że wychodzisz i  że zawsze do niego wrócisz ;) A jeśli nie chcesz, żeby czuł się samotny... kup dwa psiaki :D Pod Twoją nieobecność zajmą się sobą albo po prostu pójdą spać ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej, my zostawiamy naszego Cavaliera na 8h i nie ma większych problemów. Mam wrażenie, że on sobie w tym czasie drzemie, bo gdy wchodzę po południu do domu to ziewa i się rozciąga, jakby właśnie wstał. Problem byłby natomiast, gdybyś przyszłą z pracy i po chwili znów go zostawiła. Wtedy rzeczywiście pies mógłby się męczyć - trzeba pamiętać że Cavaliery uwielbiają towarzystwo swojego Pana, a samotność jest dla nich najgorszą karą :) 

No i należy pamiętać, by od małego uczyć psa zostawać w domu. Nasz Picollo trafił do nas, gdy miał 8 tygodni - pierwsze cztery dni pracowaliśmy zdalnie, bo chcieliśmy z nim być przez te pierwsze dni. Ale już od następnego tygodnia zostawał sam. I się nauczył :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...